Ogłoszenia parafialne


ARCHIWUM


12 NIEDZIELA ZWYKŁA
 25.06.2017.

 
1.    Dziś:
- po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca
 ? w czasie Mszy o godz. 10:30 ? modlimy się w intencji naszego miasta i całej Gminy;
2.    Zapraszamy chętnych na jutrzejszy, rowerowy wyjazd do Rokitna. Wyruszamy o godz. 17:00 sprzed kościoła św. Henryka aby tam być na Apelu Maryjnym. Powrót samochodami. Informacja i zapisy dziś w zakrystii. 
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek ; Różaniec za miasto o 17:00 ? wyjście  sprzed kościoła św. Henryka.
5.    W czwartek Uroczystość Św. Piotra i Pawła ? Msze o godz. 9:00 i 18:00. Ofiary przeznaczone są na tzw. ?Świętopietrze? ? czyli na bazylikę Św. Piotra i Paa.ła w Rzymie.
6.    W sobotę przypada I ? sobota miesiąca. O godz. 6:30 wspólny wyjazd autobusem do Rokitna i możliwość przejścia pieszo z Międzyrzecza do Rokitna.
7.    W sobotę w czasie Mszy wieczornej Nabożeństwo I- Sobót miesiąca.
8.    Od przyszłej Niedzieli będzie Msza św. o godz. 20:00 w kościele św. Mikołaja. Msza ta będzie do końca Sierpnia.
9.    W niedziele przyszłą po Mszy św. o godz. 20:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
10.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Zapisy w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
11.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Mieczysław Czarnecki; Jarosław Mirecki. W tygodniu tym zmarła + Marianna Kwasiborska.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


11 NIEDZIELA ZWYKŁA
 18.06.2017.
1.    Dziś ? Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00 pójdziemy
w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia j Oktawy i w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej.
2.    Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórom, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za  nagłośnienie. Bóg zapłać.
3.    Dziś świętujemy pierwszy raz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna. Uroczystej Mszy
 o godz. 12:00  przewodniczyć będzie  kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary.
4.    Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00  poświęcenie krzyży dla młodzieży przed Bierzmowaniem.
5.    Dziś po każdej Mszy zbierane są ofiary jako dar dla Sanktuarium w Rokitnie.
6.    Jutro o godz. 17:00 spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży i ich rodziców, rodzeństwa i przyjaciół. Bierzmowanie będzie we wtorek o godz. 18:00 i udzieli go Ks. Bp Stefan Regmunt. W związku z  ta uroczystością intencje mszalne z wtorku będą odprawione o godz. 18:00 w środę. Prosimy  o kontakt rodziny , które te intencje zamówiły.
7.    W poniedziałek godz. 20:00 w salce będzie spotkanie chętnych na Ekstremalny wyjazd rowerami.
8.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
9.    W piątek dzień zakończenia roku szkolnego . Msze św. będą odprawione: dla Szkoły podstawowej ? o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja, dla młodzieży szkół średnich o godz. 8:00 w kościele św. Henryka a dla Gimnazjum  o godz. 9:00 w kościele św. Mikołaja. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. wieczorną.
10.    Piątek to 23 dzień miesiąca ? modlimy się przez wstawiennictwo Św. Ojca Pio w czasie i po  Mszy
 o godz. 18:00. Kartki z intencjami do modlitwy Ojcu Pio można składać w kaplicy Matki Bożej.
11.    Dziś są ostanie przed wakacjami Msze o godz. 12:30 w kościele św. Henryka, od przyszłej Niedzieli będzie tam Msza tylko o godz. 13:00. W kościele św. Mikołaja nie będzie od przyszłej Niedzieli Mszy o godz. 13:30 i 16:00. A od 2 lipca będzie dodatkowa Msza  przez okres wakacji, o godz. 20:00. Od najbliższej soboty do początku września nie będzie tez Mszy w szpitalu. W Domu Pomocy Społecznej w Tursku Msza św. będzie w sobotę o godz. 16:00 a nie w niedziele.
12.    W Niedziele przyszłą w czasie Mszy o godz. 10:30 będziemy się modlić w intencji wszystkich mieszkańców naszej Gminy.
13.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 i 9 lipca. Zapisy
w zakrystii a informacje bliższe są w gablocie.
14.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Paweł Zarębski. W tygodniu tym zmarł + Marian Okuniewski.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
      04.06.2017.


1.    DZIŚ :
? kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii Św. wielkanocnej,
- jest Misyjny Dzień Chorych, modlimy się w intencji Misjonarzy,
- jest Dzień Dziękczynienia i zbiórka do puszek na budowę Centrum  Opatrzności Bożej.
2.    Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5.     Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    W sobotę jest Diecezjalna Pielgrzymka chorych i z niepełnosprawnością oraz pracowników służby zdrowia, do Rokitna.
7.    Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku pójdziemy z procesją ulicami: Kościuszki ? I Ołtarz przy początkowych numerach; Kupiecką, Oś. Słoneczne ? II ołtarz na wysokości bloku 9 i 10;  III ołtarz przy bloku nr 2 i IV  między blokami 6,7,8. Spotkanie przygotowujące w poniedziałek o godz. 20:00  we wskazanych miejscach.
8.    18 czerwca będziemy pierwszy raz świętować Odpust Matki Bożej Rokitniańskiej a przy okazji 20 rocznicę Obecności Ojca św. Jana Pawła II w Rokitnia, 45 lecie istnienia diecezji gorzowskiej, 25 lecie  istnienia Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Zapisy na wspólny wyjazd są od dziś w zakrystii.
9.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Teresę Furmanek;  W tym tygodniu zmarli: + Mieczysław Czarnecki i + Jarosław Mirecki.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  NIEDZIELA

      28.05.2017.

1.   DZIŚ :
? Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,
- Uroczystość I Komunii św.  o godz. 10:00 i 12:00,
 Dla  dzieci Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17:00 z rozdaniem obrazków, pamiątek pierwszej Komunii św.
- po każdej Mszy św. odmawiamy Litanie do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału
w nabożeństwach majowych, do środy ? każdego dnia o 17:30.
- Trwamy w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
- Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy o godz. 9:00.

2.    W poniedziałek, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

3.   W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.

4.   Od czwartku ? miesiąc czerwiec ? po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5.   W piątek przypada 2 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

6.   Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.

7.   W piątek 2 czerwca jest Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Zapisy
 i informacje u pani Teresy.

8.   W tygodniu tym przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek ? przez cały dzień  modlimy się o powołania w kościele św. Henryka. W  Piątek -  Okazja do spowiedzi miesięcznej, Ks. Proboszcz i Ks. Sebastian ? odwiedzą chorych w domach
 a Ks. Dariusz i Ks. Andrzej w sobotę .

9.   W sobotę ? pierwsza miesiąca ? zapraszam do licznego  wyjazdu do Rokitna  a kto może to pieszo przejść odcinek z Międzyrzecza. Zapisy w zakrystii do czwartku. Wyjazd o godz. 6:30 a powrót ok. 14:00. Koszt 10 zł.

10. W sobotę będzie czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00 z nauką o Duchu świętym, którą wygłosi Ks. Michał Sabada, po Mszy Nabożeństwo Uwielbienia z konferencją o Duchu świętym i następnie Modlitwa o Napełnienie Duchem Świętym z modlitwą wstawienniczą. Dlatego nie będzie Nabożeństwa Modlitewnego w niedziele po Mszy  wieczornej.

11. W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Jadwigę Hlebik
i + Janinę Kosmala
.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05.2017.

1.    Dziś:
- Uroczystość I-Komunii Świętej o godz. 10:00 i 12:00, dla 2 grup dzieci a za tydzień również 2 grupy z kolejnych klas. Dla dzieci Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17:00 z rozdaniem Obrazków, pamiątek I Komunii św.
- po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ? każdego dnia o godz. 17:30,
2.    W poniedziałek, wtorek i środę ? dawniej przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadają tzw. Dni Krzyżowe ? dni modlitw o urodzaje, dlatego w te dni pomodlimy się przy krzyżach o godz. 19:00.
3.    We wtorek 23 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Intencje do modlitwy można składać i zapisać w kaplicy Matki Bożej.
4.    W środę o godz. 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    Różaniec za miasto ? w czwartek o godz. 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    W Niedziele przyszłą druga grupa będzie przeżywać Uroczystość I ? Komunii Śa.. w czasie Mszy o godz. 10:00 i 12:00. Spowiedź  przed ta uroczystością dla dzieci i rodziców i gości w sobotę od godz. 10:00.
7.    2 czerwca jest Pielgrzymka Róż Różańcowych do Częstochowy. Zapisy i informacje u p. Teresy.
8.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci: + Janina Gudz; + Adolfina Romańczuk. W tym tygodniu zmarł + Paweł Zarębski. Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu, wołajmy:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?..


V NIEDZIELA WIELKANOCNA
      14.05.2017.
1.    DZIŚ :
? w czasie każdej Mszy św., siostra Inga Borko, pochodząca z naszej Parafii, podzieli się swoim doświadczeniem pracy misyjnej na Haiti. Po Mszy  będzie można złożyć ofiarę na to działo misyjne prowadzone przez siostry Felicjanki.
-  W czasie każdej Mszy św. czytają i zapraszają na spotkania członkowie Sąsiedzkich Grup Modlitewnych z naszej Parafii. Po Mszy będą w kruchcie, aby spotkać osoby zainteresowane i chętne do wspólnej modlitwy w rodzinie i w sąsiedztwie, 
- po każdej Mszy św. odmawiamy Litanie do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ? każdego dnia o 17:30, również przy krzyżach, które są w parafii.
2.    Dziękuję wszystkim za pamięć, modlitwę i życzenia z racji 40 - lecia  moich święceń kapłańskich. Niech Bóg sam Wam błogosławi a ja zapewniam o modlitwie.
3.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
4.    Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
5.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum ? w czwartek o 17:30 w kościele św. Henryka.
6.    W piątek 19 dzień miesiąca ? modlimy się w czasie Mszy wieczornej w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
7.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej Parafii trwa, kolejne spotkanie w sobotę od 10:00 do 14:00. Rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
8.    W Niedziele przyszłą  Uroczystość I ? Komunii św. w czasie Mszy o 10:00 i 12:00. Spowiedź przed ta uroczystością dla dzieci, rodziców i gości w sobotę od godz. 10:00.
9.    Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ustanowiła nową datę Uroczystości Patronki Diecezji NMP z Rokitna na dzień 18 czerwca. Był to dzień Koronacji Cudownego Obrazu.
10.     W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Józef Stanulewicz; + Janina Jasiewicz. W tygodniu tym zmarli: + Edward Majcher; + Tadeusz Kaczorowski; + Helena Sokołowska..  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
      07.05.2017.

1.    DZIŚ ? Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo z Modlitwą Wstawienniczą. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.
2.    Dzisiaj też przezywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika w kościele w Turski. Msza Odpustowa o godz. 15:00.
3.    Nabożeństwa majowe, są w dni powszednie o 17:30 w kościele św. Mikołaja, zapraszamy też dzieci i młodzież. Natomiast w Niedziele po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Matki Bożej, dziś w ramach Adoracji.
4.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    Różaniec za miasto - w czwartek o 17:00, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas I Gimnazjum ? w czwartek o 17:30 w kościele św. Henryka.
7.    W czwartek o 19:00 spotkanie Grupy Ojca PIO. Zapraszamy.
8.    W sobotę 13 maja przypada Wspomnienie NMP Fatimskiej ? 100 rocznica Objawień. W ten szczególny dzień chcemy się modlić w intencji Parafii i świata według zaproszenia Maryi. Dlatego po Mszy wieczornej będzie Nabożeństwo Fatimskie z procesją Maryjną ? pójdziemy z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Henryka. Zabierzmy ze sobą świece.
9.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w naszej Parafii w najbliższą sobotę 13 maja o godz. 10:00 w kościele św. Henryka. Następne spotkania 20 i 27 maja.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm: + Krystyna Wiśniewska; + Izabela Janicka; + Paweł Aniećko. W tygodniu tym zmarli: Jadwiga Hlebik; + Janina Kosmala; + Teresa Furmanek.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
      30.04.2017.
1.    DZIŚ - Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W czasie Mszy w tygodniu będziemy czytać i rozważać  treść Listu Św. Pawła Apostoła do Galatów. Zapraszamy aby w domach również rodzinnie czytać Pismo święte a otrzymany dziś fragment z Listu do Galatów włączyć w swoją modlitwę codzienna razem z podanym Psalmem, nie tylko w tym tygodniu ale w całym roku, do następnego Tygodnia Biblijnego.
2.    Dziś o  godz. 17:00 Nabożeństwo  Bożego Słowa. 
3.    W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, będą one w dni powszednie o 17:30 w kościele św. Mikołaja, zapraszamy też dzieci i młodzież.
4.    W środę Uroczystość  NMP Królowej Polski. Msze w porządku świątecznym: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. O 10:30 Msza w intencji Ojczyzny.
5.    W  środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
6.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
7.    Msza św. w intencji maturzystów w czwartek o godz. 18:00
8.    W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek o Sobota miesiąca.
-  W czwartek modlimy się o powołania i za powołanych, przez cały dzień
w kościele św. Henryka.
- W Piątek okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17:00 a po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu..
- W Sobotę ? pierwszą miesiąca ? księża wikariusze odwiedziny chorych w domach ?a  ks.  proboszcz w piątek. Zapraszamy w  sobotę na przejście pieszo z Międzyrzecza do Rokitna ? od tej pierwszej soboty maja chcemy jechać do Międzyrzecza autobusem i stamtąd przejść do Rokitna, a kto nie może iść to  może pojechać bezpośrednio do Rokitna. Powrót ok. godz. 14:00. Zapisy w zakrystii do środy.
9.    Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło w sobotę o 12:30.w kościele św. Henryka.
10.    W Niedzielę przyszłą o godz. 18:00 Msza dziękczynna w 40 lecie kapłaństwa
 ks. Proboszcza. Natomiast po Mszy Nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą.
11.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI będzie w naszej Parafii w dniach 13,20,27 maj w godz. 10:00 do 14:00.
12.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Jan Maszoński; + Jan Dobrowiecki. W tygodniu tym zmarli: + Janina Gudz, + Adolfina Romańczuk.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
      23.04.2017.
1.    DZIŚ
- Niedziela Miłosierdzia, odwołujemy się do tego szczególnego przymiotu Boga, który pochyla się nad każdym człowiekiem i każdemu błogosławi.  W Swoim Synu Jezusie Chrystusie wchodzi w ciemności naszego życia aby nas błogosławić i odsłonić miłość Swojego Serca. Dlatego wołamy  JEZU UFAM TOBIE.  Po każdej Mszy św. odmówimy dziś Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej Parafii, będzie można podejść do Obrazu, pomodlić się, wziąć kartkę i napisać intencję, za którą  będziemy się modlić w czasie Godziny Miłosierdzia dzisiaj  i każdego dnia o 15:00 w kościele św. Henryka.
- w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca PIO, kartki z intencjami modlitewnymi można składać w kaplicy Matki Bożej.
- zbieramy ofiary, zgodnie z zapowiedzią, do puszek na pomoc dla Syrii.
2.    Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka maturzystów  naszej Diecezji na Jasną Górę, od nas też pojechała młodzież z L.O. i Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych.
3.    W tygodniu tym spotkania przed Bierzmowaniem: kl. I ? wtorek, kl. II ? środa, kl. III czwartek ? o godz. 17:30 w kościele św. Henryka.
4.    W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji Parafii.
5.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
6.    Na spotkaniu uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej postanowiliśmy, że będziemy odprawiać Drogę Krzyżowa w terenie, w każdy trzeci piątek miesiąca, o 20:00 przy kościele św. Henryka. Byliśmy już w ubiegły piątek i już zapraszamy na 19 maja.
7.    W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski,  we wtorek święto św. Marka Ewangelisty i w sobotę święto św. Katarzyny  Sieneńskiej , Patronki Europy.
8.    W niedziele przyszłą rozpocznie się  już IX Tydzień Biblijny pod hasłem :?Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu?/Mk 16,15/. Będzie to Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Będziemy czytać i w tym roku rozważać List Św. Pawła do Galatów.
9.    KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI będzie w naszej Parafii w dniach 13,20,27 maj w godz. 10:00 do 14:00.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Zbigniew Golas. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
16.04.2017.
1.    DZIŚ WIELKANOC ?przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30.
2.    Jutro - Poniedziałek Wielkanocny ?dzień modlitw i składania ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy jak dziś.
3.    Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Niedzieli Palmowej Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej. Dziękuje wszystkim, którzy poświecili swój czas, zdolności i  środki, aby nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia było jak najpiękniejsze ? w Sulęcinie i w kościołach filialnych. Dziękuję wszystkim biorącym udział w Procesji Palmowej, dziękuję za przygotowanie palm ? wszystkie były najładniejsze. Dziękuję Ks. Sebastianowi za przygotowanie  dekoracji i siostrom zakonnym oraz wszystkim, którzy im pomogli przygotować dekorację i kwiaty. Dziękuję ministrantom, chórowi, grupom modlitewnym i Radzie Duszpasterskiej, strażakom i harcerzom za warty przy Grobie Pańskim, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji za zabezpieczenie naszych procesji.
4.    Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie od wtorku.
5.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
6.    W środę 19 dzień miesiąca, modlimy się w intencji Ojczyzny , Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, w czasie Mszy o godz. 18:00. Po Mszy można złożyć ofiarę na Radio Maryja i zapraszamy na spotkanie w salce.
7.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
8.    W czwartek na godz. 19:30 zapraszamy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Spotkanie w salce.
9.    W sobotę Stowarzyszenie UBIBLIJNIENI  zaprasza  do Paradyża na Święto Biblii od godz. 10:00 do 15:00, zaproszenie dla rodzin , dzieci i młodzieży.
10.    Trwamy w Oktawie Wielkanocnej ? Uroczystość Wielkanocna rozciągnięta na osiem dni ? do przyszłej niedzieli, dlatego w piątek nie obowiązuje zachowanie postu.
11.    Niedziela przyszła to  Niedziela Miłosierdzia.  W niedzielę tę jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, od nas też jedzie młodzież z LO i ZSZiL. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
12.    Przeżywamy Święta Wielkanocne i życzymy wszystkim szczególnej bliskości ze Zmartwychwstałym Panem, który przychodzi aby towarzyszyć nam w drodze i rozpalać serca nową nadzieja i radością. ON jest samym Miłosierdziem, nie tylko nam przebacza ale nas odnajduje i leczy oraz zatroskany towarzyszy w całej ziemskiej drodze do Ojca. Niech ta bliskość staje się radością każdego z was.
13.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Helena Przybył; + Izabela Kostecka  W tym tygodniu zmarli:+ Krystyna Wiśniewska; + Izabela Janicka; + Józef Stanulewicz; + Paweł Aniećko; + Janina Jasiewicz.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA  MĘKI PAŃSKIEJ ? tzw. PALMOWA   - 09.04.2017.
Zapraszamy na uroczysta procesję palmową, która rozpoczniemy się o godz. 10:00 przy kościele św. Henryka i przejdziemy do kościoła św. Mikołaja. Tu będzie uroczyste poświęcenie palm i procesja wokół kościoła i o 10:30 Msza św. Po Mszy przejdziemy na rynek gdzie będzie Festyn świąteczny tzw. Kogucik, w ramach, którego będzie konkurs na najdłuższą i najładniejszą palmę. Zapraszamy do udziału w procesji z palmami. Przed kościołem  można też nabyć palmy przygotowane przez panie z Parafialnego Klubu Seniora.
WIELKI CZWARTEK ? 13.04.2017.
Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
- W katedrze Gorzowskiej o godz. 10:00 uroczysta Msza św. z poświęceniem Olejów
       - W Sulęcinie - Msza św. wieczorna ? Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji ? tzw. Ciemnicy. Adoracja przy tym ołtarzu do godz. 24:00. W Wielki czwartek nie będzie spowiedzi po Liturgii wieczornej.
WIELKI PIĄTEK ?  14.04.2017. Dzień Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.
W dniu tym nie sprawuje się Ofiary Mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja.
Godz. 9:00     ? Adoracja Najświętszego Sakramentu do Liturgii wieczornej,
- Modlitwa Brewiarzowa/modlitwa poranna/
         12:00    - Modlitwa Brewiarzowa/ modlitwa południowa/
         15:00    - Droga Krzyżowa ? z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja.
         19:00    - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, / prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży/
            - Po Liturgii Nabożeństwo  Ekspiacji ? wynagrodzenia  za
                                      grzechy przeciwko ludzkiemu życiu i prośba o ochronę tego życia.
            - Spowiedź od godz. 22:00 ? przez całą noc do godz. 6:00.
        -Adoracja przy Ołtarzu Grobu Pańskiego ? przez całą noc,
Zapraszamy według innego porządku: od godz. 22:00 Żywy Różaniec, od 23:00 Apostolat Maryjny i Przyjaciele Paradyża, od 24:00 Młodzież, od 1:00 Osiedle Słoneczne i Ostrówek, od 2:00 rejon ulicy ul. Pineckiego, Pl. Czarneckiego, Traugutta, Żeromskiego, od 3:00 Osiedle Kopernika, od 4:00 rejon ul. Lipowej i Paska, od 5:00 rejon ul. Kilińskiego i Kościuszki, Wiejska, 3-Maja, Podgórna, Willowa, Ślusarska, Młynarska, Chrobrego, Winna Góra, Moniuszki i Chopina, od 6::00  Witosa, Oś. Miła, Al. Ostrowskie, Fabryczna, Szpitalna, Dudka, od 7:00 Adoracja prywatna.
WIELKA SOBOTA ?  15.04.2017. Tradycyjnie zachowujemy post do Wigilii Paschalnej
Godz.    9:00     - Modlitwa Brewiarzowa / modlitwa poranna/
10:00, 11:00, 12:00,13:00, 14:00,15:00 ? Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny,
 Przed poświęcenie chwila wspólnej Adoracji. Ofiary zbierane
           w czasie poświęcenia przeznaczone są na ławki do naszego kościoła.
  22:00    - WIGILIA PASCHALNA /prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami/
- Poświęcenie ognia i paschału,- Liturgia Słowa, - Liturgia Chrzcielna,
- Liturgia Eucharystyczna- Procesja Rezurekcyjna do kościoła św. Henryka.
WIELKANOC - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ? 16.04.2017.
Przed każdą Msza Św. procesja  ogłaszająca Zmartwychwstanie ? Rezurekcyjna, wokół kościoła:: 7:30; 9:00, 10:30, 12:00;18:00. Nie będzie Mszy o godz. 6:00.
W kościele św. Henryka Msze św. o godz. 11:00, chrzcielna- o 12:30,
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 17.04.2017.
Msze św. o godz. 7:30,9:00,10:30,12:00,18:00.
W kościele św. Henryka o godz. 11:00. chrzcielna ? o godz. 12:30.

Filie: TURSK, OSTRÓW, ŻUBRÓW DPS ?Tursk
Wielki Czwartek  i Piątek ? godz. 17:00, / DPS ? godz. 16:00/
Wielka Sobota ? o godz. 20:00 /DPS ?  Wielki Piątek -godz. 16:00/
Poświęcenie pokarmów : Tursk,  godz. 10:30, Ostrów, Żubrów ? o godz. 1100.
Rezurekcja o godz. 6:00 / DPS godz. 10:00/
W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  12.03.2017.
1.    Dzisiaj ?  o godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2.    Jutro 13 marca przypada 4 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża FRANCISZKA. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
3.    Spotkanie zapisanych i chętnych na samolotową pielgrzymkę do Fatimy, jutro o 19:30.
4.    W środę o 20:00 Adoracja w intencji naszej Parafii, zapraszam mężczyzn.
5.    W czwartek  o 17:00 Różaniec za Miasto , rozpoczęcie przed kościołem św. Henryka.
6.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum w tym tygodniu nie w czwartek a w piątek o godz. 17:30 w kościele św. Henryka.
7.    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, w najbliższy piątek pójdziemy do kościoła w Tursku. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30.
8.    W Niedziele przyszłą będzie  Dzień Wspólnot Wiara i Światło  o 15:00 w kościele św. Henryka.
9.    Zapraszam do modlitwy w intencji rekolekcji wielkopostnych, które będą od 26 do 29 marca. W czasie rekolekcji  nauki będą w czasie Mszy w niedziele i od poniedziałku do środy o 9:00 ? ogólna, o 17:00 dla kobiet i o 19:00 dla mężczyzn. Intencje przyjęte na godz. 18:00 będą o godz. 17:00, chyba, ze ktoś woli inaczej to prosimy o kontakt.
10.    Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w dniu 7 kwietnia z Sulęcina do Świebodzina, na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce. Już można zapisywać się na stronie internetowej.
11.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 13:00 do 14:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
12.    Przypominamy, że posiadamy w salce katechetycznej na plebani małą bibliotekę książek religijnych do wypożyczenia. Zapraszamy w każdą Niedzielę od godz.13:00 do 15:00.
13.    Są gazety na ten tydzień: Niedziela, Gość Niedzielny i Nasza Parafialna już na  Marzec. Jest też gazeta Chrystus i Ty ?poświęcona tematyce Wielkiego Postu i świadectwom nawrócenia. Polecamy Modlitewnik Fatimski i książkę Wszystko o Fatimie.
14.    Rekolekcje Biblijne w Paradyżu ?Wszystko o Biblii?, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLINIEni.pl, odbędą się w Paradyżu w dniach 07-09 kwietnia. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Seminarium Duchownego w Paradyżu oraz na plakacie.
15.    W kaplicy Matki Bożej są Deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Deklaracje te będziemy składać w dniu 25 marca podczas Mszy świętych.
16.    W gablocie są plakaty na temat  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
17.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Czesława Milak, + Grażyna Glapa; + Marian Łuczak; + Andrzej Surowiec. W tym tygodniu zmarli: Krzysztof Bakselerowicz; + Krzysztof Szmigielski; + Bożena Jabłońska. Polecając zmarłych Bogu wołajmy; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  05.03.2017.
1.    Dzisiaj ? po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu,
- o godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
       - po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
2.    W środę o 20:00 Adoracja w intencji naszej Parafii, zapraszam mężczyzn.
3.    W czwartek  o 17:00 Różaniec za Miasto , rozpoczęcie przed kościołem św. Henryka.
4.    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, w najbliższy piątek pójdziemy do kościoła w Żubrowie. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30.
5.    Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
6.    Zapraszam do modlitwy w intencji rekolekcji wielkopostnych, które będą od 26 do 29 marca. W czasie rekolekcji  nauki będą w czasie Mszy w niedziele i od poniedziałku do środy o 9:00 ? ogólna, o 17:00 dla kobiet i o 19:00 dla mężczyzn. Intencje przyjęte na godz. 18:00 będą o godz. 17:00, chyba, ze ktoś woli inaczej to prosimy o kontakt.
7.    Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w dniu 7 kwietnia z Sulęcina do Świebodzina, na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce.
8.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 13:00 do 14:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
9.    Przypominamy, że posiadamy w salce katechetycznej na plebani małą bibliotekę książek religijnych do wypożyczenia. Zapraszamy w każdą Niedzielę od godz.13:00 do 15:00.
10.    Są gazety na ten tydzień: Niedziela, Gość Niedzielny i Nasza Parafialna już na  Marzec. Jest też gazeta Chrystus i Ty ?poświęcona tematyce Wielkiego Postu i świadectwom nawrócenia. Polecamy Modlitewnik Fatimski i książkę Wszystko o Fatimie.
W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: Ryszard Krzyżaniak; + Karolina Kupiec; + Janina Skała; + Bolesław Górski. W tym tygodniu zmarli: Piotr Pilarski; + Sławomir Kłos. Polecając zmarłych Bogu wołajmy; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...VIII NIEDZIELA ZWYKŁA  19.02.2017.
1.    Dzisiaj ? po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca św.;
            - O godz. 16:00 Przygotowanie do Bierzmowania dla dorosłych.
            - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Księga Trzeźwości jest wystawiona
              w kaplicy Matki Bożej.
2.    Chętnych na pielgrzymkę samolotową do Fatimy zapraszamy na spotkanie jutro ? poniedziałek o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
3.    W środę POPIELEC - rozpoczynamy WIELKI POST. To szczególny czas modlitwy, rozważania Męki Pańskiej  podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Czas rekolekcji a szczególnie czas osobistej pokuty, refleksji i pogłębienia wiary. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00. 11:00, 16:30 i 18:00, w kościele św. Henryka o godz. 19:00. W DPS o godz. 16:00, a na filiach o 16:30. Taca z Środy przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. W dniu tym obowiązuje post ścisły dla wszystkich w przedziale wieku 18 ? 60 lat.
4.    W środę o 20:00 Adoracja w intencji naszej Parafii, zapraszam mężczyzn.
5.    W czwartek  o godz. 17:00 Różaniec za Miasto , rozpoczęcie przed kościołem św. Henryka.
6.    W tygodniu tym przypada I-Czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przez cały dzień Adoracja w Intencji Powołań, w piątek spowiedź miesięczna przed i po Drodze Krzyżowej dla dzieci. Do chorych pójdziemy: Ks. Proboszcz w piątek a ks. Wikariusze w sobotę.
7.    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, w najbliższy piątek pójdziemy do kościoła w Ostrowie. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30.
8.    Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym od Niedzieli przyszłej o godz. 17:00.
9.    W Niedziele przyszłą ? pierwszą miesiąca ? Adoracja po każdej Mszy św. O godz. 18:00 Msza św.   w intencji dziękczynnej i po Mszy św. nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą o Uzdrowienia.
10.    Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w dniu 7 kwietnia z Sulęcina do Świebodzina, na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce.
11.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 13:00 do 14:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
12.    Przypominamy, że posiadamy w salce katechetycznej na plebani małą bibliotekę ksi

AKTUALNOŚCI

AKT PRZYJĘCIA JEZUSA ZA KRÓLA I PANA

Czerwiec, 2017

Czytaj więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2017


OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej