Ogłoszenia parafialne


ARCHIWUMXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
16.09.2018.

1.    Dziś ? trzecia niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. zbieramy imienne ofiary na potrzeby naszego kościoła. Natomiast do puszek Zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze.
2.    Wczoraj była Diecezjalna Pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Męczenników w Międzyrzeczu, z naszej Parafii były tylko 2 osoby.
3.    Zapraszamy do pielgrzymowania do Matki Bożej w Rokitnie szczególnie w tym Roku Jubileuszowym i jak zwykle na Apele w Niedziele na godz. 21:00 - jako rodzinne pielgrzymki.
4.    W poniedziałek 17 wrzesień ? rocznica agresji sowieckiej na Polskę i Dzień Sybiraka. Pamiętajmy by modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
5.    We wtorek dzień Świętego Stanisława Kostki ? patrona młodzieży i patrona Polski.
6.    W poniedziałek  po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Św. i spotkanie Odnowy w Duchu Św.
7.    W środę  Adoracji Mężczyzn o 20:00 w kościele św. Henryka.  Zapraszamy mężczyzn.
8.    Spotkanie przed Bierzmowaniem Klas VIII będzie w czwartek o godz. 17:00 w kościele św. Henryka.
9.    W piątek  przypada święto Św. Mateusza Ewangelisty, niech ten tydzień będzie  czasem przeczytania Ewangelii według św. Mateusza. W tym tygodniu przed każdą Mszą św. będziemy czytać rozdział z tej Ewangelii.
10.    Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia w Piątek po Mszy o godz. 19:00.
11.    Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu ? ministrantów, spotkanie kandydatów w sobotę : - o godz. 14:00 w kościele św. Mikołaja.
11a. W Niedziele przyszłą jest Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Zapisy u katechetów i w zakrystii - do czwartku.
12.    W Niedziele przyszłą po każdej Mszy św.  ksiądz ze Zgromadzenia Oblatów NMP w Gorzowa, będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok a w czasie Mszy powie na ten temat kazanie.
13.    W Niedziele przyszłą po Mszy o godz. 18:00  Nabożeństwo do św. Ojca PIO. Intencje modlitwy można napisać i składa w kaplicy Matki Bożej.
14.    7 października będzie Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna. Zapisy w zakrystii i u p. Teresy a wyjazd w tym dniu o godz. 8:00 ? sprzed kościoła św. Henryka.
15.    Przypominamy o potrzebie wsparcia remontu Katedry Gorzowskiej, są do nabycia CEGIEŁKI w zakrystii. Można tez wysłać SMS o treści KATEDRA na numer 72052, koszt 2,46 zł. z Vat.
16.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wrzesień.
17.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
18.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Justyna Chruślak; + Edyta Siedlecka. W tygodniu tym zmarli: +Eugenia Biskup; + Antoni Kępka; + Stefania Rzeźnik.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
09.09.2018.


1.    Dziś ? przypada Święto Narodzenia NMP jest to Uroczystość Odpustowa w Ostrowie. Msza św. odpustowa będzie o godz. 15:00. Zapraszamy  do przejścia z Figura Matki Bożej do Ostrowa ? wyjście z kościoła św. Mikołaja o godz. 13:30.
2.    Zapraszamy do pielgrzymowania do Matki Bożej w Rokitnie szczególnie w tym Roku Jubileuszowym i jak zwykle na Apele w Niedziele na godz. 21:00 - jako rodzinne pielgrzymki.
3.    W poniedziałek, wtorek i środę będą zapisy do Bierzmowania dla klas VII w godz. od 15:30 do 17:30. Zapraszamy rodziców ze swymi  dziećmi. Zapisy będą w salce katechetycznej pod plebanią.
4.    W poniedziałek  po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Św. i spotkanie Odnowy w Duchu Św.
5.    W środę  w ramach Adoracji Mężczyzn, jedziemy na Apel Maryjny do Rokitna. Wyjazd o 20:00 sprzed kościoła św. Henryka.  Zapraszamy mężczyzn.
6.    Osoby jadące do Medjugorje zapraszamy na spotkanie w środę 12 września o godz. 19:00 w salce.
7.    Spotkanie Grupy Ojca PIO w czwartek o godz. 19:00.
8.    Zespół Bene Vestri zaprasza chętnych do śpiewu. Próby w Czwartki o godz. 18:00 w salce.
9.    W piątek Uroczystość Podwyższenia Krzyża, uroczystość odpustowa w Torzymiu. Prosimy
o przyozdobienie krzyży i przy wszystkich krzyżach odmówimy Koronkę o godz. 17:00, a przy kościele po Mszy.
10.    W sobotę 15 września jest ogólno diecezjalna Pielgrzymka mężczyzna do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Wyjście jak w ubiegłym roku  na Pieszą Pielgrzymkę o godz. 1 w nocy, z kościoła św. Henryka. Tych, którzy nie mogą iść w nocy zapraszam aby dołączyli dojeżdżając samochodami. Wyjazd samochodami sprzed kościoła św. Henryka o godz. 7:30 Spotkanie chętnych do pójścia pieszo w piątek o godz. 18:45 w salce pod plebanią. Zapraszamy  mężczyzn do zapisywania się. Lista jest w zakrystii.
11.    W sobotę : - o godz. 10:00 spotkanie kandydatów na ministrantów; - o godz. 11:00  próba Scholki z godz. 12:30, w salce katechetycznej; - o godz. 16:00 spotkanie Oazy młodzieżowej i dorosłych.
12.    W sobotę zapraszamy na spotkanie grupę Wiara i Światło ? o godz. 12:30 w kościele św. Henryka
13.    Od tej Niedzieli w kościele św. Henryka będzie Msza o godz. 11:00 i 12:30 ? dla dzieci przed komunijnych. Dzieci klas III do VI zapraszamy na Msze o godz. 12:00 również klasy III wraz z rodzicami.
14.    Przypominamy o potrzebie wsparcia remontu Katedry Gorzowskiej, są do nabycia CEGIEŁKI w zakrystii. Można tez wysłać SMS o treści KATEDRA na numer 72052, koszt 2,46 zł. z Vat.
15.    Informacje o Pielgrzymce na Podole są wywieszone w gablocie.
16.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wrzesień.
17.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
18.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Henryk Wysocki; + Bronisława Zaborowska. W tygodniu tym zmarli: +Jolanta Kiełbowicz; + Bożena Zabłocka.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
02.09.2018.


1.    Dziś ? pierwsza Niedziela miesiąca- po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.  Od dziś nie ma już Mszy o godz. 20:00.
2.    Dziś idzie do Rokitna kolejna już 36 Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii do Rokitna, poszło 56 osób, może jeszcze kilka dojedzie dzisiaj aby iść od Międzyrzecza. Pojechała tez Pielgrzymka Rowerowa ??. osób.  Wszyscy niosąc nasze intencje do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Zapraszamy do pielgrzymowania do Matki Bożej w Rokitnie szczególnie w tym Roku Jubileuszowym i jak zwykle na Apele w Niedziele na godz. 21:00 - jako rodzinne pielgrzymki.
3.    Jutro rozpoczynamy Nowy Rok szkolny, Msze św. dla dzieci, młodzieży i rodziców: 1. Dla Szkoły Podstawowej Nr 2 ? o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja, dla Szkoły Podstawowej Nr 1 o godz. 10:15 w kościele św. Mikołaja, dla młodzieży szkół Średnich o godz. 8:00 w kościele św. Henryka. Poświęcenie tornistrów dla klas pierwszych ? w przyszłą Niedziele w czasie Mszy o godz. 12:00.
4.    W poniedziałek  po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Św. i spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym.
5.    W środę  Adoracja mężczyzn o 20:00 w kościele św. Henryka.
6.    W tygodniu tym przypada I Czwartek i Piątek miesiąca. W Czwartek  Adoracja i modlitwy w intencji powołań przez cały dzień w kościele św. Henryka. W  Piątek po Mszy wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa, w kościele św. Mikołaja. W Czwartek i Piątek spowiedź od godz. 17:00 w kościele św. Mikołaja.
7.    Zespół Bene Vestri zaprasza chętnych do śpiewu. Próby w Czwartki o godz. 18:00 w salce.
8.    W sobotę : - o godz. 10:00 spotkanie kandydatów na ministrantów; - o godz. 11:00  próba Scholki z godz. 12:30, w salce katechetycznej; - o godz. 16:00 spotkanie Oazy młodzieżowej i dorosłych.
9.    W sobotę 8 września przypada Święto Narodzenia NMP jest to Uroczystość Odpustowa w Ostrowie. Msza św. odpustowa będzie w Niedziele o godz. 15:00. Zapraszamy  do przejścia z Figura Matki Bożej do Ostrowa ? wyjście z kościoła św. Mikołaja o godz. 13:30.
Od przyszłej Niedzieli w kosciele św. Henryka będzie Msza św. o godz. 11:00 i 12:30 - dla dzieci przedkomunijnych.
Wszystkie dzieci w tym klasy III z rodzicami, zaprazamy na Msze o godz. 12:00, w kościele św. Mikołaja.
10.    W przyszłym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę będą zapisy do Bierzmowania dla klas VII w godz. od 15:30 do 17:30. Zapraszamy rodziców ze swymi  dziećmi. Zapisy będą w salce katechetycznej pod plebanią.
11.    W dniu 15 września ? SOBOTA ? jest Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Męczenników Międzyrzeckich. My jak zwykle idziemy pieszo w nocy z PIĄTKU NA SOBOTE.. Wychodzimy sprzed kościoła św. Henryka o północy. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku. Zapisy w zakrystii.
12.    Panie  w wieku 50-69 lat są zaproszone na badania mammograficzne  w piątek  07.09.2018 przy sklepie Intermarche ul. Poznańska 4. Badania refundowane z Ministerstwa Zdrowia.
13.    Przypominamy o potrzebie wsparcia remontu Katedry Gorzowskiej, są do nabycia CEGIEŁKI w zakrystii. Można tez wysłać SMS o treści KATEDRA na numer 72052, koszt 2,46 zł. z Vat.
14.    Do chorych pójdziemy:  ks. Proboszcz w piątek a ks. Wikariusze w sobotę.
15.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
16.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
17.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Janusz Zakrzewski; + Marianna Głuszko; + Tadeusz Skorupski . W tygodniu tym zmarli: +Czesława Kwiatkiewicz; + Maria Sawczuk.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
26.08.2018.

1.    Dziś ? Uroczystość NMP Częstochowskiej. Pamiętajmy o wszystkich, którzy do Częstochowy w ciągu całego roku pielgrzymują. Dziś po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca Św. Dziś tez jest ostatni raz dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.
2.    W środę  Adoracja mężczyzn o 20:00 w kościele św. Henryka.
3.    Zbliża się nowy rok szkolny, spowiedź  dla dzieci, młodzieży i nauczycieli w czwartek i piątek od godz. 17:00 w kościele św. Mikołaja.
4.    W sobotę przypada 1 wrzesień, 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, po Mszy św. będziemy się modlić za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
5.    W sobotę po Mszy wieczornej Nabożeństwo I ? Sobót miesiąca. 
6.    Od najbliższej soboty będzie już Msza św. w Szpitalu o godz. 18:00.
7.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele tego roku, czyli dziś też.
8.    Przypominamy, że jest SIERPIEŃ, miesiąca trzeźwości, w kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia abstynencji nie tylko na ten miesiąc ale  na 100 dni z racji 100- lecia Odzyskania Niepodległości, w intencji naszej Ojczyzny.
9.    Zbliża się termin naszej parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. W tym Roku Jubileuszowym zachęcamy do szczególnego włączenia się i udziału. Rozpoczęcie będzie 1 września o godz. 7:00 Msza św. w kościele św. Henryka.  Zapisy od godz. 6:15 w salce pod plebanią. Już planujmy udział w tej Pielgrzymce. W czwartek o godz. 19:30 będzie spotkanie organizacyjne naszej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. Jest to pierwsza sobota września będzie też wyjazd autokarem o 6:45 i możliwość przejścia do Rokitna z Międzyrzecza lub pojechania do Rokitna, zapraszamy tez osoby, które chcą być w tym Roku Jubileuszowym w Rokitnie . Natomiast w Niedziele 2 września będzie jak zwykle Rowerowa Pielgrzymka do Rokitna, wyjazd o 7:00 rano. Będzie możliwość pojechania w jedną lub w obie strony.
10.    W sobotę do chorych pójdzie tylko ks. Sebastian  a pozostali księża w następnym tygodniu, ks. Proboszcz w piątek a ks. Wikariusze w sobotę.
11.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
12.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
13.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Jerzy Trzeciak . W tygodniu tym zmarli: +Justyna Chruślak; + Edyta Siedlecka; + Stanisław Górka. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XX NIEDZIELA ZWYKŁA
19.08.2018.

1.    Dziś ? 19 dzień miesiąca ? modlimy się w czasie Mszy o godz. 18:00 w intencji Ojczyny i Radia Maryja. Natomiast po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Wspierajmy to wielkie dzieło ewangelizacji, patriotyzmu i korzystajmy z bogactwa tych przekazów.
2.    W środę  Adoracja mężczyzn o 20:00 w kościele św. Henryka.
3.    W czwartek 23 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca PIO, po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ojca Pio. Kartki z intencjami modlitwy można składać w kaplicy Matki Bożej.
4.    W sobotę odbędą się Dożynki Gminne , tym razem w Żubrowie. Msza św. dziękczynna będzie o godz. 13:30, wcześniej korowód a po Mszy dalsze ceremonie dożynkowe i świętowanie. Zapraszamy wszystkich.
5.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele tego roku, czyli dziś też.
6.    Przypominamy, że jest SIERPIEŃ, miesiąca trzeźwości, w kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia abstynencji nie tylko na ten miesiąc ale  na 100 dni z racji 100- lecia Odzyskania Niepodległości, w intencji naszej Ojczyzny.
7.    Zbliża się termin naszej parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. W tym Roku Jubileuszowym zachęcamy do szczególnego włączenia się i udziału. Rozpoczęcie będzie 1 września o godz. 7:00 przy kościele św. Henryka. Już planujmy udział w tej Pielgrzymce. Jest to pierwsza sobota września będzie też wyjazd autokarem o 6:45 i możliwość przejścia do Rokitna z Międzyrzecza lub pojechania do Rokitna, zapraszamy tez osoby, które chcą być w tym Roku Jubileuszowym w Rokitnie . Natomiast w Niedziele 2 września będzie jak zwykle Rowerowa Pielgrzymka do Rokitna, wyjazd o 7:00 rano. Będzie możliwość pojechania w jedną lub w obie strony.
8.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
9.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
10.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Leokadię Ignatowicz; + Halinę Szturo. . W tygodniu tym zmarli: +Henryk Wysocki; + Bronisława Zaborowska. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12.08.2018..
1.    Dziś ? na Jasną Górę wchodzi Piesza Pielgrzymka naszej Diecezji. Dziękujemy Bogu za ich trud i wszelkie modlitwy i ofiary, które podjęli w trosce i Kościół i naszą Ojczyznę.
2.    Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
3.    W poniedziałek 13 dzień miesiąca po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją Maryjną wokół kościoła. Po Nabożeństwie w salce Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym.
4.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele tego roku, czyli dziś też.
5.    W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP ? taca przeznaczona jest na pomoc dla ubogich parafii, w remontach kościołów. Jest to dzień Diecezjalnych Dożynek w Rokitnie.  W dniu tym porządek Mszy świąteczny - : 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00, w kościele św. Henryka Msza tylko o godz. 19:00. Na filiach Msze w porządku niedzielnym. W Sulęcinie przed kościołem grupa Wiara i Światło, jak zwykle, przygotowuje bukiety kwiatów i ziół, które w tym dniu poświęcamy. Ofiary przeznaczone są na potrzeby tej grupy. W środę, z racji Uroczystości w Rokitnie, na którą pewnie wiele osób pojedzie,  nie będzie Adoracji mężczyzn.
6.    W czwartek 16 sierpnia odbędzie się w Rokitnie Dzień Uwielbienia z udziałem Ojca J. Manjakala. Rozpoczęcie o godz. 11:00 a zakończenie ok. godz. 21:00. Warunkiem udziału jest wpłata 30 złoty na organizacje tego wydarzenia. Chętni mogą się wpisywać na listę i opłacić udział. Lista jest w zakrystii. Wyjazd o godz. 9:00 , 16 sierpnia, sprzed kościoła św. Henryka wyjazd z Rokitna o godz. 21:00. Koszt przejazdu 15 zł.
7.    Czwartek to dzień imienin Ks. Bpa Stefana Regmunta, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
8.    W Niedzielę przyszłą 19 dzień miesiąca ? modlimy się w czasie Mszy o godz. 18:00 w intencji Ojczyny i Radia Maryja. Po Każdej Mszy św. w tym dniu można złożyć ofiarę na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.
9.    Przypominamy, że jest SIERPIEŃ, miesiąca trzeźwości, w kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia abstynencji nie tylko na ten miesiąc ale  na 100 dni z racji 100- lecia Odzyskania Niepodległości, w intencji naszej Ojczyzny.
10.    Zbliża się termin naszej parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. W tym Roku Jubileuszowym zachęcamy do szczególnego włączenia się i udziału. Rozpoczęcie będzie 1 września o godz. 7:00 przy kościele św. Henryka. Już planujmy udział w tej Pielgrzymce. Jest to pierwsza sobota września będzie też wyjazd autokarem o 6:45 i możliwość przejścia do Rokitna z Międzyrzecza lub pojechania do Rokitna, zapraszamy tez osoby, które chcą być w tym Roku Jubileuszowym w Rokitnie . Natomiast w Niedziele 2 września będzie jak zwykle Rowerowa Pielgrzymka do Rokitna, wyjazd o 7:00 rano. Będzie możliwość pojechania w jedną lub w obie strony.
11.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
12.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
13.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Andrzeja Karpowicza . W tygodniu tym zmarli: +Janusz Zakrzewski; + Marianna Głuszko; + Tadeusz Skorupski; + Wiesław Sowa. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
05.08.2018.1.    Serdecznie witam w naszej Parafii Ks. Jana Podedwornego, dotychczasowego proboszcza w Długoszynie, który zechciał na swój czas emerytury zostać w naszej parafii by z nami  żyć i pomagać w pracy duszpasterskiej. Życzę aby czuł się u nas bardzo dobrze i by Pan Bóg  dawał wiele łask i zdrowia na długie lata. Szczęść Boże. W związku z obecnością Ks. Jana jest możliwość przyjąć  intencje mszalne na  Msze wieczorne w kościele św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy, gdyż wiele osób pyta o taka możliwość. Witamy tez ks. Rafała Witkowskiego, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie i będzie u nas przez miesiąc  a później będzie pracował w Sulechowie.
2.    Dziś ? Niedziela Adoracyjna , po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Również dziś po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą Wstawienniczą.
3.    W poniedziałek Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy wieczornej jest Nabożeństwo do Ducha Świętego a później w salce Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy na Nabożeństwo i na Spotkanie.
4.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele tego roku, czyli dziś też.
5.    W środę w ramach Adoracji mężczyzn jedziemy na Apel Maryjny do Rokitna. Zapraszamy mężczyzn. Wyjazd jest darmowy bo chętnych zabierają mężczyźni uczestniczący w środowych Adoracjach. Wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00.
6.    W ubiegłą Niedziele na pomoc dla misjonarzy w zakupie środków transportu MIVA POLSKA,  zebraliśmy 3760 zł. Bóg zapłać za ofiary.
7.    W dniu 15 sierpnia  w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dożynki ? dziękczynienie za tegoroczne plony. Rozpoczęcie o godz. 9:00, o 12:00 uroczysta Msza św. i później poczęstunek odpustowy dla wszystkich pielgrzymów. Zapraszamy do udziału.
8.    W następnym dniu 16 sierpnia odbędzie się w Rokitnie Dzień Uwielbienia z udziałem Ojca J. Manijakala. Rozpoczęcie o godz. 11:00 a zakończenie ok. godz. 21:00. Warunkiem udziału jest wpłata 30 złoty na organizacje tego wydarzenia. Chętni mogą się wpisywać na listę i opłacić udział. Lista jest w zakrystii. Wyjazd o godz. 9:00  16 sierpnia, sprzed kościoła św. Henryka.
9.    Przypominamy, że jest SIERPIEŃ, miesiąca trzeźwości, w kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia abstynencji nie tylko na ten miesiąc ale  na 100 dni z racji 100- lecia Odzyskania Niepodległości, w intencji naszej Ojczyzny.
10.    Zbliża się termin naszej parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. W tym Roku Jubileuszowym zachęcamy do szczególnego włączenia się i udziału. Rozpoczęcie będzie 1 września o godz. 7:00 przy kościele św. Henryka. Już planujmy udział w tej Pielgrzymce. Jest to pierwsza sobota września będzie też wyjazd autokarem o 6:45 i możliwość przejścia do Rokitna z Międzyrzecza lub pojechania do Rokitna, zapraszamy tez osoby, które chcą być w tym Roku Jubileuszowym w Rokitnie . Natomiast w Niedziele 2 września będzie jak zwykle Rowerowa Pielgrzymka do Rokitna, wyjazd o 7:00 rano. Będzie możliwość pojechania w jedną lub w obie strony.
11.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
12.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
13.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Alicja Gościło; + Czesław Horbacz. W tygodniu tym zmarł: +Jerzy Trzeciak. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
29.07.2018.


1.    Dziś ? po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca Św.
2.    Dziś po Mszach zbieramy Ofiary na pomoc Misjonarzom w zakupie środków transportu w dziele MIVA Polska. Jak pamiętamy 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr. Po Każdej Mszy św. przy wyjściu ofiary będą zbierać mężczyźni ze środowej Grupy Adoracyjnej.
3.    W dniu jutrzejszym przechodzi przez nasza Parafię Piesza Pielgrzymka z Rzepina do Częstochowy, jest zapisanych ponad 50 osób. Zapraszamy dołączenia się , jeśli ne na całość to chociaż na jeden dzień aby doświadczyć trudu i radości wędrowania. Będą u nas ok. godz. 14:00  w kościele i w salkach na obiedzie.
4.    W poniedziałki mamy też po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Świętego a później w salce Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętnych.
5.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele tego roku, w ubiegłą Niedziele było nas 23 osoby.
6.    W środę o godz.  20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
7.    Środa to początek miesiąca SIERPNIA miesiąca trzeźwości, w kaplicy Matki8 Bożej jest wystawiona Księga Trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia abstynencji by ratować  ginące  od alkoholu i alkoholików rodziny i ich samych. To Dzień wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętamy by modlić się za obrońców Ojczyzny.
8.    W czwartek Odpust PORCJUNKULI. Jest to Odpust, który otrzymali franciszkanie ale dzięki decyzji Papieży został rozciągnięty z jednego kościoła Porcjnkuli na wszystkie kościoła świata i każdy może zdobyć  te dary przy zwykłych warunkach, nawiedzając najbliższy kościół i modląc się w intencjach Ojca świętego.
9.    W tygodniu tym Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek modlitwa o powołania - przez cały dzień w kościele św. Henryka; w Piątek po Mszy o godz. 18:00 ? Adoracja i modlitwy do Serca Pana Jezusa. W sobotę: o 6:45 wyjazd / autokarem/ do Rokitna z możliwością przejścia pieszo od Międzyrzecza. Po Mszy wieczornej Modlitwy I ? Soboty miesiąca. W sobotę do chorych pójdzie ks. Dariusz.
10.    W tygodniu tym czcimy trzech wielkich świętych: we wtorek Św. Ignacego z Loyoli ? założyciela Jezuitów, w środę śa.. Alfonsa Marii Liguoriego ? założyciela Redemptorystów i w sobotę św. Jana Marię Vianeya ? patrona księży proboszczów.
11.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
12.    Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy radości i błogosławieństwa.
13.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Stanisław Mikoś;
 + Antoni Aniećko. W tygodniu tym zmarła: +Halina Szturo. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
22.07.2018.


1.    Św. Henryku ? módl się za nami!  Pamiętajmy o naszym Patronie W codziennych modlitwach. Niech to świętowanie Odpustowe trwa w nas w tym wymiarze modlitewnej troski o całą nasza Parafie.  . Składam szczególnie gorące podziękowania wszystkim z którymi mogliśmy przeżywać ten wyjątkowy dzień w roku ? dzień naszego parafialnego Odpustu i Festynu. Dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy św. całego dnia zdobywania odpustów dla naszych zmarłych i dla nas samych. Dziękuję  uczestniczącym w Festynie Parafialnym, wszystkim sponsorom, szczególnie Państwowej Straży Pożarnej, Policji z naszej Komendy, Przychodni Hipokrates i dla naszego Szpitala, dla Parafialnego Klubu Sportowego BOSKO, dla katechetów i sióstr zakonnych. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowania w zorganizowanie i przeprowadzenia tego świętowania czyli Rada Duszpasterska i Chór Parafialny. Na potrzeby kościoła zebraliśmy 17600 zł. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
2.    Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek po Mszy  o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca PIO, intencje do modlitwy można składać w kaplicy Matki Bożej. W poniedziałki mamy tez po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Świętego a później w salce Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętnych.
4.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele tego roku.
5.    W środę przypada święto św. Jakuba Apostoła, po Mszy porannej i wieczornej święcimy pojazdy/ samochody, motocykle/  przy kościele. O godz.  20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii. Środa to też Uroczystość Odpustowa w Ośnie Lubuskim. Zapraszam chętnych aby pojechać na ten Odpust rowerami / powrót  samochodami/. Wyjazd sprzed plebani o godz. 15:30.
6.    W czwartek  wspominamy w liturgii św. Joachima i Annę ? rodziców NMP.  Jak zwykle w  czwartek
o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
7.    Zbliża się czas pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Zapraszamy do uczestnictwa w  naszej diecezjalnej Pielgrzymce, której grupa RZEPIŃSKA przechodzi przez nasza Parafię i w Poniedziałek przyszły - 30 lipca, zatrzyma się u nas na obiad ok. 14:00 i można do nich dołączyć. Można się tez zapisać na Salezjańską Ewangelizacyjna Pielgrzymkę, która wychodzi ze Szczańca k/ Świebodzina.
8.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie, przed narodzeniem, życia dzieci chorych. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach.
9.    W odpowiedzi z akcje pomocy misjonarzom MIWA ? można składa ofiary w przyszłą Niedziele do puszek -, zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dzieło.
10.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na wakacje.
11.     W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Wiesławę Sobczyk; + Aldonę Wójtowicz; + Ireneusza Wykę. W tygodniu tym zmarła: +Leokadia  Ignatowicz. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. HENRYKA
15.07.2018.
1.    Dziś świętujemy Uroczystość Odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Henryka, o godz. 12:00 Uroczysta Suma Odpustowa, którą odprawi Ks. Adam Jaworski, świętujący w tym roku 15 lecie kapłaństwa.   Od godz. 14:00 rozpoczęcie Festynu Parafialnego
w Ogródku Jordanowskim. W programie oprócz Loterii: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16:00 Bieg Henrykowski ? w tym roku z nagrodami fantowymi za pierwsze trzy miejsca. Bieg na trasie dłuższej do Ostrowa i na krótszej do ul. Fabrycznej. Do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO. Będą też inne gry rodzinne, i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko. O godz.17:45/ w przerwie meczu/ będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbyły się w dniu wczorajszym nad jeziorem Ostrowskim. Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne, kiełbasa z grila. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje- np. jazda konna, czy gra w Chińczyka. Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja. 
2.    Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek po Mszy  o godz. 18:00 Nabożeństwo do Ducha Świętego a później
w salce Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętnych.
4.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele, tydzień temu było nas 7 osób, ale za to
w środę 22 mężczyzn pojechało na Apel. Z mężczyznami chcemy jeździć w druga środę miesiąca ? czyli 8 sierpnia następny wspólny wyjazd.
5.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
6.    W czwartek 19 lipca będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 w kościele św. Henryka
z okazji święta Policji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Natomiast wieczorem jak zwykle 19 dnia miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych w czasie Mszy o godz. 18:00. Spotkanie grupy Ojca Pio w czwartek o 19:00.
7.    Piątek, trzeci miesiąca zapraszamy chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kościele św. Henryka.
8.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie, przed narodzeniem, życia dzieci chorych. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na lipiec i sierpień.
10.    W tygodniu tym zmarli: +Alicja Gościło; + Czesław Horbacz; + Andrzej Karpowicz. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XIV Niedziela Zwykła
08.07.2018.
1.    Dziś Niedziela, zgodnie z zapowiedziami, zachęcamy do wyjazdu  na Apel Maryjny do Rokitna własnymi samochodami. Spotykajmy się w Rokitnie na Apelach Maryjnych w Niedziele.
2.    Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy w salce. Zapraszamy chętnych.
4.    W środę przypada Narodowy dzień Pamięci Ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej jest to 75 rocznica Krwawej Niedzieli - 11 lipca 1943 r. wtedy miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA". Z tej racji, z inicjatywy Stowarzyszenia PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ  oraz Klubu  GAZETY POLSKIEJ  odsłonięta i poświęcona zostanie tablica upamiętniająca tamto wydarzenie. Tablica będzie przy krzyżu  Misyjnym a poświęcenie w środę po Mszy 
 o godz. 18:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
5.    Z racji Roku Jubileuszowego, w drugą środę miesiąca, w ramach Adoracji mężczyzn, jedziemy na Apel Maryjny do Rokitna. Dlatego zapraszamy mężczyzn na ten wspólny wyjazd. O godz. 20:00 wyjeżdżamy sprzed kościoła św. Henryka, wyjazd jest bezpłatny, wracamy zaraz po Apelu. Zapraszamy młodszych i starszych panów.
1.    W czwartek zapraszam osoby zaangażowane na spotkanie  przed Odpustem i Festynem Parafialnym, spotkanie o godz. 19:00 w salce katechetycznej.
2.    Za tydzień w Niedziele 15 lipca świętujemy Uroczystość Odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Henryka. Wszystkie Msze tego dnia będą w kościele św. Henryka, o godz. 12:00 Uroczysta Suma Odpustowa.  Od godz. 14:00 rozpoczęcie Festynu Parafialnego w Ogródku Jordanowskim. W programie oprócz Loterii: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16:00 Bieg Henrykowski ? w tym roku z nagrodami fantowymi za pierwsze trzy miejsca. Bieg na trasie dłuższej do Ostrowa i na krótszej do ul. Fabrycznej. Do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO. Będą też inne gry rodzinne, i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko. O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim. Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje. Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja.
6.     W czwartek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Po Mszy można złożyć ofiarę wspierająca te dzieła, jak mówi Ojciec Rydzyk: Słuchasz, oglądasz ale czy pomagasz??
7.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie, przed narodzeniem,            życia dzieci chorych. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach i w kaplicy Matki Bożej.
8.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na lipiec i sierpień.
9.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Edwarda Ejchart; + Barbarę Gierlasińską; + Eugenie Linkowską. W tygodniu tym zmarli: Stanisław Mikoś i + Antoni Aniećko. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XIII Niedziela Zwykła
01.07.2018.1.    Dziś jest Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy św. wspólnie adorujemy Jezusa Eucharystycznego, po Mszy o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
2.    Od dziś przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja będzie dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy w salce. Zapraszamy chętnych.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W tygodniu tym pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota  miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania i za powołanych w czasie całodniowej Adoracji w kościele św. Henryka. W piątek odwiedzimy chorych w domach ? KS. Sebastian i Ks. Proboszcz. W sobotę zapraszamy na wspólny wyjazd do Rokitna, o 6:45 sprzed małego kościoła. Można jechać prosto do Rokitna lub przejść pieszo z Międzyrzecza do Rokitna. Wieczorem modlitwy pierwszej soboty miesiąca.
6.    Zachęcamy tez do wyjazdów  na Apel Maryjny do Rokitna w Niedziele własnymi samochodami. Spotykajmy się w Rokitnie na Apelach Maryjnych w Niedziele, rozpoczynając od dzisiaj  ? 1 Lipca.
7.    Grupa rowerowa ze Słońska i Bogdańca zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 ? 15 Lipca. Bliższe informacje w zakrystii i gablocie.
8.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie życia dzieci chorych przed narodzeniem. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach i w kaplicy Matki Bożej.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na lipiec i sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Helenę Musiał; + Władysławę Robak; + Jadwigę Kubiak. W tygodniu tym zmarli: +Aldona Wójtowicz; + Ireneusz Wyka. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XII Niedziela Zwykła
NARODZENIE JANA CHRZCICIELA
24.06.2018.1.    Dziś są po raz ostatni w tym roku szkolnym Msza w kościele św. Mikołaja
 o godz. 13:30 i w kościele św. Henryka o godz. 12:30. Od przyszłej Niedzieli 1 Lipca w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja na dwa miesiące wakacji będzie dodatkowa Msza o godz. 20:00. W lipcu i sierpniu nie będzie też Mszy św. w sobotę w szpitalu.
2.    W poniedziałek Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy w salce. Zapraszamy chętnych.
3.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
4.    W piątek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze w rytmie dani powszedniego. W dniu tym nie obowiązuje post piątkowy od pokarmów mięsnych.
5.    Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Medjugorie we wrześniu. Zapisy i informacje w zakrystii.
6.    W  związku z ogłoszonym Rokiem Jubileuszowym w Rokitnie zapraszamy do wspólnych wyjazdów do Rokitna w pierwsze soboty od 7 Lipca ? będzie autokar i wyjazd o godz. 6:45 aby dołączyć do pieszej pielgrzymki z Międzyrzecza do Rokitna, ale można będzie jechać od razu do Rokitna. Zachęcamy tez do wyjazdów  na Apel Maryjny do Rokitna w Niedziele własnymi samochodami. Spotykajmy się w Rokitnie na Apelach Maryjnych w Niedziele, rozpoczynając od przyszłej ? 1 Lipca.
7.    Grupa rowerowa ze Słońska i Bogdańca zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 ? 15 Lipca. Bliższe informacje w zakrystii i gablocie.
8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 29 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Michał Kmieć. W tygodniu tym zmarła: +Wiesława Sobczyk. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XI Niedziela Zwykła
17.06.2018.
1.    Dziś ? Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej. Suma Odpustowa o godz. 12:00, jest to tez święto 60-lecia kapłaństwa Ks. Bpa Pawła Sochy i Ks. Bpa Antoniego  Stankiewicza z Rzymu.
2.    Dziś o godz. 17:00 Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków a po Mszy wieczornej próba generalna.
3.    W poniedziałek  przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej głównej Patronki naszej Diecezji. I 29 rocznica koronacji Obrazu. W czasie Mszy o godz. 18:00 Ks. Bp Paweł Socha udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Msze o 9:00 i 18:00, i w kościele św. Henryka o godz. 19:00.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W tygodniu tym jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Szkoła Podstawowa Nr 2 będzie miała swoją Mszę w Czwartek o godz. 9:00, a Szkoła Podstawowa Nr 1 w czwartek
o godz. 10:00. Młodzież obu szkół zapraszamy w czwartek na godz. 19:00 do kościoła św. Henryka.
6.    W czwartek zapraszam na spotkanie Radę Parafialną na godz. 19:30.
7.    W sobotę będzie dodatkowa Msza. św. o godz. 10:00 w intencji żołnierzy z okazji 22 rocznicy powstania 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Broni Józefa Dowbor-Muśnickiego  i żołnierzy Ośrodka Szkolenia Poligonowego, którzy przyjmują dziś sztandar jednostki i w intencji III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
8.    W przyszłą Niedzielę będzie po raz ostatni w tym roku szkolnym Msza w kościele św. Mikołaja
 o godz. 13:30 i w kościele św. Henryka o godz. 12:30. Od Niedzieli 1 Lipca w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja na dwa miesiące wakacji będzie dodatkowa Msza o godz. 20:00. W lipcu i sierpniu nie będzie też Mszy św. w sobotę
w szpitalu.
9.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 20 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
10.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
11.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Alfred Wiciejowski. W tygodniu tym zmarli: +Edward Ejchart; + Barbara Gierlasińska; + Eugenia Linkowska. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


X Niedziela Zwykła
10.06.2018.
1.    Dziś ? dzieci po pierwszej Komunii św. pojechały do Rokitna w pielgrzymce zawierzenia się opiece Matki Bożej.
2.    Dziś po każdej Mszy zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze.  W miniony czwartek właśnie na KUL-u obronił  pracę doktorska Ks. Łukasz Marczak, który pracował przez dwa lata w naszej parafii.
3.    W poniedziałek  Spotkanie Odnowy w Duchu Ściętym w czasie i po Mszy o godz. 18:00.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W czwartek o godz. 19:00 ? Spotkanie grupy Ojca Pio.
6.    W piątek ? trzeci miesiąca zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w terenie. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kościele św. Henryka.
7.    W Niedziele przyszłą jest Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej i jest rozciągnięty na cały tydzień aby dać szansę przeżycia tego wydarzenia wszystkim chętnym. Dlatego na poszczególne dni są zaproszone poszczególne grupy. W poniedziałek : Zakrystianów i Organistów; we wtorek Szkoły Wojskowe, w Środę Chorzy i Służba Zdrowia, w zwartek Leśnicy, w piątek Liderzy grup i Stowarzyszeń młodzieżowych w sobotę  młodzież. Dlatego zapraszamy  młodzież na te Diecezjalne Dni Młodych w Rokitnie w sobotę. Wyjazd o godz. 11:00 sprzed kościoła św. Henryka, powrót w godzinach wieczornych, koszt jedynie 5 zł. Zapisy w Zakrystii i u katechetów.
8.    Próby kandydatów do Bierzmowania z klas 3 Gimnazjum w czwartek i piątek o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaj. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w Niedziele od godz. 17:00 a po Mszy wieczornej próba generalna dla kandydatów i świadków.
9.    W związku z Bierzmowaniem, które będzie w dniu 18 czerwca intencja  Mszy z godz. 18:00 z poniedziałku będzie odprawiona we wtorek o godz. 18:00. Przepraszamy za zmianę.
10.    W sobotę Spotkanie Wiary i Światło o godz. 13:00 w kościele św. Henryka.
11.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 20 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
12.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
13.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Henryka Kiek. W tygodniu tym zmarli: +Władysława Robak, +Jadwiga Kubiak. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


IX Niedziela Zwykła
03.06.2018.
1.    Dziś ? Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00; 13:30 i 18:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia j Oktawy i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej.
2.    Dziś po każdej Mszy zbieramy Ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej a po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawiennicza. Zapraszamy.
3.    Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórom, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za  nagłośnienie. Bóg zapłać.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W czwartek ? Pierwszy czerwca, przez cały dzień modlimy się  o powołania kapłańskie i zakonne w kościele św. Henryka.
6.    Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej przypada w dniu 17 czerwca, będzie rozciągnięty na cały tydzień aby dać szansę przeżycia tego wydarzenia wszystkim chętnym. Dlatego na poszczególne dni są zaproszone poszczególne grupy. My chcemy pojechać w środę na dzień Chorych i Służby Zdrowia 13 czerwca i w Niedziele 17 czerwca. Zapisy na wyjazd autokarowy są w zakrystii. Wyjazd o godz. 8:30. 
7.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 20 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
8.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
9.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Natalia Majka; + Regina Szwaja. W tygodniu tym zmarli: + Michał Kmieć i + Helena Musiał.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ
31.05.2018.1.    Dziś -  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ? Boże Ciało. Msze o godz. 7:30 -, o 9:00 ? po tej Mszy Pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicami  Kościuszki, Wiejska, Okopową, Dikusa Ekkela. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na wodę święcona, by zabrać do poświecenia naszych domów, bloków, ulic. Niech w ten dzień nasze miasto będzie szczególnie omodlone i poświęcone. O godz. 17:00 Nabożeństwo majowe przy ołtarzach, o godz. 18:00 Msza św. w kościele św. Mikołaja a o godz. 19:00 w kościele św. Henryka.
2.    Na piątek po uroczystości Bożego Ciała udzielam dyspensy od zachowania postu piątkowego.
3.    Chorych odwiedzimy -w piątek ? Ks. Proboszcz i Ks. Michał a w sobotę Ks. Dariusz i Ka. Sebastian. W piątek wyjazd do Częstochowy Grupy Różańcowej ? sprzed kościoła św. Henryka o godz. 7:00.
4.    Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św. Będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, zapraszamy do licznego udziału, również dzieci do sypania kwiatów. W Niedzielę przyszłą procesja będzie po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00, 13:30 i 18:00. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
5.    W sobotę ? pierwsza miesiąca ?  można  udać się do Rokitna by z Międzyrzecza przejść pieszo. Wyjazd o godz. 6:45., natomiast po Mszy wieczornej modlitwy pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy do udziału.
6.    W Niedziele przyszłą po każdej Mszy zbieramy Ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej, natomiast po Mszy o godz. 18:00 ? Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy do trwania w uwielbieniu.
7.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
8.      W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Maria Wołyniec; + Jadwiga Cholewicka. W tygodniu tym zmarli: + Helena Tamulewicz; + Irena Rzepka; + Jolanta Kaczmarek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27.05.2018.
1.    Dziś :
- Uroczystość I- Komunii w czasie Mszy o godz. 10:00 i 12:00. Po południu o godz. 17:00 ? Nabożeństwo majowe dla dzieci i zawierzenie się dzieci Matce Bożej.
2.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
3.    W poniedziałek zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania na godz. 19:00 do kościoła św. Mikołaja.  Zaś na godz. 17:00 kandydatów na ministrantów.
4.    We wtorek 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
5.    W  środę Adoracja, zapraszam mężczyzn na godz. 20:00.
6.    W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ? Boże Ciało. Msze o godz. 7:30 -, o 9:00 ? po tej Mszy Pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicami  Kościu8szki, Wiejska, Okopową, Dikusa Ekkela. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na wodę święcona, by zabrać do poświecenia naszych domów, bloków, ulic. Niech w ten dzień nasze miasto będzie szczególnie omodlone i poświęcone. O godz. 17:00 Nabożeństwo majowe przy ołtarzach, o godz. 18:00 Msza św. w kościele św. Mikołaja a o godz. 19:00 w kościele św. Henryka. Na Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, próba we wtorek i środę o godz. 17:00.Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
7.    Na piątek po uroczystości Bożego Ciała udzielam dyspensy od zachowania postu piątkowego.
8.    Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św. Będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, zapraszamy do licznego udziału, również dzieci do sypania kwiatów. W Niedzielę przyszłą procesja będzie po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00, 13:30 i 18:00.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
10.      W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Maria Wołyniec; + Jadwiga Cholewicka. W tygodniu tym zmarli: + Helena Tamulewicz; + Irena Rzepka; + Jolanta Kaczmarek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20.05.2018.1.    Dziś :
-UROCZYSTOŚĆ Zesłania Ducha świętego, która kończy okres Wielkanocny. Jest to też misyjny Dzień Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Modlimy się w intencji misjonarzy.
- Uroczystość I- Komunii w czasie Mszy o godz. 10:00 i 12:00. Po południu o godz. 17:00 ? Nabożeństwo majowe dla dzieci i zawierzenie się dzieci Matce Bożej.
2.    W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. 
3.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
4.    W  środę w miejsce Adoracja, zapraszam mężczyzn na Msze św. o godz. 19:00.
5.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka. Również w czwartek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie w salce, wszystkich chętnych i zapisanych na wyjazd do Lednicy.
6.    W sobotę, spotkanie grupy Wiara i Światło o godz. 12:30.
7.    W Niedziele przyszłą druga część dzieci przystąpi do I-Komunii św.  o godz. 10:00 i 12:oo. Spowiedź dzieci i rodzin przed I-Komunią św. będzie w sobotę od godz. 10:00 pierwsza grupa i o 11:00 druga grupa.  Zmiana Tajemnic Różańca w niedziele przyszłą o godz. 8:30 ? przed Mszą.
8.    Zbliża się  Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku planujemy pójść ulicami: Kościuszki, Wiejska, Okopowa, Zielone Wzgórze i Dikusa Ekkela.  I Ołtarz proponujemy na ul. Wiejskiej ? przy kapliczce, II na Okopowej przy blokach, III przy osiedli Zielone Wzgórze i IV przy ul. Dikusa Ekkela  przy szkole i przedszkolu. Zapraszamy mieszka

Adhortacja " Gaudete et exultate

TYDZIEŃ POWOŁAŃ

Wrzesień, 2018

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej