Ogłoszenia parafialne


ARCHIWUM
XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  15.10.2017.
1.    Dziś :
- gościmy w naszej Parafii Ks. Adama Jaworskiego, Misjonarza Oblata, który mówi o misjach i daje sposobność do nabycia Kalendarza Misyjnego Księży Oblatów, z których ofiary przeznaczone są na cele misyjne Zgromadzenia.
-  po każdej Mszy św. Odmawiamy dziesiątek Różańca a w tygodniu Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 a dla dorosłych o 17:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu,
- Zbieramy ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.
2.    Od jutra -   zaczną się tzw. SEMINARIA  ODNOWY W DUCHU SIWIĘTYM czyli poszerzone katechezy, na które zapraszamy szczególnie pragnących się modlić w grupie Odnowy i wszystkich chętnych. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18:00 i po Mszy spotkanie w salce katechetycznej na plebanii.
3.    W poniedziałek 16 dzień października to 39 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Módlmy się przez jego wstawiennictwo i starajmy się wracać do jego kazań, i dokumentów.
4.     W środę w liturgii  obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Różaniec w tym dniu i Msza św. wieczorna będzie w intencji Służby Zdrowia. Zapraszamy pracujących w tej służbie. Adoracja dla mężczyzn ? w środę  o 20:00.
5.    W czwartek ? 19 października rocznica męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Przez jego wstawiennictwo modlimy się w intencji Ojczyzny oraz Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, w czasie Mszy o godz. 18:00.  O godz. 17:00 Różaniec za miasto. O godz. 17:30 spotkanie przed Bierzmowaniem dla kl. III Gimnazjum.
5a.   Zapraszam Radę Duszpasterska i Ekonomiczną na spotkanie w czwartek na godz. 19:30 w salce.
6.    W piątek ? trzeci miesiąca ? zapraszam na Drogę Krzyżową, tym razem pójdziemy ulicami Sulęcinie. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kościele św. Henryka.
7.    W sobotę o godz. 12:30 wspólnota WIARA I ŚWIATŁO  świętuje 25 lecie istnienia. Msza św. jubileuszowa będzie o godz. 12:30 w kościele św2. Henryka
8.    Młodzież przed Bierzmowaniem i starszą zapraszamy na Msze niedzielne o godz. 18:00.
8a.  POLA NADZIEI  to wsparcie dla działalności Hospicjum w Gorzowie Wlkp. Przez nabywanie cebulek żonkili. Niech kwitną i przypominają, ze możemy przez swoje ofiary dać innym pomoc i nadzieje.
9.    Przypominamy o potrzebie troski o nasze Seminarium Duchowne w Gościkowie ? Paradyżu, które utrzymuje się głównie z ofiar  wiernych. Dlatego  są rozłożone na ławkach koperty i serdecznie prosimy o składanie ofiar na utrzymanie naszych kleryków i całego obiektu Seminaryjnego.
10.    Planujemy parafialną Pielgrzymkę do Ziemi świętej i Jordanii w przyszłym roku na przełomie stycznia i lutego. Koszt 3500 zł i 150 dolarów. Chętni mogą się od dziś zapisywać  w zakrystii.
11.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna .
12.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Henryk Niepiekło..  W tygodniu tym zmarli: +Mieczysław Sierota; + Ryszard Fijałkowski; + Henryk Denis; + Ryszard Biernacki. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosiernemu  Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  08.10.2017.
1.    Dziś :
- witamy w nasze Parafii ks. Michała Graczyka, któremu życzymy błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej i radości trwania w naszej wspólnocie parafialnej,
-  po każdej Mszy św. Odmawiamy dziesiątek Różańca a w tygodniu Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 a dla dorosłych o 17:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu,
- jest Dzień Papieski, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i zbieramy ofiary na stypendia w Dziele Nowego Tysiąclecia, które jest żywym pomni9kiem ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszach św. zapraszamy wszystkich na tzw. Papieskie kremówki, w cenie 4 zł.
2.    Zapraszamy chętnych na spotkanie ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM ? w poniedziałki o godz. 19:00 Msza św. i spotkanie w salce  pod plebanią. Od przyszłego poniedziałku zaczną się tzw. SEMINARIA  ODNOWY W DUCHU SIWIĘTYM czyli poszerzone katechezy, na które zapraszamy szczególnie pragnących się modlić w grupie Odnowy i wszystkich chętnych. Spotkania rozpoczynają się Msza św. o godz. 18:00 i po Mszy spotkanie w salce katechetycznej na plebanii.
3.    Młodzież klas VII zapraszamy na spotkanie przygotowania do Bierzmowania w środę na godz. 17:30 do kościoła św. Henryka. Adoracja dla mężczyzn ? w środę  o 20:00.
4.    W czwartek o godz. 17:00 Różaniec za miasto. O GODZ. 17:30 SPOTKANIE PRZED Bierzmowaniem dla kl. II Gimnazjum.  Również w czwartek o godz. 19:45, spotkanie Grupy Ojca PIO i tych, którzy chcą w tej grupie uczestniczyć.
5.    Młodzież przed Bierzmowaniem i starszą zapraszamy na Msze niedzielne o godz. 18:00.
6.    Przypominamy o potrzebie troski o nasze Seminarium Duchowne w Gościkowie ? Paradyżu, które utrzymuje się głównie z ofiar  wiernych. Dlatego  są rozłożone na ławkach koperty i serdecznie prosimy o składanie ofiar na utrzymanie naszych kleryków i całego obiektu Seminaryjnego.
7.    W Niedzielę przyszłą Ks. Adam Jaworski, będzie rozprowadzał kalendarze misyjne, jako pomoc misjonarzom ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.
8.    Planujemy parafialną Pielgrzymkę do Ziemi świętej i Jordanii w przyszłym roku na przełomie stycznia i lutego. Koszt 3500 zł i 150 dolarów. Chętni mogą się od dziś zapisywać  w zakrystii.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna .
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Andrzej Zaborski, + Wiesława Młynarczyk,+ Michał Narolski.  W tygodniu tym zmarli: +Walentyna Żamojda; + Teresa Klejnowska. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosiernemu  Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  01.10.2017.

1.    Dziś :
- po każdej Mszy św. Odmawiamy dziesiątek Różańca a w tygodniu Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30 a dla dorosłych o 17:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu,
- o godz. 15:00 Świętujemy uroczystość Odpustową ku czci św. Michała Archanioła, w Żubrowie. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i przejście z figurą Matki Bożej do Żubrowa, wyjście o godz. 13:30,
- po Mszy św.  o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo  Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
2.    Zapraszamy chętnych na spotkanie ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM ? w poniedziałki
o godz. 19:00 Msza św. i spotkanie w salce  pod plebanią.
3.    Zapisy do Bierzmowania będą w tym tygodniu w po0niedziałek, wtorek i  środę od godz. 15:00 do 17:30, w salce pod plebanią.
4.    Adoracja dla mężczyzn ? w środę  o 20:00.
5.    W czwartek o godz. 17:00 Różaniec za miasto.
6.    W tygodniu tym przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek Adoracja po Mszy wieczornej a w sobotę odwiedzimy chorych w domach ? ks. proboszcz w piątek, a po wieczornej Mszy Modlitwy pierwszych sobót miesiąca.
7.    Ks. Biskup ustanowił Ks. Andrzeja Materyńskiego zarządcą Parafii  Matki Bożej Królowej Polski w Boczowie od dnia 8 października, dlatego chcemy złożyć nasze podziękowania za jego pracę w naszej Parafii, poprzez udział w modlitwie, we Mszy św. w piątek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.
8.    W sobotę jest Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna, wyjazd sprzed dużego kościoła o godz. 8:00. W dniu tym jest też wyjazd do Kostrzyna n/O by wziąć udział w Różańcu  na granicy, - wyjazd sprzed małego kościoła  o godz. 8:00.
9.    Młodzież przed Bierzmowaniem i starszą zapraszamy na Msze niedzielne o godz. 18:00.
10.    Początek października przypomina nam o potrzebie troski o nasze Seminarium Duchowne w Gościkowie ? Paradyżu, które utrzymuje się głównie z ofiar  wiernych. Dlatego  są rozłożone koperty i serdecznie prosimy o składanie ofiar na utrzymanie naszych kleryków i całego obiektu Seminaryjnego.
11.    W niedzielę przyszłą przypada Dzień Papieski, modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i zbieramy ofiary na pomocy młodzieży. Po Mszach będzie też mona nabyć tzw. KREMÓWKI PAPIESKIE, na placu przy kościele.
12.    Obraz Matki Bożej z kaplicy został oddany do renowacji, będzie też odnowiona cała kaplica.
13.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna .
14.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Antoni Paprocki, + Jan Baranowski.  W tygodniu tym zmarli: +Ireneusz Koterba; + Roman Skibiński; + Edward Kaczmarek;
+ Sabina Sójka. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosiernemu  Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XXIV NIEDZIELA  ZWYKŁA  17.09.2017.

1.    Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Nawiedzeniu Figury Fatimskiej w naszej Parafii. Chciejmy się dalej modlić i podejmować czyny pokutne  w trosce o zbawienie swoje i innych, zwłaszcza jak mówi Matka Boża: ..idących na zatracenie.. 
2.    Dziś  rocznica agresji sowieckiej na Polskę i Dzień Sybiraka. Również dziś Dzień Środków Masowego Przekazu.
3.    Dzisiaj też jest zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczno-Filozoficzny w Zielonej Górze.
4.    Zapraszamy chętnych na spotkanie ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM ? w poniedziałki o godz. 19:00 Msza św. i spotkanie w salce  pod plebanią.
5.    We wtorek 19 dzień miesiąca ? modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
6.    W środę o 20 zapraszamy mężczyzn na Adorację o 20:00. W dni wczorajszym była pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza, w pieszej pielgrzymce szło nas tylko 5 osób, mała reprezentacja.
7.    W czwartek o godz. 17:30 spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas III Gimnazjum, w kościele św. Henryka.
8.    W sobotę : Spotkanie kandydatów na ministrantów o godz. 10:00;  a w czasie Mszy  wieczornej o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo Św. Ojca Pio. Intencje do modlitwy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio można składać w kaplicy Matki Bożej.
9.    Można się zapisywać w zakrystii  na Pielgrzymkę Róż Różańcowych w dniu 7  października do Rokitna.
10.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Wrzesień.
11.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Czesława Niewiarczuk. W tygodniu tym zmarli: +Wiesława Młynarczyk, + Michał Narolski. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosiernemu  Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

XXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.09.2017.
1.    Dziś  w czasie każdej Mszy św. ponowimy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
2.    Od dziś jest już Msza o godz. 13:30 dla rodziców z dziećmi klas III ? przed I- Komunią Św., wraca też Msza o godz. 16:00. W kościele św. Henryka będą dwie Msze św. o godz. 11:00 dla dorosłych i o  12:30 dla dzieci przed komunijnych. 
3.    Dziś o godz. 19:00 Spotkanie po pielgrzymkowe, w salce pod plebania.
4.    Zapraszamy chętnych na spotkanie ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM ? w poniedziałki o godz. 19:00 Msza św. i spotkanie w salce  pod plebanią.
5.    We wtorek  o godz. 17:00 przy kościele św. Henryka powitamy Figurę Matki Bożej Fatimskiej, która nawiedza Europę. Od kościoła św. Henryka pójdziemy w procesji do kościoła św. Mikołaja, tam będzie modlitewne czuwanie z Mszą św. ok. godz. 18:00. Po Mszy będzie zawierzenie rodzin i nas samych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Maryi, następnie poświęcenie i nałożenia Szkaplerzy. Około godz. 21:00 Apel Maryjny a po nim czuwanie grup modlitewnych i  indywidualne czuwanie. O 24:00 będzie tzw. Pasterka Maryjna i przez całą noc Adoracja i możliwość modlitewnego trwania przy Maryi. Od godz. 1 zapraszamy poszczególne grupy modlitewne i wszystkich pragnących trwać  w modlitwie wypraszając łaski dla siebie, swoich bliskich i świata, ratunek dla idących na zatracenie? o których mówi Maryja w Objawieniach Fatimskich. O godz. 7:00 będzie  wspólna modlitwa brewiarzowa, o godz. 9:00 Msza św. i do godz. 12:00 możliwość trwania  przy figurze Maryi. O godz. 12:00 zakończenie i pożegnanie Figury.  Stając przed Maryja w hołdzie wdzięczności i prośby można złożyć białą różę.
W czasie całego trwania modlitwy będzie okazja do Spowiedzi, również przez całą noc, abyśmy będąc w stanie łaski uświęcającej mogli zdobyć Odpust zupełny. W środę nie będzie całodziennej i wieczornej Adoracji w kościele św. Henryka.
W środę z racji obecności Figury Fatimskiej modlitwy Fatimskie w ramach Mszy o godz. 9:00.
6.    W czwartek Uroczystość Podwyższenia Krzyża, uroczystość odpustowa w Torzymiu. Prosimy o przyozdobienie krzyży i przy wszystkich krzyżach odmówimy Koronkę o godz. 17:00, a przy kościele po Mszy.
7.    W czwartek o godz. 17:30 spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum.
8.    W piątek ? trzeci miesiąca idziemy na Drogę Krzyżową w terenie, wyjście o godz. 19:00 sprzed kościoła św. Henryka.
9.    W sobotę 16 września jest ogólno diecezjalna Pielgrzymka mężczyzna do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Wyjście jak w ubiegłym roku  na Pieszą Pielgrzymkę o godz. 2 w nocy,
 z kościoła św. Henryka. Tych, którzy nie mogą iść w nocy zapraszam aby dołączyli się ok godz. 7:00 przy cmentarzu w Międzyrzeczu i razem wejdziemy do Sanktuarium Męczenników. Spotkanie chętnych do pójścia pieszo w piątek o godz. 18:45 w salce pod plebanią. Zapraszamy  mężczyzn do zapisywania się. Lista jest w zakrystii. Po drodze może dołączą do nas panowie z poszczególnych Parafii.
10.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Wrzesień.
11.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Zdzisław Koziczak. W tygodniu tym zmarli: +Antoni Paprocki; + Jan Baranowski; + Andrzej Zaborski. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosiernemu  Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2017.
1.    Dziś  Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Dziś też w czasie Mszy o godz. 10:30 i 12:00 ? poświęce3nie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych.
2.    Dziś dochodzi do Rokitna nasza, już 35 Piesza Pielgrzymka do Rokitna. Wyruszyło ponad 40 osób a dziś rano o 7:00 wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka do Rokitna.
3.    Już dziś nie ma Mszy o godz. 20:00 a z racji Pieszej Pielgrzymki inne Msze są w porządku wakacyjnym. Natomiast od przyszłej Niedzieli  będzie już Msza o godz. 13:30 dla rodziców z dziećmi klas III ? przed I- Komunią Św., wraca też Msza o godz. 16:00. W kościele św. Henryka będą dwie Msze św. o godz. 11:00 dla dorosłych i o  12:30 dla dzieci przed komunijnych.  W sobotę będzie już Msza św. w Szpitalu o godz. 18:00.
4.    Jutro Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w następującym porządku: Szkoły średnie : LO i ZSZiL o godz. 8:00 w kościele św. Henryka; Szkoła Podstawowa nr 2 ? Polskich Olimpijczyków ? o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja, Szkoła Podstawowa Nr 1  wraz z Gimnazjum  Jana Pawła II ? o godz. 9:40 w kościele św. Mikołaja.
5.    Zapraszamy chętnych na spotkanie ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM ? w poniedziałki o godz. 19:00 Msza św. i spotkanie w salce  pod plebanią.
6.    W środę o godz. 20:00 Adorację mężczyzn, a w czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
7.    W piątek przypada Święto Narodzenia NMP ? dzień Odpustu w Ostrowie. Msza św. Odpustowa będzie w piątek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam tez do przejścia z figura Matki Bożej Fatimskiej, wyjście o godz. 17:00 z kościoła św. Mikołaja. Spowiedź przed Odpustem od godz. 17:00.W dniu tym jest poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
8.    Jest jeszcze kilka miejsc na  Pielgrzymkę do Getrzwałdu.. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
9.    W przyszły wtorek będziemy gościć w naszej Parafii Figurę Matki Bożej Fatimskiej, poświęconą przez Ojca Św. Franciszka, która jako jedna z sześciu wędruje po całym świecie w tym roku rocznicy Objawień Fatimskich. Przyjedzie wraz z kilkoma osobami, które  ją wożą i będziemy trwali na modlitwie od godz. 17:00  do następnego dnia do godz. 15:00. Przy tej figurze można zyskać Odpusty tak jak w samej Fatimie, stąd jest to szczególne obdarowanie i okazja modlitewna, gdyż będzie u nas dokładnie w 100 rocznice objawienia wrześniowego. Już dziś proszę zarezerwować sobie czas z wtorku na środę 12 na 13 września. Bliższe  informacje podamy za tydzień.
10.    16 września ? w sobotę odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium w Międzyrzeczu. Planujemy jak w roku ubiegłym Pieszą Pielgrzymkę. Zapisy będą od przyszłej niedzieli.
11.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Wrzesień.
12.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: Stanisław Działa;
+ Mieczysław Filipek; + Władysława Zgoła; + Zofia Kotowicz. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosiernemu  Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XXI NIEDZIELA  ZWYKŁA  27.08.2017.
1.    Dziś  po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca św.
2.    Jutro o godz. 19:00 Spotkanie chętnych na Pieszą Pielgrzymkę do Rokitna. Wyjście będzie w sobotę 2 września  po Mszy św., która będzie o godz. 7:00 Nocleg w Międzyrzeczu i w Niedziele ? 3 września przejście do Rokitna. Będzie tez rowerowa Pielgrzymka w Niedziele 3 września, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 7:00, powrót samochodami.
3.    Od kilku tygodni działa przy naszej Parafii grupa ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM. Grupa, która w modlitwie  do Ducha Świętego szuka drogi odnowienia najpierw swojego życia.  Zapraszamy chętnych na spotkanie ? w poniedziałki o godz. 19:00 Msza św. i spotkanie w salce  pod plebanią.
4.    W środę :
- zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
5.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
6.    W dniach 1, 2 i 3 / piątek, sobota i niedziela / września będą u nas tzw. WARSZATATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ, są to spotkania i praktyka modlitwy w intencjach innych osób, które pragną pomocy w modlitewnym wołaniu do Pana Boga. Chętnych zapraszamy do zapisania się. Rozpoczęcie w piątek o godz. 19:00 w salce , dalsze spotkania w sobotę i Niedziele. Osoby zapisane mogą wziąć  ogólny plan zajęć, który jest w zakrystii.
7.    W tygodniu tym przypada Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. W Piątek ks. Proboszcz a w sobotę księża wikariusze odwiedzą chorych w domach.
8.    Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego w piątek i sobotę od godz. 17:00.
9.    W Niedzielę przyszła ? przed rozpoczęciem roku szkolnego, zapraszamy rodziców i dzieci klas I ? szczególnie na Msze św. o godz. 10:30 i 12:00 ? na poświęcenie tornistrów i szczególne błogosławieństwo dzieci na rozpoczynjący się czas nauki szkolnej,.
10.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
11.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
12.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Feliks Mroziński, Leonarda Barmuta.  W tygodniu tym zmarł Czesława Niewiarczuk, Józef Perski. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
XX NIEDZIELA  ZWYKŁA  20.08.2017.

1.    Dziś  trzecia niedziela miesiąca zbieramy imienne ofiary na potrzeby naszego kościoła.
2.    Od kilku tygodni działa przy naszej Parafii grupa ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM. Grupa, która w modlitwie  do Ducha Świętego szuka drogi odnowienia najpierw swojego życia.  Zapraszamy chętnych na spotkanie ? w poniedziałki o godz. 19:00 w salce  pod plebanią.
3.    W środę :
- 23 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo, św. Ojca Pio w czasie Mszy o godz. 18:00. Intencje do modlitwy  w czasie nabożeństwa, napiszmy i pozostawmy w kaplicy Matki Bożej,
- zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
4.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
5.    25 sierpnia organizujemy wyjazd do Myśliborza z racji rocznicy urodzin S. Faustyny i 70 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wyjazd o godz. 9:00 przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
6.    Zbliża się pierwsza sobota września. To czas naszej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. Wyjście będzie w sobotę 2 września  po Mszy św., która będzie o godz. 7:00 Nocleg w Międzyrzeczu i w Niedziele ? 3 września przejście do Rokitna. Będzie tez rowerowa Pielgrzymka w Niedziele 3 września, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 7:00, powrót samochodami.
7.    W dniach 1, 2 i 3 września będą u nas tzw. WARSZATATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ, są to spotkania i praktyka modlitwy w intencjach innych osób, które pragną pomocy w modlitewnym wołaniu do Pana Boga. Chętnych zapraszamy do zapisania się. Rozpoczęcie w piątek o godz. 19:00 w salce , dalsze spotkania w sobotę i Niedziele. Osoby zapisane mogą wziąć  ogólny plan zajęć, który jest w zakrystii.
8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Józefa Stanulewicz; + Adam Romańczuk. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.08.2017.
1.    Dziś : 13 dzień miesiąca ? w 100 ? lecie Objawień Fatimskich. Po każdej Mszy Odmówimy Dziesiątek Różańca i Modlitwę Fatimską, wypraszając szczególnie łaskę dla ? dusz idących na potępienie? aby je ocalić. O  tym mówiła  Maryja w sierpniowym Objawieniu.
2.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na  Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.
3.    W poniedziałek wspominamy w Liturgii św. Maksymiliana Marie Kolbego.
4.    We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze w porządku niedzielnym: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00; w kościele św. Henryka o godz. 13:00. Na Filiach 9:00; 10:15; 11:30 i 10:00 DPS.
W Sulęcinie przed kościołem wspólnota ?Wiara i Światło? będzie rozprowadzała bukiety kwiatów i ziół, które poświęcamy w czasie Mszy św.
5.    W środę :
- dzień imienin Ks. Bpa Seniora Stefana Regmunta. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji,
- zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
6.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
7.    W tym miesiącu zapraszamy na Drogę Krzyżowa w terenie w czwartek o godz. 17:00 ? wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
8.    W sobotę 19 dzień miesiąca ? modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, w czasie Mszy o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i chętnych ? w salce katechetycznej.
9.    W Niedziele przyszłą ? trzecia miesiąca ? zbiórka imiennych ofiar na potrzeby naszego kościoła.
10.    25 września organizujemy wyjazd do Myśliborza z racji rocznicy urodzin S. Faustyny i 70 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wyjazd o godz. 9:00 przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
11.    Zbliża się pierwsza sobota września. To czas naszej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. Już dziś planujmy sobie wolny czas. Będzie tez rowerowa Pielgrzymka w Niedziele 3 września.
12.    W dniach 1, 2 i 3 września będą u nas WARSZATATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ. Chętnych zapraszamy do zapisania się. Rozpoczęcie w piątek o godz. 19:00 w salce , dalsze spotkania w sobotę i Niedziele. Plan spotkań podamy za tydzień.
13.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
14.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
15.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Czesław Tumaszyk,
+ Barbara Stadnik. W tygodniu tym zmarli:  + Zofia Kotowicz; + Zdzisław Koziczak. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?PRZEMIENIENIE PAŃSKIE  06.08.2017.


1.    Dziś:
- Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy św.  wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,
- Po Mszy o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
2.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
3.    W czwartek ? o 17:00 Różaniec za miasto.
4.    Trwają pielgrzymki piesze na Jasną Górę, pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.
5.    Zapraszamy  do wsparcia remontu Katedry w Gorzowie. Niech każdy z nas ma swój udział w tym wielkim dziele. Cegiełki są do nabycia w zakrystii ? jako forma wsparcia i pamiątki  udziału w remoncie.
6.    Wakacje to też czas sięgnięcia do Pisma św. do gazety katolickiej. Zachęcamy do czytania: Gość Niedzielny; Niedziela; Gazeta Parafialna.
7.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Aniela Jurjewicz. W tygodniu tym zmarli:+ Feliks Mroziński; + Leonarda Barmuta; +Stanisław Działa; + Mieczysław Filipek; + Władysława Zgoła. Polecają zmarłych Bogu Miłosiernemu, wołajmy:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie??.XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA
30.07.2017.

1.    Dziś :
. Po Mszy o godz. 9:00 ? Zmiana Tajemnic Żywego Różańca ,
- ok. godz. 14:00 witamy w Parafii, w kościele św. Henryka  Pielgrzymkę Pieszą z  Rzepina na Jasną Górę. Można dołączyć do pielgrzymów.
2.    We wtorek rozpoczyna się sierpień ? miesiąc Trzeźwości, pomyślmy o naszej abstynencji w tym czasie i ofiarujmy w intencji o uwolnienie z nałogu alkoholowego w naszej Parafii. Jest to kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
3.    W środę zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
4.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
5.    W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:
- w Czwartek ? Adoracja w intencji powołań ? w kościele św. Henryka,
- w Piątek ? Okazja do spowiedzi od godz. 17:00,
- w Sobotę / ks. Proboszcz w piątek / odwiedzimy chorych w domach.
- w Sobotę o godz. 6:30 ? wyjazd do Międzyrzecza by przejść pieszo do Rokitna, zapisy w zakrystii. Można też jechać autobusem w obie strony. Natomiast po Mszy wieczornej ? Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
6.    W Niedzielę przyszłą ? PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO - pierwszą miesiąca ? Adoracja w czasie każdej Mszy św. i po Mszy o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
7.    Zapraszamy do nabywania EGIEŁEK? na odbudowę Katedry w Gorzowie. Cegiełki o nominałach 10,20,50,100 i 200 zł. są do nabycia w zakrystii.
8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Wiesław Tomaszewski; + Eugeniusz Wisłocki; + Weronika Martuś. W tygodniu tym zmarli:  Adam Romańczuk, + Feliks Mroziński. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


16 NIEDZIELA     ZWYKŁA
23.07.2017.

1.    Św. Henryku ? Patronie nasz ? módl się za nami ; to nie tylko zawołanie ubiegłej Niedzieli gdy przezwaliśmy uroczystość Odpustowa i Rodzinny Festyn Parafialny. To zawołanie, którego chcemy nieustannie używać by przywoływać na pamięć naszą odpowiedzialność za całą Parafię. Składam szczególnie gorące podziękowania wszystkim z którymi mogliśmy przeżywać ten wyjątkowy dzień w roku ? dzień naszego parafialnego Odpustu i Festynu. Dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy św. tego całego dnia zdobywania odpustów dla naszych zmarłych i dla nas samych. Dziękuję  uczestniczącym w Festynie Parafialnym, wszystkim sponsorom, szczególnie Państwowej Straży Pożarnej, Policji z naszej Komendy, Przychodni Hipokrates. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowania w zorganizowanie i przeprowadzenia tego świętowania czyli Rada Duszpasterska i Chór Parafialny. Na potrzeby kościoła zebraliśmy 12800 zł. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
2.    Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Pio. Po Mszy Nabożeństwo w czasie którego polecamy nasze intencje przez wstawiennictwo  św. Ojca Pio. Intencje można składać w kaplicy Matki Bożej .
3.    W dalszym ciągu można nabywać ?CEGIEŁKI? na odbudowę Katedry Gorzowskiej. Są one w cenie 10;20;50;100 i 200 zł. do otrzymania w zakrystii.
4.    We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła ? Odpust w Ośnie Lubuskim; i św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Dlatego we wtorek zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Ośna , na Mszę Odpustową ? wyjazd o godz. 15:30 sprzed kościoła św. Henryka a  w Sulęcinie po każdej Mszy poświecenie pojazdów.
5.    W środę wspominamy w Liturgii św. Annę i Joachima ? rodziców NMP ? dzień modlitw w intencji dziadków.
6.    W środę zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
7.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
8.    Zbliża się czas pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Zapraszamy do uczestnictwa w  naszej diecezjalnej Pielgrzymce, której grupa RZEPIŃSKA przechodzi przez nasza Parafię i w Niedziele przyszłą 30 lipca, zatrzyma się u nas na obiad ok. 14:00 i można do nich dołączyć. Można się tez zapisać na Salezjańską Ewangelizacyjna Pielgrzymkę, która wychodzi ze Szczańca k/ Świebodzina. Zapraszamy też do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W tygodniu tym zmarła  + Józefa Stanulewicz. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
15 NIEDZIELA    ZWYKŁA ODPUST
16.07.2017.

1.    Dziś świętujemy Odpust ku czci św. Henryka ? patrona naszej Parafii. Wszystkie Msze będą odprawione w kościele św. Henryka. Główna Msza św. Odpustowa będzie o godz. 1200 odprawi ją Ks. Jan Radkiewicz. Jak mamy to w zwyczaju od wielu lat, po głównej Mszy odpustowej, pójdziemy z figurą św. Henryka do ogródka jordanowskiego i rozpoczniemy FESTYN PARAFIALNY. W programie będą konkursy dla dzieci i starszych. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 16:00 zabawy prowadzi  Parafialny Klub Sportowy ?BOSKO?, ok. godz. 1700 będzie kolejny Bieg Odpustowy, tym razem do Ostrowia przez Aleję Ostrowską. O godz. 18:00 wręczenie nagród  uczestnikom II Zawodów wędkarskich o puchar proboszcza Sulęcina. Około godz. 2000 wręczenie głównych nagród i Apelem Maryjnym ok. godz. 2100 zakończymy.  Jak zwykle w czasie Festyny będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby, będzie Loteria Fantowa, punkt medyczny i inne atrakcje. Ofiar z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja.
2.    W środę 19 dzień miesiąca ? modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
3.    W środę zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
4.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
5.    W piątek ? trzeci miesiąca zapraszam chętnych do odprawienia Drogi Krzyżowej w terenie. O godz. 19:00 pojedziemy do Ośna Lubuskiego, tam pomodlimy się w kościele św. Jakuba w intencji wszystkich kierowców i pieszo rozważając Mekę Pańską wrócimy. To jest 17 km.
6.    W Niedzielę przyszłą w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Pio. Po Mszy Nabożeństwo w czasie którego polecamy nasze intencje przez wstawiennictwo  św. Ojca Pio. Intencje można składać w kaplicy Matki Bożej przez cały tydzień a dziś  na stoliku  w kościele.
7.    Zbliża się czas pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Zapraszamy do uczestnictwa w  naszej diecezjalnej Pielgrzymce, której grupa RZEPIŃSKA przechodzi przez nasza Parafię w dniu 30 ;lipca, Zatrzymają się u nas na obiad ok. 14:00 i można do nich dołączyć. Można się tez zapisać na Salezjańską Ewangelizacyjna Pielgrzymkę, która wychodzi ze Szczańca k/ Świebodzina. Listy są w zakrystii. Zapraszamy też do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
8.    W ubiegłą Niedziele zbieraliśmy ofiary na  remont katedry w Gorzowie. Zebraliśmy 4940 zł. Od tej Niedzieli, zgodnie z zapowiedzią ks. Bpa są już do nabycia ?CEGIEŁKI ?  na odbudowę Katedry w nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Można je od dziś nabywać w zakrystii każdego dnia.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Marianna Kwasiborska.
 W tygodniu tym zmarli:  + Aniela Jurjewicz; + Czesław Tumaszyk. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
14 NIEDZIELA   ZWYKŁA
09.07.2017.
1.    Dziś:
- po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc w odbudowie Katedry w Gorzowie Wlkp. Są tez kartki z podanym numerem jednego konta na które można wpłacać  czy zlecić  cykliczne wpłaty, do czego zachęcamy.
2.    We wtorek o godz. 1900  spotkanie Rady Parafialnej ? spotkanie przed Festynem.
3.    We wtorek 11 lipca święto św. Benedykta Patrona Europy. Pamiętajmy o modlitwie.
4.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście sprzed kościoła św. Henryka. O godz.
19:30  spotkanie Grupy Ojca PIO.
6.    W Niedziele przyszłą świętować będziemy Odpust ku czci św. Henryka ? patrona naszej Parafii. Wszystkie Msze będą odprawione w kościele św. Henryka. Główna Msza św. Odpustowa będzie o godz. 1200 odprawi ją Ks. Jan Radkiewicz. Jak mamy to w zwyczaju od wielu lat, po głównej Mszy odpustowej, pójdziemy z figurą św. Henryka do ogródka jordanowskiego i rozpoczniemy FESTYN PARAFIALNY. Już dziś serdecznie zapraszamy. W programie będą konkursy dla dzieci i starszych. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 16:00 zabawy prowadzi  Parafialny Klub Sportowy ?BOSKO?, ok. godz. 1700 będzie kolejny Bieg Odpustowy, tym razem do Ostrowia przez Aleję Ostrowską. Około godz. 2000 wręczenie głównych nagród i Apelem Maryjnym ok. godz. 2100 zakończymy.  Jak zwykle w czasie Festyny będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby, będzie Loteria Fantowa, punkt medyczny i inne atrakcje. Ofiar z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja. Prosimy o przekazanie fantów na Loterię, można je przynieść w czwartek i piątek od godz. 17:00 do salki katechetycznej.
7.    Spowiedź przed Odpustem ? codziennie przed Mszą poranną i wieczorną. Pamiętajmy, ze warunkiem zdobycia Odpustu Zupełnego jest stan bez grzechu czyli laski uświęcającej.
8.    Zapraszamy do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
9.    zapraszamy na 35 Pieszą Pielgrzymkę z naszej Diecezji do Częstochowy. Chętnych zapraszamy do pójścia z grupą Rzepińską i na Salezjańską ze Szczańca od 30.07. Listy są w zakrystii. Pielgrzymka będzie w dniach 30 lipiec do 12 sierpnia.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Marian Okuniewski. W tygodniu tym zmarli:  + Wiesław Tomaszewski; + Eugeniusz Wisłocki; + Weronika Martuś. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
     02.07.2017.
1.    Dziś:
- po Mszy wspólna Adoracja, po Mszy o godz. 20:00  Nabożeństwo Modlitwy Wstawienniczej.
2.    11 lipca przypada rocznica Krwawej Niedzieli ? Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach. Z tej okazji 3 lipca ? w poniedziałek  będzie w Sulęcinie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. O godz. 18:00  odprawi Msze św. w intencji ofiar banderowskiego ludobójstwa a o 19:00 będzie otwarte spotkanie w Domu Joannitów. Zapraszamy.
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście  sprzed kościoła św. Henryka.
5.    W tygodniu tym I -  Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek Modlimy się o powołania , przez cały dzień w kościele św. Henryka, w Piątek po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi miesięcznej każdego dnia przed Msza św. w piątek od godz. 17:00.
6.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Ostanie chwile na zapisy w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
7.    W najbliższą sobotę grupa Odnowy w Duchu Świętym z Kostrzyna n/Odrą  prowadzić będzie w naszym mieście ewangelizację uliczną od godz. 11:00 do 17:00.  Zapraszam do modlitwy w tej intencji i za podejmujących ewangelizację i za tych, dla których ja Pan Jezus przygotował aby z niej skorzystali.
8.    Jest czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele nawet jak jesteśmy w miejscowościach wypoczynkowych. To nie tylko kultura ale wiara i szacunek dla innych by w kościele nie  przeszkadzać innym w modlitwie odkrytymi ramionami czy zbyt krótkimi spodenkami i to zarówno panie jak i panowie.
9.    Zapraszamy do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
10.    Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


12 NIEDZIELA ZWYKŁA
 25.06.2017.

 
1.    Dziś:
- po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca
 ? w czasie Mszy o godz. 10:30 ? modlimy się w intencji naszego miasta i całej Gminy;
2.    Zapraszamy chętnych na jutrzejszy, rowerowy wyjazd do Rokitna. Wyruszamy o godz. 17:00 sprzed kościoła św. Henryka aby tam być na Apelu Maryjnym. Powrót samochodami. Informacja i zapisy dziś w zakrystii. 
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście  sprzed kościoła św. Henryka.
5.    W czwartek Uroczystość Św. Piotra i Pawła ? Msze o godz. 9:00 i 18:00. Ofiary przeznaczone są na tzw. ?Świętopietrze? ? czyli na bazylikę Św. Piotra i Paa.ła w Rzymie.
6.    W sobotę przypada I ? sobota miesiąca. O godz. 6:30 wspólny wyjazd autobusem do Rokitna i możliwość przejścia pieszo z Międzyrzecza do Rokitna.
7.    W sobotę w czasie Mszy wieczornej Nabożeństwo I- Sobót miesiąca.
8.    Od przyszłej Niedzieli będzie Msza św. o godz. 20:00 w kościele św. Mikołaja. Msza ta będzie do końca Sierpnia.
9.    W niedziele przyszłą po Mszy św. o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
10.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Zapisy w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
11.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Mieczysław Czarnecki; Jarosław Mirecki. W tygodniu tym zmarła + Marianna Kwasiborska.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


11 NIEDZIELA ZWYKŁA
 18.06.2017.
1.    Dziś ? Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00 pójdziemy
w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia j Oktawy i w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej.
2.    Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórom, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za  nagłośnienie. Bóg zapłać.
3.    Dziś świętujemy pierwszy raz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna. Uroczystej Mszy
 o godz. 12:00  przewodniczyć będzie  kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
4.    Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00  poświęcenie krzyży dla młodzieży przed Bierzmowaniem.
5.    Dziś po każdej Mszy zbierane są ofiary jako dar dla Sanktuarium w Rokitnie.
6.    Jutro o godz. 17:00 spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży i ich rodziców, rodzeństwa i przyjaciół. Bierzmowanie będzie we wtorek o godz. 18:00 i udzieli go Ks. Bp Stefan Regmunt. W związku z  ta uroczystością intencje mszalne z wtorku będą odprawione o godz. 18:00 w środę. Prosimy  o kontakt rodziny , które te intencje zamówiły.
7.    W poniedziałek godz. 20:00 w salce będzie spotkanie chętnych na Ekstremalny wyjazd rowerami.
8.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
9.    W piątek dzień zakończenia roku szkolnego . Msze św. będą odprawione: dla Szkoły podstawowej ? o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja, dla młodzieży szkół średnich o godz. 8:00 w kościele św. Henryka a dla Gimnazjum  o godz. 9:00 w kościele św. Mikołaja. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. wieczorną.
10.    Piątek to 23 dzień miesiąca ? modlimy się przez wstawiennictwo Św. Ojca Pio w czasie i po  Mszy
 o godz. 18:00. Kartki z intencjami do modlitwy Ojcu Pio można składać w kaplicy Matki Bożej.
11.    Dziś są ostanie przed wakacjami Msze o godz. 12:30 w kościele św. Henryka, od przyszłej Niedzieli będzie tam Msza tylko o godz. 13:00. W kościele św. Mikołaja nie będzie od przyszłej Niedzieli Mszy o godz. 13:30 i 16:00. A od 2 lipca będzie dodatkowa Msza  przez okres wakacji, o godz. 20:00. Od najbliższej soboty do początku września nie będzie tez Mszy w szpitalu. W Domu Pomocy Społecznej w Tursku Msza św. będzie w sobotę o godz. 16:00 a nie w niedziele.
12.    W Niedziele przyszłą w czasie Mszy o godz. 10:30 będziemy się modlić w intencji wszystkich mieszkańców naszej Gminy.
13.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Zapisy
w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
14.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Paweł Zarębski. W tygodniu tym zmarł + Marian Okuniewski.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

AKTUALNOŚCI

AKT PRZYJĘCIA JEZUSA ZA KRÓLA I PANA

Październik, 2017

Czytaj więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

Zapraszamy w każdy 3 piątek miesiaca na Drogę Krzyżową w terenie. Rozpoczęcie o godz. 20:00 przy kościele św. Henryka.:
21.07.2017.  - Wyjazd autobusem do Osna Lubuskiego o godz.19:00. Tam modlitwa w kosciele św. Jakuba
i przejscie do Sulęcinia w rytmie Drogi Krzyżowej.
18.08.2017. - Wyjście o godz. 20:00
15.09.2017. - Wyjście o godz. 19:00
20.10.2017. - Wyjście o godz. 19:00
17.11.2017. - Wyjście o godz. 19:00
22.12.2017. - Wyjście o godz. 19:00


OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej