Ogłoszenia parafialne


ARCHIWUM
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. HENRYKA
15.07.2018.
1.    Dziś świętujemy Uroczystość Odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Henryka, o godz. 12:00 Uroczysta Suma Odpustowa, którą odprawi Ks. Adam Jaworski, świętujący w tym roku 15 lecie kapłaństwa.   Od godz. 14:00 rozpoczęcie Festynu Parafialnego
w Ogródku Jordanowskim. W programie oprócz Loterii: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16:00 Bieg Henrykowski ? w tym roku z nagrodami fantowymi za pierwsze trzy miejsca. Bieg na trasie dłuższej do Ostrowa i na krótszej do ul. Fabrycznej. Do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO. Będą też inne gry rodzinne, i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko. O godz.17:45/ w przerwie meczu/ będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbyły się w dniu wczorajszym nad jeziorem Ostrowskim. Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne, kiełbasa z grila. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje- np. jazda konna, czy gra w Chińczyka. Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja. 
2.    Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek po Mszy  o godz. 18:00 Nabożeństwo do Ducha Świętego a później
w salce Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym. Zapraszamy chętnych.
4.    Z racji Roku Jubileuszowego, zapraszamy do rodzinnego pielgrzymowania do Rokitna 
a szczególnie na Apel Maryjny w Niedziele, tydzień temu było nas 7 osób, ale za to
w środę 22 mężczyzn pojechało na Apel. Z mężczyznami chcemy jeździć w druga środę miesiąca ? czyli 8 sierpnia następny wspólny wyjazd.
5.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
6.    W czwartek 19 lipca będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10:00 w kościele św. Henryka
z okazji święta Policji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Natomiast wieczorem jak zwykle 19 dnia miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych w czasie Mszy o godz. 18:00. Spotkanie grupy Ojca Pio w czwartek o 19:00.
7.    Piątek, trzeci miesiąca zapraszamy chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kościele św. Henryka.
8.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie, przed narodzeniem, życia dzieci chorych. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na lipiec i sierpień.
10.    W tygodniu tym zmarli: +Alicja Gościło; + Czesław Horbacz; + Andrzej Karpowicz. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XIV Niedziela Zwykła
08.07.2018.
1.    Dziś Niedziela, zgodnie z zapowiedziami, zachęcamy do wyjazdu  na Apel Maryjny do Rokitna własnymi samochodami. Spotykajmy się w Rokitnie na Apelach Maryjnych w Niedziele.
2.    Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy w salce. Zapraszamy chętnych.
4.    W środę przypada Narodowy dzień Pamięci Ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej jest to 75 rocznica Krwawej Niedzieli - 11 lipca 1943 r. wtedy miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA". Z tej racji, z inicjatywy Stowarzyszenia PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ  oraz Klubu  GAZETY POLSKIEJ  odsłonięta i poświęcona zostanie tablica upamiętniająca tamto wydarzenie. Tablica będzie przy krzyżu  Misyjnym a poświęcenie w środę po Mszy 
 o godz. 18:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
5.    Z racji Roku Jubileuszowego, w drugą środę miesiąca, w ramach Adoracji mężczyzn, jedziemy na Apel Maryjny do Rokitna. Dlatego zapraszamy mężczyzn na ten wspólny wyjazd. O godz. 20:00 wyjeżdżamy sprzed kościoła św. Henryka, wyjazd jest bezpłatny, wracamy zaraz po Apelu. Zapraszamy młodszych i starszych panów.
1.    W czwartek zapraszam osoby zaangażowane na spotkanie  przed Odpustem i Festynem Parafialnym, spotkanie o godz. 19:00 w salce katechetycznej.
2.    Za tydzień w Niedziele 15 lipca świętujemy Uroczystość Odpustową ku czci Patrona naszej Parafii św. Henryka. Wszystkie Msze tego dnia będą w kościele św. Henryka, o godz. 12:00 Uroczysta Suma Odpustowa.  Od godz. 14:00 rozpoczęcie Festynu Parafialnego w Ogródku Jordanowskim. W programie oprócz Loterii: o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16:00 Bieg Henrykowski ? w tym roku z nagrodami fantowymi za pierwsze trzy miejsca. Bieg na trasie dłuższej do Ostrowa i na krótszej do ul. Fabrycznej. Do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO. Będą też inne gry rodzinne, i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko. O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim. Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje. Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja.
6.     W czwartek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Po Mszy można złożyć ofiarę wspierająca te dzieła, jak mówi Ojciec Rydzyk: Słuchasz, oglądasz ale czy pomagasz??
7.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie, przed narodzeniem,            życia dzieci chorych. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach i w kaplicy Matki Bożej.
8.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na lipiec i sierpień.
9.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Edwarda Ejchart; + Barbarę Gierlasińską; + Eugenie Linkowską. W tygodniu tym zmarli: Stanisław Mikoś i + Antoni Aniećko. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


XIII Niedziela Zwykła
01.07.2018.1.    Dziś jest Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy św. wspólnie adorujemy Jezusa Eucharystycznego, po Mszy o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
2.    Od dziś przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja będzie dodatkowa Msza o godz. 20:00.
3.    W poniedziałek Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy w salce. Zapraszamy chętnych.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W tygodniu tym pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota  miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania i za powołanych w czasie całodniowej Adoracji w kościele św. Henryka. W piątek odwiedzimy chorych w domach ? KS. Sebastian i Ks. Proboszcz. W sobotę zapraszamy na wspólny wyjazd do Rokitna, o 6:45 sprzed małego kościoła. Można jechać prosto do Rokitna lub przejść pieszo z Międzyrzecza do Rokitna. Wieczorem modlitwy pierwszej soboty miesiąca.
6.    Zachęcamy tez do wyjazdów  na Apel Maryjny do Rokitna w Niedziele własnymi samochodami. Spotykajmy się w Rokitnie na Apelach Maryjnych w Niedziele, rozpoczynając od dzisiaj  ? 1 Lipca.
7.    Grupa rowerowa ze Słońska i Bogdańca zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 ? 15 Lipca. Bliższe informacje w zakrystii i gablocie.
8.    Można jeszcze podpisywać  i wysyłać indywidualnie PETYCJĘ  do Trybunały Konstytucyjnego o ochronie życia dzieci chorych przed narodzeniem. PETYCJE  są na stoliku przy gazetach i w kaplicy Matki Bożej.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na lipiec i sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Helenę Musiał; + Władysławę Robak; + Jadwigę Kubiak. W tygodniu tym zmarli: +Aldona Wójtowicz; + Ireneusz Wyka. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XII Niedziela Zwykła
NARODZENIE JANA CHRZCICIELA
24.06.2018.1.    Dziś są po raz ostatni w tym roku szkolnym Msza w kościele św. Mikołaja
 o godz. 13:30 i w kościele św. Henryka o godz. 12:30. Od przyszłej Niedzieli 1 Lipca w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja na dwa miesiące wakacji będzie dodatkowa Msza o godz. 20:00. W lipcu i sierpniu nie będzie też Mszy św. w sobotę w szpitalu.
2.    W poniedziałek Spotkanie Grupy Odnowa w Duchu Świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy w salce. Zapraszamy chętnych.
3.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
4.    W piątek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze w rytmie dani powszedniego. W dniu tym nie obowiązuje post piątkowy od pokarmów mięsnych.
5.    Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Medjugorie we wrześniu. Zapisy i informacje w zakrystii.
6.    W  związku z ogłoszonym Rokiem Jubileuszowym w Rokitnie zapraszamy do wspólnych wyjazdów do Rokitna w pierwsze soboty od 7 Lipca ? będzie autokar i wyjazd o godz. 6:45 aby dołączyć do pieszej pielgrzymki z Międzyrzecza do Rokitna, ale można będzie jechać od razu do Rokitna. Zachęcamy tez do wyjazdów  na Apel Maryjny do Rokitna w Niedziele własnymi samochodami. Spotykajmy się w Rokitnie na Apelach Maryjnych w Niedziele, rozpoczynając od przyszłej ? 1 Lipca.
7.    Grupa rowerowa ze Słońska i Bogdańca zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7 ? 15 Lipca. Bliższe informacje w zakrystii i gablocie.
8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 29 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Michał Kmieć. W tygodniu tym zmarła: +Wiesława Sobczyk. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XI Niedziela Zwykła
17.06.2018.
1.    Dziś ? Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej. Suma Odpustowa o godz. 12:00, jest to tez święto 60-lecia kapłaństwa Ks. Bpa Pawła Sochy i Ks. Bpa Antoniego  Stankiewicza z Rzymu.
2.    Dziś o godz. 17:00 Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków a po Mszy wieczornej próba generalna.
3.    W poniedziałek  przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej głównej Patronki naszej Diecezji. I 29 rocznica koronacji Obrazu. W czasie Mszy o godz. 18:00 Ks. Bp Paweł Socha udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Msze o 9:00 i 18:00, i w kościele św. Henryka o godz. 19:00.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W tygodniu tym jest zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Szkoła Podstawowa Nr 2 będzie miała swoją Mszę w Czwartek o godz. 9:00, a Szkoła Podstawowa Nr 1 w czwartek
o godz. 10:00. Młodzież obu szkół zapraszamy w czwartek na godz. 19:00 do kościoła św. Henryka.
6.    W czwartek zapraszam na spotkanie Radę Parafialną na godz. 19:30.
7.    W sobotę będzie dodatkowa Msza. św. o godz. 10:00 w intencji żołnierzy z okazji 22 rocznicy powstania 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. Broni Józefa Dowbor-Muśnickiego  i żołnierzy Ośrodka Szkolenia Poligonowego, którzy przyjmują dziś sztandar jednostki i w intencji III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
8.    W przyszłą Niedzielę będzie po raz ostatni w tym roku szkolnym Msza w kościele św. Mikołaja
 o godz. 13:30 i w kościele św. Henryka o godz. 12:30. Od Niedzieli 1 Lipca w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja na dwa miesiące wakacji będzie dodatkowa Msza o godz. 20:00. W lipcu i sierpniu nie będzie też Mszy św. w sobotę
w szpitalu.
9.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 20 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
10.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
11.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Alfred Wiciejowski. W tygodniu tym zmarli: +Edward Ejchart; + Barbara Gierlasińska; + Eugenia Linkowska. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


X Niedziela Zwykła
10.06.2018.
1.    Dziś ? dzieci po pierwszej Komunii św. pojechały do Rokitna w pielgrzymce zawierzenia się opiece Matki Bożej.
2.    Dziś po każdej Mszy zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze.  W miniony czwartek właśnie na KUL-u obronił  pracę doktorska Ks. Łukasz Marczak, który pracował przez dwa lata w naszej parafii.
3.    W poniedziałek  Spotkanie Odnowy w Duchu Ściętym w czasie i po Mszy o godz. 18:00.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W czwartek o godz. 19:00 ? Spotkanie grupy Ojca Pio.
6.    W piątek ? trzeci miesiąca zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w terenie. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kościele św. Henryka.
7.    W Niedziele przyszłą jest Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej i jest rozciągnięty na cały tydzień aby dać szansę przeżycia tego wydarzenia wszystkim chętnym. Dlatego na poszczególne dni są zaproszone poszczególne grupy. W poniedziałek : Zakrystianów i Organistów; we wtorek Szkoły Wojskowe, w Środę Chorzy i Służba Zdrowia, w zwartek Leśnicy, w piątek Liderzy grup i Stowarzyszeń młodzieżowych w sobotę  młodzież. Dlatego zapraszamy  młodzież na te Diecezjalne Dni Młodych w Rokitnie w sobotę. Wyjazd o godz. 11:00 sprzed kościoła św. Henryka, powrót w godzinach wieczornych, koszt jedynie 5 zł. Zapisy w Zakrystii i u katechetów.
8.    Próby kandydatów do Bierzmowania z klas 3 Gimnazjum w czwartek i piątek o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaj. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w Niedziele od godz. 17:00 a po Mszy wieczornej próba generalna dla kandydatów i świadków.
9.    W związku z Bierzmowaniem, które będzie w dniu 18 czerwca intencja  Mszy z godz. 18:00 z poniedziałku będzie odprawiona we wtorek o godz. 18:00. Przepraszamy za zmianę.
10.    W sobotę Spotkanie Wiary i Światło o godz. 13:00 w kościele św. Henryka.
11.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 20 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
12.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
13.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Henryka Kiek. W tygodniu tym zmarli: +Władysława Robak, +Jadwiga Kubiak. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


IX Niedziela Zwykła
03.06.2018.
1.    Dziś ? Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00; 13:30 i 18:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia j Oktawy i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej.
2.    Dziś po każdej Mszy zbieramy Ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej a po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawiennicza. Zapraszamy.
3.    Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórom, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za  nagłośnienie. Bóg zapłać.
4.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
5.    W czwartek ? Pierwszy czerwca, przez cały dzień modlimy się  o powołania kapłańskie i zakonne w kościele św. Henryka.
6.    Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej przypada w dniu 17 czerwca, będzie rozciągnięty na cały tydzień aby dać szansę przeżycia tego wydarzenia wszystkim chętnym. Dlatego na poszczególne dni są zaproszone poszczególne grupy. My chcemy pojechać w środę na dzień Chorych i Służby Zdrowia 13 czerwca i w Niedziele 17 czerwca. Zapisy na wyjazd autokarowy są w zakrystii. Wyjazd o godz. 8:30. 
7.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę z noclegiem : 20 ? 30 czerwca na Dzień Pokuty do Gietrzwałdu i 7-8 lipca do Częstochowy na Pielgrzymkę Radia Maryja. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
8.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna na czerwiec.
9.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Natalia Majka; + Regina Szwaja. W tygodniu tym zmarli: + Michał Kmieć i + Helena Musiał.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy- Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

UROCZYSTOŚĆ CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ
31.05.2018.1.    Dziś -  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ? Boże Ciało. Msze o godz. 7:30 -, o 9:00 ? po tej Mszy Pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicami  Kościuszki, Wiejska, Okopową, Dikusa Ekkela. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na wodę święcona, by zabrać do poświecenia naszych domów, bloków, ulic. Niech w ten dzień nasze miasto będzie szczególnie omodlone i poświęcone. O godz. 17:00 Nabożeństwo majowe przy ołtarzach, o godz. 18:00 Msza św. w kościele św. Mikołaja a o godz. 19:00 w kościele św. Henryka.
2.    Na piątek po uroczystości Bożego Ciała udzielam dyspensy od zachowania postu piątkowego.
3.    Chorych odwiedzimy -w piątek ? Ks. Proboszcz i Ks. Michał a w sobotę Ks. Dariusz i Ka. Sebastian. W piątek wyjazd do Częstochowy Grupy Różańcowej ? sprzed kościoła św. Henryka o godz. 7:00.
4.    Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św. Będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, zapraszamy do licznego udziału, również dzieci do sypania kwiatów. W Niedzielę przyszłą procesja będzie po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00, 13:30 i 18:00. Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
5.    W sobotę ? pierwsza miesiąca ?  można  udać się do Rokitna by z Międzyrzecza przejść pieszo. Wyjazd o godz. 6:45., natomiast po Mszy wieczornej modlitwy pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy do udziału.
6.    W Niedziele przyszłą po każdej Mszy zbieramy Ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej, natomiast po Mszy o godz. 18:00 ? Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy do trwania w uwielbieniu.
7.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
8.      W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Maria Wołyniec; + Jadwiga Cholewicka. W tygodniu tym zmarli: + Helena Tamulewicz; + Irena Rzepka; + Jolanta Kaczmarek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27.05.2018.
1.    Dziś :
- Uroczystość I- Komunii w czasie Mszy o godz. 10:00 i 12:00. Po południu o godz. 17:00 ? Nabożeństwo majowe dla dzieci i zawierzenie się dzieci Matce Bożej.
2.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
3.    W poniedziałek zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania na godz. 19:00 do kościoła św. Mikołaja.  Zaś na godz. 17:00 kandydatów na ministrantów.
4.    We wtorek 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
5.    W  środę Adoracja, zapraszam mężczyzn na godz. 20:00.
6.    W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ? Boże Ciało. Msze o godz. 7:30 -, o 9:00 ? po tej Mszy Pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicami  Kościu8szki, Wiejska, Okopową, Dikusa Ekkela. Prosimy zabrać ze sobą naczynia na wodę święcona, by zabrać do poświecenia naszych domów, bloków, ulic. Niech w ten dzień nasze miasto będzie szczególnie omodlone i poświęcone. O godz. 17:00 Nabożeństwo majowe przy ołtarzach, o godz. 18:00 Msza św. w kościele św. Mikołaja a o godz. 19:00 w kościele św. Henryka. Na Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, próba we wtorek i środę o godz. 17:00.Prosimy też o przynoszenie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem.
7.    Na piątek po uroczystości Bożego Ciała udzielam dyspensy od zachowania postu piątkowego.
8.    Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała, po wieczornej Mszy św. Będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, zapraszamy do licznego udziału, również dzieci do sypania kwiatów. W Niedzielę przyszłą procesja będzie po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00, 13:30 i 18:00.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
10.      W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Maria Wołyniec; + Jadwiga Cholewicka. W tygodniu tym zmarli: + Helena Tamulewicz; + Irena Rzepka; + Jolanta Kaczmarek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20.05.2018.1.    Dziś :
-UROCZYSTOŚĆ Zesłania Ducha świętego, która kończy okres Wielkanocny. Jest to też misyjny Dzień Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Modlimy się w intencji misjonarzy.
- Uroczystość I- Komunii w czasie Mszy o godz. 10:00 i 12:00. Po południu o godz. 17:00 ? Nabożeństwo majowe dla dzieci i zawierzenie się dzieci Matce Bożej.
2.    W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. 
3.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
4.    W  środę w miejsce Adoracja, zapraszam mężczyzn na Msze św. o godz. 19:00.
5.    W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka. Również w czwartek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie w salce, wszystkich chętnych i zapisanych na wyjazd do Lednicy.
6.    W sobotę, spotkanie grupy Wiara i Światło o godz. 12:30.
7.    W Niedziele przyszłą druga część dzieci przystąpi do I-Komunii św.  o godz. 10:00 i 12:oo. Spowiedź dzieci i rodzin przed I-Komunią św. będzie w sobotę od godz. 10:00 pierwsza grupa i o 11:00 druga grupa.  Zmiana Tajemnic Różańca w niedziele przyszłą o godz. 8:30 ? przed Mszą.
8.    Zbliża się  Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku planujemy pójść ulicami: Kościuszki, Wiejska, Okopowa, Zielone Wzgórze i Dikusa Ekkela.  I Ołtarz proponujemy na ul. Wiejskiej ? przy kapliczce, II na Okopowej przy blokach, III przy osiedli Zielone Wzgórze i IV przy ul. Dikusa Ekkela  przy szkole i przedszkolu. Zapraszamy mieszkańców tych ulic i sąsiednich  na spotkanie w miejscu ołtarzy: w poniedziałek przy 1 i 2 ołtarzu, we wtorek przy 3 a w czwartek przy 4, na 19:30.
9.    W piątek i sobotę odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Gorzowie Wlkp. poprowadzi je o. James Manijacal, w parafii Pierwszych Męczenników Polski.  Na zakończenie 27 maja będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 13:00 na placu, dla wszystkich.
10.    W dniach 1 i 2 czerwca będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Na wyjazd z noclegiem można się zapisywać w zakrystii i u p. Teresy.
11.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
12.      W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Gabriel Stępniewski; + Antoni Surudo; + Stefania Gaik. W tygodniu tym zmarł: + Alfred Wiciejowski.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?7 NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTAPIENIE PAŃSKIE
13.05.2018.1.    Dziś ? 13 dzień miesiąca, po  Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją, z figurą Matki Bożej do kościoła św. Henryka. Natomiast po każdej Mszy św. odmawiamy Litanię Loretańską do Matki Bożej. 
2.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
3.    W  środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    Spotkanie dla kl. II Gimnazjum, będzie w czwartek o 17:30 w kościele św. Henryka.
5.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    W sobotę, po Mszy o godz. 19:00 w kościele św. Henryka będzie Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą Niedziele.
7.    W Niedziele 20 i 27 maja  będzie  I-Komunia dzieci, o godz. 10:00 i 12:oo, nie będzie Mszy o godz. 10:30. Prosimy by w te niedziele  pozostawić Msze o 10:00 i 12:00  dla  uczestników  uroczystości I- Komunii św. a przyjść na inne zwłaszcza na 7:30 czy 13:30.  Spowiedź dla dzieci
 i rodzin przed I-Komunią św. będzie w sobotę od godz. 10:00.
8.    Zbliża się  Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku planujemy pójść ulicami: Kościuszki, Okopowa, Zielone Wzgórze i Dikusa Ekkela.  I Ołtarz proponujemy na ul. Wiejskiej? przy kapliczce, II na Okopowej przy blokach, III przy osiedli Zielone Wzgórze i IV przy ul. Dikusa Ekkela  przy szkole
i przedszkolu. Zapraszamy mieszkańców tych ulic i sąsiednich  na spotkanie w miejscu ołtarzy,
w celu omówienie usytuowania ołtarzy i ich wystroju, we wtorek na godz. 19:30
9.    W maju odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Gorzowie Wlkp. w dniach 25 ? 27, poprowadzi je o. James Manijacal, w parafii Pierwszych Męczenników Polski.  Na zakończenie 27 maja będzie Msza św. o godz. 13:00 na placu, dla wszystkich. Zapisy na całe rekolekcje są
w zakrystii a przy wyjściu można wziąć ulotki informujące o rekolekcjach.
10.    Tegoroczne spotkanie młodych w LEDNICY będzie 2 czerwca. Zapraszamy zwłaszcza młodzież szkół średnich i starszą. Zapisy u księży katechetów i w zakrystii.
11.    W dniach 1 i 2 czerwca będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Na wyjazd z noclegiem można się zapisywać w zakrystii i u p. Teresy.
12.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Wszystkie zapisane osoby zapraszamy na spotkanie w środę do salki na godz. 19:00. Lista na jeden autokar jest już zapełniona ale można się zapisywać na drugi autokar, mamy jeszcze trochę czasu na zapisy, do końca maja.
13.     Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
14.      W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Józef Czekalski;
+ Andrzej Kęski; + Artur Rybeczko. W tygodniu tym zmarli: + Regina Szwaja,  + Henryk Kiek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA
06.05.2018.

1.    Dziś ? w Tursku uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława Biskupa  i Męczennika. Natomiast
w Sulęcinie po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą wstawienniczą.
2.    Dziękuje wszystkim, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w naszej Dekanalnej Pielgrzymce do Rokitna, szczególnie Chórowi z p. organista. Bóg zapłać.
3.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
4.    W  środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    Spotkanie dla kl. III Gimnazjum, przed Bierzmowaniem będzie w środę o 17:30 w kościele św. Henryka. Spotkanie dla klas VII przed Bierzmowaniem będzie w czwartek o 17:30 w kościele św. Henryka.
6.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
7.    W Niedziele przyszłą 13 Maja po Mszy o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesja z figurą Matki Bożej do kościoła św. Henryka.
8.    W czwartek o 19:00 spotkanie grupy Ojca PIO.
9.    W Niedziele 20 i 27 maja  będzie  I-Komunia dzieci, o godz. 10:00 i 12:oo, nie będzie Mszy o godz. 10:30. Prosimy by w te niedziele  pozostawić Msze o 10:00 i 12:00  dla  uczestników  uroczystości I- Komunii św. a przyjść na inne zwłaszcza na 7:30 czy 13:30.
10.    W maju odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Gorzowie Wlkp. w dniach 25 ? 27, poprowadzi je o. James Manijacal, w parafii Pierwszych Męczenników Polski.  Na zakończenie 27 maja będzie Msza św. o godz. 13:00 na placu, dla wszystkich. Zapisy na całe rekolekcje są w zakrystii a przy wyjściu można wziąć ulotki informujące o rekolekcjach.
11.    Tegoroczne spotkanie młodych w LEDNICY będzie 2 czerwca. Zapraszamy zwłaszcza młodzież szkół średnich i starszą. Zapisy u księży katechetów i w zakrystii.
12.    W dniach 1 i 2 czerwca będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Na wyjazd z noclegiem można się zapisywać w zakrystii i u p. Teresy.
13.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
14.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna, na maj.
15.    W ostatnim tygodniu zmarli; + Jadwiga Cholewicka i  Natalia Majka.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

NMP KRÓLOWEJ  POLSKI
03.05.2018.1.    Dziś   Uroczystość  NMP Królowej Polski. Msze w porządku świątecznym: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O 10:30 Msza w intencji Ojczyzny.
2.    Dzisiaj Także:  o 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka;
             o godz. 18:00 Msza św. w intencji maturzystów.
3.    W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek o Sobota miesiąca.
-  W czwartek modlimy się o powołania i za powołanych,
- Jutro Piątek okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17:00 a po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek też, księża  pójdą do chorych od rana a Ks. Dariusz od godz. 14:00. Na najbliższy piątek Ks. Biskup udziela dysensy od zachowania postu piątkowego i zachęca do  modlitwy i
4.    W pierwsze soboty miesiąca poszczególne dekanaty mają pielgrzymkę do Rokitna. W tym miesiącu 5 maja nasz Dekanat, czyli Parafie: Długoszyn,  Krzeszyce, Kołczyn, Sokola Dabrowa, Lubniewice, Trzemeszno Lub., Torzym i Sulęcin ? ma pielgrzymkę do Rokitna. Serdecznie zapraszam do ulicznego udziału. Można się zapisać na wyjazd autokarem, wyjazd będzie o godz. 6:45 sprzed kościoła św. Henryka. Ci którzy tym autokarem pojada mogą wysiąść w Międzyrzeczu i przejść pieszo do Rokitna a mega pojechać  do Rokitna i tam w modlitwie poczekać na przyjście pielgrzymki, by razem wziąć udział we Mszy św. która będzie o godz. 11:00. Po Mszy o godz. 13:00 wyjazd autokaru z Rokitna. Zapraszamy tez do przyjazdu na Msze św. rodzinami, swoimi samochodami. To jest nasza parafialna pielgrzymka. Z racji wyjazdu do Rokitna nie będzie czynna w sobotę kancelaria parafialna.
- W Sobotę ? po Mszy wieczornej modlitwy I ? Soboty miesiąca.
5.    W Niedziele 6 Maja będzie uroczystość Odpustowa w Tursku ku czci św. Stanisława Bpa i Męczennika, o godz. 15:00. Natomiast po Mszy wieczornej Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwa wstawienniczą.
6.    W tym tygodniu wrócił  z odnowienia Obraz Matki Bożej z naszej kaplicy. Dziękuję za składane imienne ofiary na ten cel.
7.    W maju odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Gorzowie Wlkp. w dniach 25 ? 27, poprowadzi je o. James Manjacal, w parafii Pierwszych Męczenników Polski.  Na zakończenie 27 maja będzie Msza św. o godz. 13:00 na placu, dla wszystkich. Zapisy na całe rekolekcje są w zakrystii a przy wyjściu można wziąć ulotki informujące o rekolekcjach.
8.    W dniach 1 i 2 czerwca będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Na wyjazd z noclegiem można się zapisywać w zakrystii i u p. Teresy.
9.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
10.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna, już na maj.
11.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Adam Dulik; + Elżbieta Dreger.  W ostatnim tygodniu zmarli; + Gabriel Stepniewski; + Antoni Surudo; + Stefania Gaik; + Maria Wołyniec.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
Filie: 3 Maj   porządek niedzielny, w piątek nie ma Mszy w Ostrowie.


5 NIEDZIELA WIELKANOCNA
29.04.2018.1.    Dziś ? po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca św.
2.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
3.    We wtorek 1 maja ? św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. W dniu tym rozpoczynamy Nabożeństwa majowe będą one w dni powszednie o 17:30 w kościele św. Mikołaja, zapraszamy też dzieci i młodzież.
4.    W  środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    W czwartek  Uroczystość  NMP Królowej Polski. Msze w porządku świątecznym: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O 10:30 Msza w intencji Ojczyzny.
6.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
7.    Msza św. w intencji maturzystów w czwartek o godz. 18:00
8.    W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek o Sobota miesiąca.
-  W czwartek modlimy się o powołania i za powołanych,
- W Piątek okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17:00 a po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek też, księża  pójdą do chorych od rana a Ks. Dariusz od godz. 14:00
9.    W pierwsze soboty miesiąca poszczególne dekanaty mają pielgrzymkę do Rokitna. W tym miesiącu 5 maja nasz Dekanat, czyli Parafie: Długoszyn,  Krzeszyce, Kołczyn, Sokola Dabrowa, Lubniewice, Trzemeszno Lub., Torzym i Sulęcin ? ma pielgrzymkę do Rokitna. Serdecznie zapraszam do ulicznego udziału. Można się zapisać na wyjazd autokarem, wyjazd będzie o godz. 6:45 sprzed kościoła św. Henryka. Ci którzy tym autokarem pojada mogą wysiąść w Międzyrzeczu i przejść pieszo do Rokitna a mega pojechać  do Rokitna i tam w modlitwie poczekać na przyjście pielgrzymki, by razem wziąć udział we Mszy św. która będzie o godz. 11:00. Po Mszy o godz. 13:00 wyjazd autokaru z Rokitna. Zapraszamy tez do przyjazdu na Msze św. rodzinami, swoimi samochodami. To jest nasza parafialna pielgrzymka. Z racji wyjazdu do Rokitna nie będzie czynna w sobotę kancelaria parafialna.
- W Sobotę ? po Mszy wieczornej modlitwy I ? Soboty miesiąca.
10.    W Niedziele przyszłą 6 Maja będzie uroczystość Odpustowa w Tursku ku czci św. Stanisława Bpa i Męczennika, o godz. 15:00.
11.    Dopiero  w tym tygodniu wróci  z odnowienia Obraz Matki Bożej z naszej kaplicy. Dziękuję za składane imienne ofiary na ten cel.
12.    W maju odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w Gorzowie Wlkp. w dniach 25 ? 27, poprowadzi je o. James Manjacal, w parafii Pierwszych Męczenników Polski.  Na zakończenie 27 maja będzie Msza św. o godz. 13:00 na placu, dla wszystkich. Zapisy na całe rekolekcje są w zakrystii a przy wyjściu można wziąć ulotki informujące o rekolekcjach.
13.    W dniach 1 i 2 czerwca będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Na wyjazd z noclegiem można się zapisywać w zakrystii i u p. Teresy.
14.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
15.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna, już na maj.
16.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Adam Dulik; + Elżbieta Dreger.  W ostatnim tygodniu zmarli; + Gabriel Stepniewski; + Antoni Surudo; + Stefania Gaik; + Maria Wołyniec.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
Filie: 3 Maj   porządek niedzielny, w piątek nie ma Mszy w Ostrowie.


4 NIEDZIELA WIELKANOCNA
22.04.2018.1.    Dziś ?rozpoczyna się Światowy Tydzień modlitw o powołania .
2.    Dziś w czasie i po Mszy o godz. 18:00 spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania , które będzie u nas 18 czerwca.  A najbliższe spotkanie dla kl. III Gimnazjum będzie wyjątkowo w poniedziałek o godz. 17:30 w kościele św.  Henryka.
3.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
4.    W poniedziałek przypada uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
5.    W poniedziałek  23 dzień miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo Św. Ojca PIO, po Mszy  wieczornej. Intencje można składać w kaplicy Matki Bożej.
6.    W środę św. Marka Ewangelisty.
7.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
8.    Przygotowanie dorosłych, po 21 roku życia, jest w każdy czwartek tygodnia o godz. 17:00
w kancelarii parafialnej.
9.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka i przejście ulicami naszego miasta.
10.    Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 16:30 w Ostrowie.
11.    W tygodniu tym wrócił odnowiony Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w tym tygodniu wróci  z odnowienia Obraz Matki Bożej z naszej kaplicy. Dziękuję za złożone ofiary i zapraszam do ich złożenia. Koszt odnowy obu Obrazów to 9500 zł.
12.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
13.    W sobotę, 28 kwietnia  zostanie ogłoszona błogosławioną Hanna Chrzanowska, krakowska pielęgniarka. Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
14.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Zdzisław Kluwak; + Eugenia Murmyło.  W ostatnim tygodniu zmarł ; + Artur Rybeczko:.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.04.2018.1.    Dziś ?X Niedziela Biblijna i II Narodowy Dzień Czytania Pisma Św. Przed każdą Mszą św. czytamy rozdział z Listu św. Pawła do Rzymian, chciejmy czytać szczególnie w tym tygodniu ten List i rozważać.
2.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
3.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
4.    Przygotowanie dorosłych, po 21 roku życia, jest w każdy czwartek tygodnia o godz. 17:00
w kancelarii parafialnej.
5.    W czwartek Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum  17:30 w kościele św. Henryka.
6.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka i przejście ulicami naszego miasta.
7.    Czwartek 19 dzień miesiąca, w czasie Mszy wieczornej modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Radia Maryja, w salce.
8.    Spotkanie Grupy Ojca Pio w czwartek o godz. 19:00.
9.    W piątek na 19:00 zapraszam chętnych do przejścia Drogi Światła ? Drogi Zmartwychwstania.
10.    W sobotę spotkanie grupy Wiara i Światło o godz. 12:30.
11.    W Niedziele na Msze o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum z rodzicami. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele św. Mikołaja.
12.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
13.    28 kwietnia  zostanie ogłoszona błogosławioną Hanna Chrzanowska, krakowska pielęgniarka. Niemal cały numer gazety ChiT, którą można za darmo wziąć, jest poświęcony tej szczególnej postaci. Zapraszamy do wzięcia gazety.
14.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
15.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Józef Jackiewicz; + Maria Skorupska; + Eugeniusz Waszczuk.  W ostatnim tygodniu zmarli: +Weronika Surdyga; + Józef Czekalski; + Andrzej Kęski.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
08.04.2018.

1.    Dziś ? Niedziela Miłosierdzia, według zapowiedzi Pana Jezusa, dzień szczególnych łask, które możemy otrzymać dla siebie, dla innych i ?dla całego świata. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, można podejść do Obrazu , pomodlić się i napisać intencję, którą będziemy polecać w czasie Godziny Miłosierdzia dzisiaj  o 15:00 , tak jak każdego dnia,
w kościele św. Henryka.
2.    Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Maturzystówa. na Jasną Górę, z naszej parafii pojechała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
3.    W poniedziałek  - przeniesiona z racji Niedzieli Palmowej i Świąt Wielkanocnych ? Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia, po Mszy porannej i wieczornej będzie można jeszcze  podjąć uroczyście ? Duchową Adopcje Dziecka Poczętego.
4.    We wtorek przypada rocznica katastrofy Smoleńskiej. Niech nie zabraknie naszej modlitwy.
5.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
6.    Przygotowanie dorosłych, po 21 roku życia, jest w każdy czwartek tygodnia o godz. 17:00
w kancelarii parafialnej.
7.    W czwartek Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII, o 17:30 w kościele św. Henryka.
8.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka i przejście ulicami naszego miasta.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Walery Skrzypacz; + Anna Skibińska; + Ryszard Winiarski; + Waldemar Wróbel.  W ostatnim tygodniu zmarła +Elżbieta Dreger.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA ZAMRTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 01-02.04.2018.


1.    DZIŚ WIELKANOC ?przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30.
2.    Poniedziałek Wielkanocny ?dzień modlitw i ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy jak dziś.
3.    2 kwietnia 2005 r. zmarł Jan Paweł II (w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego) o godzinie 21:37 w sobotę (to dzień maryjny, poza tym była to pierwsza sobota miesiąca i 13 sobota roku), , mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa, 27 i prawie pół roku pontyfikatu. Jan Paweł II przeszedł w nocy 30 marca ciężki zawał, ale po reanimacji odmówił przewiezienia do kliniki Gemelli i zmarł w swoim łóżku na Watykanie. Pontyfikat tego 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października - rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu. By uczcić pamięć Jana Paa.ła II odbędzie się kolejny BIEG PAPIESKI, który zakończy się o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja. Zapraszamy do uczestnictwa w tym zakończeniu, składając znicze przy krzyżu misyjnym, przy kościele.
4.    Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Niedzieli Palmowej Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej. Dziękuje wszystkim, którzy poświecili swój czas, zdolności i  środki, aby nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia było jak najpiękniejsze ? w Sulęcinie i w kościołach filialnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować dekorację i kwiaty. Dziękuję siostrom zakonnym, ministrantom, chórowi, grupom modlitewnym i Radzie Duszpasterskiej, strażakom i harcerzom za warty przy Grobie Pańskim, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji za zabezpieczenie naszych procesji.
5.    Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie od wtorku.
6.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
7.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
8.    W czwartek o 19:30 zapraszamy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Spotkanie w salce.
9.    W tygodniu tym Pierwszy zwartek, piątek i Sobota miesiąca. W sobotę wyjazd do Rokitna na wspólne przejście od Międzyrzecza, będzie autobus. Wyjazd o 6:30 od kościoła św. Henryka.
10.    Trwamy w Oktawie Wielkanocnej ? Uroczystość Wielkanocna rozciągnięta na osiem dni ? do przyszłej niedzieli, dlatego w piątek nie obowiązuje zachowanie postu.
11.    Niedziela przyszła to  Niedziela Miłosierdzia.  W niedzielę tę jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, od nas też jedzie młodzież z LO i ZSZiL. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
12.    Przeżywamy Święta Wielkanocne i życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana, który przynosi pokój i radość, która przemienia życie, leczy spojrzenia i przywraca nadzieję.  Niech to ożywienie wiary i umocnienie więzi rodzinnej staje się coraz większym bogactwem waszych rodzin i całej naszej Parafii.
13.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Stani9sława Jacewicz; + Stanisława Kozdrowicka; + Kazimiera Stępińska; + Kazimiera Pęczkowska; + Jan Budryk; + Maria Mach; + Ewa Magolan; + Bogdan Wołk.  W ostatnim czasie zmarli: +Zdzisław Kluwak; + Eugenia Murmyło; + Adam Dulik.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA PALMOWA
 25.03.2018.1.    Dziś ? przed każda Msza św. poświęcenie gałązek palmowych a o godz. 10:00 wyrusza uroczysta procesja Palmowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja, gromadzimy się na placu przed kościołem, tam będzie poświęcenie palm i w procesjo wokół kościoła  pójdziemy na Mszę  św.  Po Mszy przejdziemy na Plac Czarneckiego gdzie będzie doroczny Festyn KOGUCIK i tam będzie  konkurs na najdłuższą i najładniejsza palmę. W ramach Jarmarku wiele innych wystaw i spotkań. Przed kościołem można nabyć palmy przygotowane przez panie z Klubu Seniora  Kwiat Jesieni. Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    Również dziś podejmujemy Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, formularze są zamieszczone w Gazecie Parafialnej i wyłożone przy gazetach. Dziś też ? spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 15:30.  Natomiast spotkanie Rady Parafialnej o godz.; 19:00, w salce parafialnej.
3.    Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Sulęcina do Świebodzina. Szczególne podziękowanie Komendantowi Poligonu za możliwość przejścia. Wyruszyło nas w tym roku mniej, 57 osób, część wędrowała do Jemiołowa, inni do Łagowa czy Mostek  a do Świebodzina dotarło 36 osób. Wszystkich uczestnikówa. EDK zapraszam na spotkanie wielkanocne w czwartek po świętach -  5 kwietnia o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
4.    W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św.
5.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00.
6.    Porządek Wielkiego Tygodnia podany jest w Gazecie Parafialnej i w Kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Przypomnę w skrócie: Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę  od godz. 17:00.
. Wielki Czwartek :Liturgia Wieczorna ? Msza wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00, Adoracja w Ciemnicy- do godz. 24:00.
Wielki Piątek ?o godz. 9:00 rozpoczęcie Adoracji i modlitwa Brewiarzowa /poranna/, o 12:00 Modlitwa Brewiarzowa / południowa/; o godz. 15:00 Droga Krzyżowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja; 19:00 Liturgia Meki Pańskiej, prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży. Spowiedź od godz. 22:00 przez całą noc do godz. 6:00. Adoracja według stałego porządku: o 22:00 Żywy Różaniec; 23:00 Apostolat Maryjny i Przyjaciele Paradyża; od 24:40 młodzież; od 1:00 Oś. Słoneczne i Ostrówek; od 2:00 rejon ulicy Pineckiego, Traugutta, Żeromskiego; od 3:00 Oś. Kopernika; od 4:00 rejon ul. Lipowej, Paska; od 5:00 rejon ul. Kilińskiego, Kościuszki,  Wiejska,  Chrobrego i Moniuszki; od 6:00 Witosa, Szpitalna, Al. Ostrowska ,Dudka ;od7:00Adoracja indywidualna.
 Wielka Sobota  - tradycyjnie zachowujemy post do Wigilii Paschalnej. O 9:00 modlitwa brewiarzowa / poranna/; od 10:00 do 15:00 co godzina poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, ofiary zbierane przeznaczone są na potrzeby kościoła. 22:00 WIGILIA PASCHALNA prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Wigilię zakończymy procesją rezurekcyjną, Zmartwychwstania Pańskiego idąc z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Henryka.
WIELKANOC ? nie będzie Mszy o godz. 6:00, natomiast przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30 ? Chrzcielna.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  - Msze jak w pierwszy Dzień Świat.
7.    Do chorych pójdziemy w Wielki Piątek przed południem.
8.    W dniu wczorajszym Ks. Biskup pobłogosławił  41  nowych Nadzwyczajnych Szafarzy  Eucharystii w naszej diecezji, wśród nich jest  nasz parafianin Witold Hutyra.  Ogarnijmy wszystkich  nadzwyczajnych szafarzy naszymi modlitwami.
9.    Są gazety na ten tydzień: Niedziela, Gość Niedzielny i Nasza Parafialna już na  Kwiecień..
a.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć  świece Caritas ? Paschaliki w cenie 15 zł.
10.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
11.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
12.    W tygodniu  tym zmarli : + Maria Skorubska, + Eugeniusz Waszczuk. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie.
13.    Filie: TURSK, OSTRÓW, ŻUBRÓW DPS ?Tursk
14.    Wielki Czwartek  i Piątek ? godz. 17:00, / DPS ? godz. 16:00/
15.    Wielka Sobota ? o godz. 20:00 /DPS ?  Wielki Piątek -godz. 16:00/
16.    Poświęcenie pokarmów : Tursk,  godz. 10:30, Ostrów, Żubrów ? o godz. 1100.
17.    Rezurekcja o godz. 6:00 / DPS godz. 10:00/
18.    W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 18.03.2018.1.    Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św.
3.    W środę Adoracji mężczyzn w intencji naszej Parafii, o godz. 20:00.
4.    W czwart

Adhortacja " Gaudete et exultate

TYDZIEŃ POWOŁAŃ

Lipiec, 2018

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej