Ogłoszenia parafialne


ARCHIWUM
XX NIEDZIELA  ZWYKŁA  20.08.2017.

1.    Dziś  trzecia niedziela miesiąca zbieramy imienne ofiary na potrzeby naszego kościoła.
2.    Od kilku tygodni działa przy naszej Parafii grupa ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM. Grupa, która w modlitwie  do Ducha Świętego szuka drogi odnowienia najpierw swojego życia.  Zapraszamy chętnych na spotkanie ? w poniedziałki o godz. 19:00 w salce  pod plebanią.
3.    W środę :
- 23 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo, św. Ojca Pio w czasie Mszy o godz. 18:00. Intencje do modlitwy  w czasie nabożeństwa, napiszmy i pozostawmy w kaplicy Matki Bożej,
- zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
4.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
5.    25 sierpnia organizujemy wyjazd do Myśliborza z racji rocznicy urodzin S. Faustyny i 70 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wyjazd o godz. 9:00 przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
6.    Zbliża się pierwsza sobota września. To czas naszej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. Wyjście będzie w sobotę 2 września  po Mszy św., która będzie o godz. 7:00 Nocleg w Międzyrzeczu i w Niedziele ? 3 września przejście do Rokitna. Będzie tez rowerowa Pielgrzymka w Niedziele 3 września, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 7:00, powrót samochodami.
7.    W dniach 1, 2 i 3 września będą u nas tzw. WARSZATATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ, są to spotkania i praktyka modlitwy w intencjach innych osób, które pragną pomocy w modlitewnym wołaniu do Pana Boga. Chętnych zapraszamy do zapisania się. Rozpoczęcie w piątek o godz. 19:00 w salce , dalsze spotkania w sobotę i Niedziele. Osoby zapisane mogą wziąć  ogólny plan zajęć, który jest w zakrystii.
8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Józefa Stanulewicz; + Adam Romańczuk. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.08.2017.
1.    Dziś : 13 dzień miesiąca ? w 100 ? lecie Objawień Fatimskich. Po każdej Mszy Odmówimy Dziesiątek Różańca i Modlitwę Fatimską, wypraszając szczególnie łaskę dla ? dusz idących na potępienie? aby je ocalić. O  tym mówiła  Maryja w sierpniowym Objawieniu.
2.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na  Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno - Teologiczny w Zielonej Górze.
3.    W poniedziałek wspominamy w Liturgii św. Maksymiliana Marie Kolbego.
4.    We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze w porządku niedzielnym: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00; w kościele św. Henryka o godz. 13:00. Na Filiach 9:00; 10:15; 11:30 i 10:00 DPS.
W Sulęcinie przed kościołem wspólnota ?Wiara i Światło? będzie rozprowadzała bukiety kwiatów i ziół, które poświęcamy w czasie Mszy św.
5.    W środę :
- dzień imienin Ks. Bpa Seniora Stefana Regmunta. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji,
- zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
6.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
7.    W tym miesiącu zapraszamy na Drogę Krzyżowa w terenie w czwartek o godz. 17:00 ? wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
8.    W sobotę 19 dzień miesiąca ? modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, w czasie Mszy o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Radia Maryja i chętnych ? w salce katechetycznej.
9.    W Niedziele przyszłą ? trzecia miesiąca ? zbiórka imiennych ofiar na potrzeby naszego kościoła.
10.    25 września organizujemy wyjazd do Myśliborza z racji rocznicy urodzin S. Faustyny i 70 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Wyjazd o godz. 9:00 przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł.
11.    Zbliża się pierwsza sobota września. To czas naszej Parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna. Już dziś planujmy sobie wolny czas. Będzie tez rowerowa Pielgrzymka w Niedziele 3 września.
12.    W dniach 1, 2 i 3 września będą u nas WARSZATATY MODLITWY WSTAWIENNICZEJ. Chętnych zapraszamy do zapisania się. Rozpoczęcie w piątek o godz. 19:00 w salce , dalsze spotkania w sobotę i Niedziele. Plan spotkań podamy za tydzień.
13.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
14.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
15.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Czesław Tumaszyk,
+ Barbara Stadnik. W tygodniu tym zmarli:  + Zofia Kotowicz; + Zdzisław Koziczak. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?PRZEMIENIENIE PAŃSKIE  06.08.2017.


1.    Dziś:
- Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy św.  wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,
- Po Mszy o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
2.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
3.    W czwartek ? o 17:00 Różaniec za miasto.
4.    Trwają pielgrzymki piesze na Jasną Górę, pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.
5.    Zapraszamy  do wsparcia remontu Katedry w Gorzowie. Niech każdy z nas ma swój udział w tym wielkim dziele. Cegiełki są do nabycia w zakrystii ? jako forma wsparcia i pamiątki  udziału w remoncie.
6.    Wakacje to też czas sięgnięcia do Pisma św. do gazety katolickiej. Zachęcamy do czytania: Gość Niedzielny; Niedziela; Gazeta Parafialna.
7.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Aniela Jurjewicz. W tygodniu tym zmarli:+ Feliks Mroziński; + Leonarda Barmuta; +Stanisław Działa; + Mieczysław Filipek; + Władysława Zgoła. Polecają zmarłych Bogu Miłosiernemu, wołajmy:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie??.XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA
30.07.2017.

1.    Dziś :
. Po Mszy o godz. 9:00 ? Zmiana Tajemnic Żywego Różańca ,
- ok. godz. 14:00 witamy w Parafii, w kościele św. Henryka  Pielgrzymkę Pieszą z  Rzepina na Jasną Górę. Można dołączyć do pielgrzymów.
2.    We wtorek rozpoczyna się sierpień ? miesiąc Trzeźwości, pomyślmy o naszej abstynencji w tym czasie i ofiarujmy w intencji o uwolnienie z nałogu alkoholowego w naszej Parafii. Jest to kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
3.    W środę zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
4.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
5.    W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca:
- w Czwartek ? Adoracja w intencji powołań ? w kościele św. Henryka,
- w Piątek ? Okazja do spowiedzi od godz. 17:00,
- w Sobotę / ks. Proboszcz w piątek / odwiedzimy chorych w domach.
- w Sobotę o godz. 6:30 ? wyjazd do Międzyrzecza by przejść pieszo do Rokitna, zapisy w zakrystii. Można też jechać autobusem w obie strony. Natomiast po Mszy wieczornej ? Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
6.    W Niedzielę przyszłą ? PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO - pierwszą miesiąca ? Adoracja w czasie każdej Mszy św. i po Mszy o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
7.    Zapraszamy do nabywania EGIEŁEK? na odbudowę Katedry w Gorzowie. Cegiełki o nominałach 10,20,50,100 i 200 zł. są do nabycia w zakrystii.
8.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Getrzwałdu z noclegiem. Zapisy w zakrystii a szczegóły w gablocie.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Wiesław Tomaszewski; + Eugeniusz Wisłocki; + Weronika Martuś. W tygodniu tym zmarli:  Adam Romańczuk, + Feliks Mroziński. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


16 NIEDZIELA     ZWYKŁA
23.07.2017.

1.    Św. Henryku ? Patronie nasz ? módl się za nami ; to nie tylko zawołanie ubiegłej Niedzieli gdy przezwaliśmy uroczystość Odpustowa i Rodzinny Festyn Parafialny. To zawołanie, którego chcemy nieustannie używać by przywoływać na pamięć naszą odpowiedzialność za całą Parafię. Składam szczególnie gorące podziękowania wszystkim z którymi mogliśmy przeżywać ten wyjątkowy dzień w roku ? dzień naszego parafialnego Odpustu i Festynu. Dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy św. tego całego dnia zdobywania odpustów dla naszych zmarłych i dla nas samych. Dziękuję  uczestniczącym w Festynie Parafialnym, wszystkim sponsorom, szczególnie Państwowej Straży Pożarnej, Policji z naszej Komendy, Przychodni Hipokrates. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowania w zorganizowanie i przeprowadzenia tego świętowania czyli Rada Duszpasterska i Chór Parafialny. Na potrzeby kościoła zebraliśmy 12800 zł. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
2.    Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Pio. Po Mszy Nabożeństwo w czasie którego polecamy nasze intencje przez wstawiennictwo  św. Ojca Pio. Intencje można składać w kaplicy Matki Bożej .
3.    W dalszym ciągu można nabywać ?CEGIEŁKI? na odbudowę Katedry Gorzowskiej. Są one w cenie 10;20;50;100 i 200 zł. do otrzymania w zakrystii.
4.    We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła ? Odpust w Ośnie Lubuskim; i św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Dlatego we wtorek zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Ośna , na Mszę Odpustową ? wyjazd o godz. 15:30 sprzed kościoła św. Henryka a  w Sulęcinie po każdej Mszy poświecenie pojazdów.
5.    W środę wspominamy w Liturgii św. Annę i Joachima ? rodziców NMP ? dzień modlitw w intencji dziadków.
6.    W środę zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
7.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
8.    Zbliża się czas pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Zapraszamy do uczestnictwa w  naszej diecezjalnej Pielgrzymce, której grupa RZEPIŃSKA przechodzi przez nasza Parafię i w Niedziele przyszłą 30 lipca, zatrzyma się u nas na obiad ok. 14:00 i można do nich dołączyć. Można się tez zapisać na Salezjańską Ewangelizacyjna Pielgrzymkę, która wychodzi ze Szczańca k/ Świebodzina. Zapraszamy też do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W tygodniu tym zmarła  + Józefa Stanulewicz. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
15 NIEDZIELA    ZWYKŁA ODPUST
16.07.2017.

1.    Dziś świętujemy Odpust ku czci św. Henryka ? patrona naszej Parafii. Wszystkie Msze będą odprawione w kościele św. Henryka. Główna Msza św. Odpustowa będzie o godz. 1200 odprawi ją Ks. Jan Radkiewicz. Jak mamy to w zwyczaju od wielu lat, po głównej Mszy odpustowej, pójdziemy z figurą św. Henryka do ogródka jordanowskiego i rozpoczniemy FESTYN PARAFIALNY. W programie będą konkursy dla dzieci i starszych. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 16:00 zabawy prowadzi  Parafialny Klub Sportowy ?BOSKO?, ok. godz. 1700 będzie kolejny Bieg Odpustowy, tym razem do Ostrowia przez Aleję Ostrowską. O godz. 18:00 wręczenie nagród  uczestnikom II Zawodów wędkarskich o puchar proboszcza Sulęcina. Około godz. 2000 wręczenie głównych nagród i Apelem Maryjnym ok. godz. 2100 zakończymy.  Jak zwykle w czasie Festyny będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby, będzie Loteria Fantowa, punkt medyczny i inne atrakcje. Ofiar z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja.
2.    W środę 19 dzień miesiąca ? modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Modlimy się przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
3.    W środę zapraszam mężczyzn na Adorację w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 - kościół św. Henryka.
4.    W czwartek o godz. 17:00  Różaniec za miasto.
5.    W piątek ? trzeci miesiąca zapraszam chętnych do odprawienia Drogi Krzyżowej w terenie. O godz. 19:00 pojedziemy do Ośna Lubuskiego, tam pomodlimy się w kościele św. Jakuba w intencji wszystkich kierowców i pieszo rozważając Mekę Pańską wrócimy. To jest 17 km.
6.    W Niedzielę przyszłą w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Pio. Po Mszy Nabożeństwo w czasie którego polecamy nasze intencje przez wstawiennictwo  św. Ojca Pio. Intencje można składać w kaplicy Matki Bożej przez cały tydzień a dziś  na stoliku  w kościele.
7.    Zbliża się czas pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Zapraszamy do uczestnictwa w  naszej diecezjalnej Pielgrzymce, której grupa RZEPIŃSKA przechodzi przez nasza Parafię w dniu 30 ;lipca, Zatrzymają się u nas na obiad ok. 14:00 i można do nich dołączyć. Można się tez zapisać na Salezjańską Ewangelizacyjna Pielgrzymkę, która wychodzi ze Szczańca k/ Świebodzina. Listy są w zakrystii. Zapraszamy też do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
8.    W ubiegłą Niedziele zbieraliśmy ofiary na  remont katedry w Gorzowie. Zebraliśmy 4940 zł. Od tej Niedzieli, zgodnie z zapowiedzią ks. Bpa są już do nabycia ?CEGIEŁKI ?  na odbudowę Katedry w nominałach: 10, 20, 50, 100 i 200 zł. Można je od dziś nabywać w zakrystii każdego dnia.
9.    Zapraszamy do czytania i nabywania Gazet religijnych, Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna na Lipiec i Sierpień.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Marianna Kwasiborska.
 W tygodniu tym zmarli:  + Aniela Jurjewicz; + Czesław Tumaszyk. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
14 NIEDZIELA   ZWYKŁA
09.07.2017.
1.    Dziś:
- po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na pomoc w odbudowie Katedry w Gorzowie Wlkp. Są tez kartki z podanym numerem jednego konta na które można wpłacać  czy zlecić  cykliczne wpłaty, do czego zachęcamy.
2.    We wtorek o godz. 1900  spotkanie Rady Parafialnej ? spotkanie przed Festynem.
3.    We wtorek 11 lipca święto św. Benedykta Patrona Europy. Pamiętajmy o modlitwie.
4.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście sprzed kościoła św. Henryka. O godz.
19:30  spotkanie Grupy Ojca PIO.
6.    W Niedziele przyszłą świętować będziemy Odpust ku czci św. Henryka ? patrona naszej Parafii. Wszystkie Msze będą odprawione w kościele św. Henryka. Główna Msza św. Odpustowa będzie o godz. 1200 odprawi ją Ks. Jan Radkiewicz. Jak mamy to w zwyczaju od wielu lat, po głównej Mszy odpustowej, pójdziemy z figurą św. Henryka do ogródka jordanowskiego i rozpoczniemy FESTYN PARAFIALNY. Już dziś serdecznie zapraszamy. W programie będą konkursy dla dzieci i starszych. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 16:00 zabawy prowadzi  Parafialny Klub Sportowy ?BOSKO?, ok. godz. 1700 będzie kolejny Bieg Odpustowy, tym razem do Ostrowia przez Aleję Ostrowską. Około godz. 2000 wręczenie głównych nagród i Apelem Maryjnym ok. godz. 2100 zakończymy.  Jak zwykle w czasie Festyny będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby, będzie Loteria Fantowa, punkt medyczny i inne atrakcje. Ofiar z tego Festynu przeznaczmy na potrzeby Kościoła św. Mikołaja. Prosimy o przekazanie fantów na Loterię, można je przynieść w czwartek i piątek od godz. 17:00 do salki katechetycznej.
7.    Spowiedź przed Odpustem ? codziennie przed Mszą poranną i wieczorną. Pamiętajmy, ze warunkiem zdobycia Odpustu Zupełnego jest stan bez grzechu czyli laski uświęcającej.
8.    Zapraszamy do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
9.    zapraszamy na 35 Pieszą Pielgrzymkę z naszej Diecezji do Częstochowy. Chętnych zapraszamy do pójścia z grupą Rzepińską i na Salezjańską ze Szczańca od 30.07. Listy są w zakrystii. Pielgrzymka będzie w dniach 30 lipiec do 12 sierpnia.
10.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Marian Okuniewski. W tygodniu tym zmarli:  + Wiesław Tomaszewski; + Eugeniusz Wisłocki; + Weronika Martuś. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
     02.07.2017.
1.    Dziś:
- po Mszy wspólna Adoracja, po Mszy o godz. 20:00  Nabożeństwo Modlitwy Wstawienniczej.
2.    11 lipca przypada rocznica Krwawej Niedzieli ? Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach. Z tej okazji 3 lipca ? w poniedziałek  będzie w Sulęcinie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. O godz. 18:00  odprawi Msze św. w intencji ofiar banderowskiego ludobójstwa a o 19:00 będzie otwarte spotkanie w Domu Joannitów. Zapraszamy.
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście  sprzed kościoła św. Henryka.
5.    W tygodniu tym I -  Czwartek i Piątek miesiąca. W czwartek Modlimy się o powołania , przez cały dzień w kościele św. Henryka, w Piątek po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi miesięcznej każdego dnia przed Msza św. w piątek od godz. 17:00.
6.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Ostanie chwile na zapisy w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
7.    W najbliższą sobotę grupa Odnowy w Duchu Świętym z Kostrzyna n/Odrą  prowadzić będzie w naszym mieście ewangelizację uliczną od godz. 11:00 do 17:00.  Zapraszam do modlitwy w tej intencji i za podejmujących ewangelizację i za tych, dla których ja Pan Jezus przygotował aby z niej skorzystali.
8.    Jest czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy o godnym stroju w kościele nawet jak jesteśmy w miejscowościach wypoczynkowych. To nie tylko kultura ale wiara i szacunek dla innych by w kościele nie  przeszkadzać innym w modlitwie odkrytymi ramionami czy zbyt krótkimi spodenkami i to zarówno panie jak i panowie.
9.    Zapraszamy do udziału w rowerowej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 31.07. ? 04.08.2017.  Informacje bliższe są w gablocie i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
10.    Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


12 NIEDZIELA ZWYKŁA
 25.06.2017.

 
1.    Dziś:
- po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca
 ? w czasie Mszy o godz. 10:30 ? modlimy się w intencji naszego miasta i całej Gminy;
2.    Zapraszamy chętnych na jutrzejszy, rowerowy wyjazd do Rokitna. Wyruszamy o godz. 17:00 sprzed kościoła św. Henryka aby tam być na Apelu Maryjnym. Powrót samochodami. Informacja i zapisy dziś w zakrystii. 
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście  sprzed kościoła św. Henryka.
5.    W czwartek Uroczystość Św. Piotra i Pawła ? Msze o godz. 9:00 i 18:00. Ofiary przeznaczone są na tzw. ?Świętopietrze? ? czyli na bazylikę Św. Piotra i Paa.ła w Rzymie.
6.    W sobotę przypada I ? sobota miesiąca. O godz. 6:30 wspólny wyjazd autobusem do Rokitna i możliwość przejścia pieszo z Międzyrzecza do Rokitna.
7.    W sobotę w czasie Mszy wieczornej Nabożeństwo I- Sobót miesiąca.
8.    Od przyszłej Niedzieli będzie Msza św. o godz. 20:00 w kościele św. Mikołaja. Msza ta będzie do końca Sierpnia.
9.    W niedziele przyszłą po Mszy św. o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
10.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Zapisy w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
11.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Mieczysław Czarnecki; Jarosław Mirecki. W tygodniu tym zmarła + Marianna Kwasiborska.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


11 NIEDZIELA ZWYKŁA
 18.06.2017.
1.    Dziś ? Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00 pójdziemy
w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia j Oktawy i w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej.
2.    Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórom, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za  nagłośnienie. Bóg zapłać.
3.    Dziś świętujemy pierwszy raz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna. Uroczystej Mszy
 o godz. 12:00  przewodniczyć będzie  kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
4.    Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00  poświęcenie krzyży dla młodzieży przed Bierzmowaniem.
5.    Dziś po każdej Mszy zbierane są ofiary jako dar dla Sanktuarium w Rokitnie.
6.    Jutro o godz. 17:00 spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży i ich rodziców, rodzeństwa i przyjaciół. Bierzmowanie będzie we wtorek o godz. 18:00 i udzieli go Ks. Bp Stefan Regmunt. W związku z  ta uroczystością intencje mszalne z wtorku będą odprawione o godz. 18:00 w środę. Prosimy  o kontakt rodziny , które te intencje zamówiły.
7.    W poniedziałek godz. 20:00 w salce będzie spotkanie chętnych na Ekstremalny wyjazd rowerami.
8.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
9.    W piątek dzień zakończenia roku szkolnego . Msze św. będą odprawione: dla Szkoły podstawowej ? o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja, dla młodzieży szkół średnich o godz. 8:00 w kościele św. Henryka a dla Gimnazjum  o godz. 9:00 w kościele św. Mikołaja. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. wieczorną.
10.    Piątek to 23 dzień miesiąca ? modlimy się przez wstawiennictwo Św. Ojca Pio w czasie i po  Mszy
 o godz. 18:00. Kartki z intencjami do modlitwy Ojcu Pio można składać w kaplicy Matki Bożej.
11.    Dziś są ostanie przed wakacjami Msze o godz. 12:30 w kościele św. Henryka, od przyszłej Niedzieli będzie tam Msza tylko o godz. 13:00. W kościele św. Mikołaja nie będzie od przyszłej Niedzieli Mszy o godz. 13:30 i 16:00. A od 2 lipca będzie dodatkowa Msza  przez okres wakacji, o godz. 20:00. Od najbliższej soboty do początku września nie będzie tez Mszy w szpitalu. W Domu Pomocy Społecznej w Tursku Msza św. będzie w sobotę o godz. 16:00 a nie w niedziele.
12.    W Niedziele przyszłą w czasie Mszy o godz. 10:30 będziemy się modlić w intencji wszystkich mieszkańców naszej Gminy.
13.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Zapisy
w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
14.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Paweł Zarębski. W tygodniu tym zmarł + Marian Okuniewski.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
      04.06.2017.


1.    DZIŚ :
? kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej,
- jest Misyjny Dzień Chorych, modlimy się w intencji Misjonarzy,
- jest Dzień Dziękczynienia i zbiórka do puszek na budowę Centrum  Opatrzności Bożej.
2.    Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5.     Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    W sobotę jest Diecezjalna Pielgrzymka chorych i z niepełnosprawnością oraz pracowników służby zdrowia, do Rokitna.
7.    Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy z procesją ulicami: Kościuszki ? I Ołtarz przy początkowych numerach; Kupiecką, Oś. Słoneczne ? II ołtarz na wysokości bloku 9 i 10;  III ołtarz przy bloku nr 2 i IV  między blokami 6,7,8. Spotkanie przygotowujące w poniedziałek o godz. 20:00  we wskazanych miejscach.
8.    18 czerwca będziemy pierwszy raz świętować Odpust Matki Bożej Rokitniańskiej a przy okazji 20 rocznicę Obecności Ojca św. Jana Pawła II w Rokitnia, 45 lecie istnienia diecezji gorzowskiej, 25 lecie  istnienia Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Zapisy na wspólny wyjazd są od dziś w zakrystii.
9.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Teresę Furmanek;  W tym tygodniu zmarli: + Mieczysław Czarnecki i + Jarosław Mirecki.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  NIEDZIELA

      28.05.2017.

1.   DZIŚ :
? Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
- Uroczystość I Komunii św.  o godz. 10:00 i 12:00,
 Dla  dzieci Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17:00 z rozdaniem obrazków, pamiątek pierwszej Komunii św.
- po każdej Mszy św. odmawiamy Litanie do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału
w nabożeństwach majowych, do środy ? każdego dnia o 17:30.
- Trwamy w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
- Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy o godz. 9:00.

2.    W poniedziałek, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

3.   W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.

4.   Od czwartku ? miesiąc czerwiec ? po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5.   W piątek przypada 2 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

6.   Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.

7.   W piątek 2 czerwca jest Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Zapisy
 i informacje u pani Teresy.

8.   W tygodniu tym przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek ? przez cały dzień  modlimy się o powołania w kościele św. Henryka. W  Piątek -  Okazja do spowiedzi miesięcznej, Ks. Proboszcz i Ks. Sebastian ? odwiedzą chorych w domach
 a Ks. Dariusz i Ks. Andrzej w sobotę .

9.   W sobotę ? pierwsza miesiąca ? zapraszam do licznego  wyjazdu do Rokitna  a kto może to pieszo przejść odcinek z Międzyrzecza. Zapisy w zakrystii do czwartku. Wyjazd o godz. 6:30 a powrót ok. 14:00. Koszt 10 zł.

10. W sobotę będzie czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00 z nauką o Duchu świętym, którą wygłosi Ks. Michał Sabada, po Mszy Nabożeństwo Uwielbienia z konferencją o Duchu świętym i następnie Modlitwa o Napełnienie Duchem Świętym z modlitwą wstawienniczą. Dlatego nie będzie Nabożeństwa Modlitewnego w niedziele po Mszy  wieczornej.

11. W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Jadwigę Hlebik
i + Janinę Kosmala
.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05.2017.

1.    Dziś:
- Uroczystość I-Komunii Świętej o godz. 10:00 i 12:00, dla 2 grup dzieci a za tydzień również 2 grupy z kolejnych klas. Dla dzieci Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17:00 z rozdaniem Obrazków, pamiątek I Komunii św.
- po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ? każdego dnia o godz. 17:30,
2.    W poniedziałek, wtorek i środę ? dawniej przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadają tzw. Dni Krzyżowe ? dni modlitw o urodzaje, dlatego w te dni pomodlimy się przy krzyżach o godz. 19:00.
3.    We wtorek 23 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Intencje do modlitwy można składać i zapisać w kaplicy Matki Bożej.
4.    W środę o godz. 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    Różaniec za miasto ? w czwartek o godz. 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    W Niedziele przyszłą druga grupa będzie przeżywać Uroczystość I ? Komunii Śa.. w czasie Mszy o godz. 10:00 i 12:00. Spowiedź  przed ta uroczystością dla dzieci i rodziców i gości w sobotę od godz. 10:00.
7.    2 czerwca jest Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Zapisy i informacje u p. Teresy.
8.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Janina Gudz; + Adolfina Romańczuk. W tym tygodniu zmarł + Paweł Zarębski. Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu, wołajmy:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?..


V NIEDZIELA WIELKANOCNA
      14.05.2017.
1.    DZIŚ :
? w czasie każdej Mszy św., siostra Inga Borko, pochodząca z naszej Parafii, podzieli się swoim doświadczeniem pracy misyjnej na Haiti. Po Mszy  będzie można złożyć ofiarę na to działo misyjne prowadzone przez siostry Felicjanki.
-  W czasie każdej Mszy św. czytają i zapraszają na spotkania członkowie Sąsiedzkich Grup Modlitewnych z naszej Parafii. Po Mszy będą w kruchcie, aby spotkać osoby zainteresowane i chętne do wspólnej modlitwy w rodzinie i w sąsiedztwie, 
- po każdej Mszy św. odmawiamy Litanie do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ? każdego dnia o 17:30, również przy krzyżach, które są w parafii.
2.    Dziękuję wszystkim za pamięć, modlitwę i życzenia z racji 40 - lecia  moich święceń kapłańskich. Niech Bóg sam Wam błogosławi a ja zapewniam o modlitwie.
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
5.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum ? w czwartek o 17:30 w kościele św. Henryka.
6.    W piątek 19 dzień miesiąca ? modlimy się w czasie Mszy wieczornej w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
7.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej Parafii trwa, kolejne spotkanie w sobotę od 10:00 do 14:00. Rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
8.    W Niedziele przyszłą  Uroczystość I ? Komunii św. w czasie Mszy o 10:00 i 12:00. Spowiedź przed ta uroczystością dla dzieci, rodziców i gości w sobotę od godz. 10:00.
9.    Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanowiła nową datę Uroczystości Patronki Diecezji NMP z Rokitna na dzień 18 czerwca. Był to dzień Koronacji Cudownego Obrazu.
10.     W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Józef Stanulewicz; + Janina Jasiewicz. W tygodniu tym zmarli: + Edward Majcher; + Tadeusz Kaczorowski; + Helena Sokołowska..  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
      07.05.2017.

1.    DZIŚ ? Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo z Modlitwą Wstawienniczą. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.
2.    Dzisiaj też przezywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika w kościele w Turski. Msza Odpustowa o godz. 15:00.
3.    Nabożeństwa majowe, są w dni powszednie o 17:30 w kościele św. Mikołaja, zapraszamy też dzieci i młodzież. Natomiast w Niedziele po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Matki Bożej, dziś w ramach Adoracji.
4.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas I Gimnazjum ? w czwartek o 17:30 w kościele św. Henryka.
7.    W czwartek o 19:00 spotkanie Grupy Ojca PIO. Zapraszamy.
8.    W sobotę 13 maja przypada Wspomnienie NMP Fatimskiej ? 100 rocznica Objawień. W ten szczególny dzień chcemy się modlić w intencji Parafii i świata według zaproszenia Maryi. Dlatego po Mszy wieczornej będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją Maryjną ? pójdziemy z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Henryka. Zabierzmy ze sobą świece.
9.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej Parafii w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 10:00 w kościele św. Henryka. Następne spotkania 20 i 27 maja.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Krystyna Wiśniewska; + Izabela Janicka; + Paweł Aniećko. W tygodniu tym zmarli: Jadwiga Hlebik; + Janina Kosmala; + Teresa Furmanek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
      30.04.2017.
1.    DZIŚ - Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W czasie Mszy w tygodniu będziemy czytać i rozważać  treść Listu Św. Pawła Apostoła do Galatów. Zapraszamy aby w domach również rodzinnie czytać Pismo święte a otrzymany dziś fragment z Listu do Galatów włączyć w swoją modlitwę codzienna razem z podanym Psalmem, nie tylko w tym tygodniu ale w całym roku, do następnego Tygodnia Biblijnego.
2.    Dziś o  godz. 17:00 Nabożeństwo  Bożego Słowa. 
3.    W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, będą one w dni powszednie o 17:30 w kościele św. Mikołaja, zapraszamy też dzieci i młodzież.
4.    W środę Uroczystość  NMP Królowej Polski. Msze w porządku świątecznym: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O 10:30 Msza w intencji Ojczyzny.

AKTUALNOŚCI

AKT PRZYJĘCIA JEZUSA ZA KRÓLA I PANA

Sierpień, 2017

Czytaj więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017

Zapraszamy w każdy 3 piątek miesiaca na Drogę Krzyżową w terenie. Rozpoczęcie o godz. 20:00 przy kościele św. Henryka.:
21.07.2017.  - Wyjazd autobusem do Osna Lubuskiego o godz.19:00. Tam modlitwa w kosciele św. Jakuba
i przejscie do Sulęcinia w rytmie Drogi Krzyżowej.
18.08.2017. - Wyjście o godz. 20:00
15.09.2017. - Wyjście o godz. 19:00
20.10.2017. - Wyjście o godz. 19:00
17.11.2017. - Wyjście o godz. 19:00
22.12.2017. - Wyjście o godz. 19:00


OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej