Kandydaci do bierzmowania 

- klasy VII  Spotkanie w czwartki przed druga Niedziela miesiaca, w czwartki o 17:30 w kościele św. Henryka
Terminy spotkań
- 09 listopad 2017;
- 07 grudzień 2017;
11 styczeń 2018;
08 luty 2018;
08 marzec 2018;
05 kwiecień 2018;
10 maj 2018;

 

Msza święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
w niedziele o godz. 18.00.


P R Z Y G O T O W A N I E  DO  S A K R A M E N T U

Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udziela się zwykle raz w roku podczas wizyty biskupa diecezjalnego w parafii. Jest to szczególny czas dla wspólnoty parafialnej, podczas którego odczuwa się szczególne działanie Ducha Świętego. Bierzmowania udziela się uczniom pierwszych klas szkoły średniej. Ma ono wprowadzić młodego chrześcijanina w dojrzałe życie religijne. Sakramentu bierzmowania udziela biskup diecezjalny. Zwykle dzieje się to w okresie wizytacji kanonicznej. W dużych parafiach tego sakramentu udziela się raz na rok lub dwa lata.
Kandydaci do bierzmowania przygotowują się przez trzy lata. Młodzież uczestniczy we Mszach św. niedzielnych, przystępuje co miesiąc do sakramentu pojednania i uczestniczy w konferencjach miesięcznych. Dodatkowo grupa starsza kandydatów z klas pierwszych szkoły średniej uczestniczy raz w miesiącu w spotkaniu formacyjnym i adoracji Najświętszej Sakramentu w swojej małej grupie.
Obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa. Kandydaci z początkiem nauk otrzymują tzw. "indeksy", w których wpisywane są potwierdzenia uczestniczenia we wszystkich spotkaniach, w niedzielnej Mszy św. oraz comiesięcznej Spowiedzi św. Tylko na podstawie wypełnionego indeksu kandydat dopuszczany jest do Sakramentu.P O M O C E  D L A  C I E B I E . . .

Co to jest bierzmowanie?Rachunek sumienia
WG 10 PRZYKAZAŃ
Rachunek sumienia
PYTAJ SIĘ
Rachunek sumienia
KRÓTKI

Adhortacja " Gaudete et exultate

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZNA DO KALISZA - 07.03.2019

Luty, 2019

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej