Ogłoszenia parafialne


ARCHIWUM
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA
22.04.2018.1.    Dziś ?rozpoczyna się Światowy Tydzień modlitw o powołania .
2.    Dziś w czasie i po Mszy o godz. 18:00 spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania , które będzie u nas 18 czerwca.  A najbliższe spotkanie dla kl. III Gimnazjum będzie wyjątkowo w poniedziałek o godz. 17:30 w kościele św.  Henryka.
3.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
4.    W poniedziałek przypada uroczystość Św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
5.    W poniedziałek  23 dzień miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo Św. Ojca PIO, po Mszy  wieczornej. Intencje można składać w kaplicy Matki Bożej.
6.    W środę św. Marka Ewangelisty.
7.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
8.    Przygotowanie dorosłych, po 21 roku życia, jest w każdy czwartek tygodnia o godz. 17:00
w kancelarii parafialnej.
9.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka i przejście ulicami naszego miasta.
10.    Spotkanie Apostolatu Maryjnego w czwartek o godz. 16:30 w Ostrowie.
11.    W tygodniu tym wrócił odnowiony Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w tym tygodniu wróci  z odnowienia Obraz Matki Bożej z naszej kaplicy. Dziękuję za złożone ofiary i zapraszam do ich złożenia. Koszt odnowy obu Obrazów to 9500 zł.
12.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
13.    W sobotę, 28 kwietnia  zostanie ogłoszona błogosławioną Hanna Chrzanowska, krakowska pielęgniarka. Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
14.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Zdzisław Kluwak; + Eugenia Murmyło.  W ostatnim tygodniu zmarł ; + Artur Rybeczko:.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


3 NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.04.2018.1.    Dziś ?X Niedziela Biblijna i II Narodowy Dzień Czytania Pisma Św. Przed każdą Mszą św. czytamy rozdział z Listu św. Pawła do Rzymian, chciejmy czytać szczególnie w tym tygodniu ten List i rozważać.
2.    W poniedziałek , spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
3.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
4.    Przygotowanie dorosłych, po 21 roku życia, jest w każdy czwartek tygodnia o godz. 17:00
w kancelarii parafialnej.
5.    W czwartek Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II Gimnazjum  17:30 w kościele św. Henryka.
6.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka i przejście ulicami naszego miasta.
7.    Czwartek 19 dzień miesiąca, w czasie Mszy wieczornej modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy spotkanie Przyjaciół Radia Maryja, w salce.
8.    Spotkanie Grupy Ojca Pio w czwartek o godz. 19:00.
9.    W piątek na 19:00 zapraszam chętnych do przejścia Drogi Światła ? Drogi Zmartwychwstania.
10.    W sobotę spotkanie grupy Wiara i Światło o godz. 12:30.
11.    W Niedziele na Msze o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum z rodzicami. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele św. Mikołaja.
12.    Na jesień, we wrześniu planowana jest Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 22-30.09. 2018 r.   Informacje i Lista zapisów jest w zakrystii.
13.    28 kwietnia  zostanie ogłoszona błogosławioną Hanna Chrzanowska, krakowska pielęgniarka. Niemal cały numer gazety ChiT, którą można za darmo wziąć, jest poświęcony tej szczególnej postaci. Zapraszamy do wzięcia gazety.
14.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
15.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Józef Jackiewicz; + Maria Skorupska; + Eugeniusz Waszczuk.  W ostatnim tygodniu zmarli: +Weronika Surdyga; + Józef Czekalski; + Andrzej Kęski.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
08.04.2018.

1.    Dziś ? Niedziela Miłosierdzia, według zapowiedzi Pana Jezusa, dzień szczególnych łask, które możemy otrzymać dla siebie, dla innych i ?dla całego świata. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, można podejść do Obrazu , pomodlić się i napisać intencję, którą będziemy polecać w czasie Godziny Miłosierdzia dzisiaj  o 15:00 , tak jak każdego dnia,
w kościele św. Henryka.
2.    Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Maturzystówa. na Jasną Górę, z naszej parafii pojechała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
3.    W poniedziałek  - przeniesiona z racji Niedzieli Palmowej i Świąt Wielkanocnych ? Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia, po Mszy porannej i wieczornej będzie można jeszcze  podjąć uroczyście ? Duchową Adopcje Dziecka Poczętego.
4.    We wtorek przypada rocznica katastrofy Smoleńskiej. Niech nie zabraknie naszej modlitwy.
5.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
6.    Przygotowanie dorosłych, po 21 roku życia, jest w każdy czwartek tygodnia o godz. 17:00
w kancelarii parafialnej.
7.    W czwartek Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII, o 17:30 w kościele św. Henryka.
8.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka i przejście ulicami naszego miasta.
9.    Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny, Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
10.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Walery Skrzypacz; + Anna Skibińska; + Ryszard Winiarski; + Waldemar Wróbel.  W ostatnim tygodniu zmarła +Elżbieta Dreger.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA ZAMRTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 01-02.04.2018.


1.    DZIŚ WIELKANOC ?przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30.
2.    Poniedziałek Wielkanocny ?dzień modlitw i ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy jak dziś.
3.    2 kwietnia 2005 r. zmarł Jan Paweł II (w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego) o godzinie 21:37 w sobotę (to dzień maryjny, poza tym była to pierwsza sobota miesiąca i 13 sobota roku), , mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa, 27 i prawie pół roku pontyfikatu. Jan Paweł II przeszedł w nocy 30 marca ciężki zawał, ale po reanimacji odmówił przewiezienia do kliniki Gemelli i zmarł w swoim łóżku na Watykanie. Pontyfikat tego 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października - rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu. By uczcić pamięć Jana Paa.ła II odbędzie się kolejny BIEG PAPIESKI, który zakończy się o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja. Zapraszamy do uczestnictwa w tym zakończeniu, składając znicze przy krzyżu misyjnym, przy kościele.
4.    Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Niedzieli Palmowej Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej. Dziękuje wszystkim, którzy poświecili swój czas, zdolności i  środki, aby nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia było jak najpiękniejsze ? w Sulęcinie i w kościołach filialnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować dekorację i kwiaty. Dziękuję siostrom zakonnym, ministrantom, chórowi, grupom modlitewnym i Radzie Duszpasterskiej, strażakom i harcerzom za warty przy Grobie Pańskim, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji za zabezpieczenie naszych procesji.
5.    Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie od wtorku.
6.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
7.    W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
8.    W czwartek o 19:30 zapraszamy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Spotkanie w salce.
9.    W tygodniu tym Pierwszy zwartek, piątek i Sobota miesiąca. W sobotę wyjazd do Rokitna na wspólne przejście od Międzyrzecza, będzie autobus. Wyjazd o 6:30 od kościoła św. Henryka.
10.    Trwamy w Oktawie Wielkanocnej ? Uroczystość Wielkanocna rozciągnięta na osiem dni ? do przyszłej niedzieli, dlatego w piątek nie obowiązuje zachowanie postu.
11.    Niedziela przyszła to  Niedziela Miłosierdzia.  W niedzielę tę jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, od nas też jedzie młodzież z LO i ZSZiL. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
12.    Przeżywamy Święta Wielkanocne i życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana, który przynosi pokój i radość, która przemienia życie, leczy spojrzenia i przywraca nadzieję.  Niech to ożywienie wiary i umocnienie więzi rodzinnej staje się coraz większym bogactwem waszych rodzin i całej naszej Parafii.
13.    W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+ Stani9sława Jacewicz; + Stanisława Kozdrowicka; + Kazimiera Stępińska; + Kazimiera Pęczkowska; + Jan Budryk; + Maria Mach; + Ewa Magolan; + Bogdan Wołk.  W ostatnim czasie zmarli: +Zdzisław Kluwak; + Eugenia Murmyło; + Adam Dulik.  Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy> Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie?


NIEDZIELA PALMOWA
 25.03.2018.1.    Dziś ? przed każda Msza św. poświęcenie gałązek palmowych a o godz. 10:00 wyrusza uroczysta procesja Palmowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja, gromadzimy się na placu przed kościołem, tam będzie poświęcenie palm i w procesjo wokół kościoła  pójdziemy na Mszę  św.  Po Mszy przejdziemy na Plac Czarneckiego gdzie będzie doroczny Festyn KOGUCIK i tam będzie  konkurs na najdłuższą i najładniejsza palmę. W ramach Jarmarku wiele innych wystaw i spotkań. Przed kościołem można nabyć palmy przygotowane przez panie z Klubu Seniora  Kwiat Jesieni. Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    Również dziś podejmujemy Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, formularze są zamieszczone w Gazecie Parafialnej i wyłożone przy gazetach. Dziś też ? spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 15:30.  Natomiast spotkanie Rady Parafialnej o godz.; 19:00, w salce parafialnej.
3.    Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Sulęcina do Świebodzina. Szczególne podziękowanie Komendantowi Poligonu za możliwość przejścia. Wyruszyło nas w tym roku mniej, 57 osób, część wędrowała do Jemiołowa, inni do Łagowa czy Mostek  a do Świebodzina dotarło 36 osób. Wszystkich uczestnikówa. EDK zapraszam na spotkanie wielkanocne w czwartek po świętach -  5 kwietnia o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
4.    W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św.
5.    W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00.
6.    Porządek Wielkiego Tygodnia podany jest w Gazecie Parafialnej i w Kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Przypomnę w skrócie: Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę  od godz. 17:00.
. Wielki Czwartek :Liturgia Wieczorna ? Msza wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00, Adoracja w Ciemnicy- do godz. 24:00.
Wielki Piątek ?o godz. 9:00 rozpoczęcie Adoracji i modlitwa Brewiarzowa /poranna/, o 12:00 Modlitwa Brewiarzowa / południowa/; o godz. 15:00 Droga Krzyżowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja; 19:00 Liturgia Meki Pańskiej, prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży. Spowiedź od godz. 22:00 przez całą noc do godz. 6:00. Adoracja według stałego porządku: o 22:00 Żywy Różaniec; 23:00 Apostolat Maryjny i Przyjaciele Paradyża; od 24:40 młodzież; od 1:00 Oś. Słoneczne i Ostrówek; od 2:00 rejon ulicy Pineckiego, Traugutta, Żeromskiego; od 3:00 Oś. Kopernika; od 4:00 rejon ul. Lipowej, Paska; od 5:00 rejon ul. Kilińskiego, Kościuszki,  Wiejska,  Chrobrego i Moniuszki; od 6:00 Witosa, Szpitalna, Al. Ostrowska ,Dudka ;od7:00Adoracja indywidualna.
 Wielka Sobota  - tradycyjnie zachowujemy post do Wigilii Paschalnej. O 9:00 modlitwa brewiarzowa / poranna/; od 10:00 do 15:00 co godzina poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, ofiary zbierane przeznaczone są na potrzeby kościoła. 22:00 WIGILIA PASCHALNA prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Wigilię zakończymy procesją rezurekcyjną, Zmartwychwstania Pańskiego idąc z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Henryka.
WIELKANOC ? nie będzie Mszy o godz. 6:00, natomiast przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30 ? Chrzcielna.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  - Msze jak w pierwszy Dzień Świat.
7.    Do chorych pójdziemy w Wielki Piątek przed południem.
8.    W dniu wczorajszym Ks. Biskup pobłogosławił  41  nowych Nadzwyczajnych Szafarzy  Eucharystii w naszej diecezji, wśród nich jest  nasz parafianin Witold Hutyra.  Ogarnijmy wszystkich  nadzwyczajnych szafarzy naszymi modlitwami.
9.    Są gazety na ten tydzień: Niedziela, Gość Niedzielny i Nasza Parafialna już na  Kwiecień..
a.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć  świece Caritas ? Paschaliki w cenie 15 zł.
10.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
11.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
12.    W tygodniu  tym zmarli : + Maria Skorubska, + Eugeniusz Waszczuk. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie.
13.    Filie: TURSK, OSTRÓW, ŻUBRÓW DPS ?Tursk
14.    Wielki Czwartek  i Piątek ? godz. 17:00, / DPS ? godz. 16:00/
15.    Wielka Sobota ? o godz. 20:00 /DPS ?  Wielki Piątek -godz. 16:00/
16.    Poświęcenie pokarmów : Tursk,  godz. 10:30, Ostrów, Żubrów ? o godz. 1100.
17.    Rezurekcja o godz. 6:00 / DPS godz. 10:00/
18.    W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 18.03.2018.1.    Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św.
3.    W środę Adoracji mężczyzn w intencji naszej Parafii, o godz. 20:00.
4.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka.
5.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas III  Gimnazjum ? w czwartek o godz. 17:30 w kościele św. Henryka.
6.    W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. 
7.    W piątek w Rokitnie jest Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej, zapisy do środy w zakrystii.
8.    Zapraszamy się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,  która rozpocznie się w piątek o godz. 21:00 Msza św. w kościele św. Mikołaja. Po Mszy wyruszymy w kierunku Świebodzina, idąc przez Poligon, łągów Lubuski, Mostki. Zakończenie przy figurze Jezusa w Świebodzinie. Całość trasy to 46 km. Prosimy też o zapisywanie się do udziału w EDK na stronie internetowej.
9.    W sobotę o godz. 12:30 spotkanie grupy Wiara i Światło.
10.    Niedziela przyszła ? to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy tzw. Palmowa.  W dniu tym poświęcenie palm przed każdą Mszą św., natomiast główna procesja z palmami wyruszy z kościoła św. Henryka o godz. 10:00 i przejdziemy do kościoła św. Mikołaja  niosąc palmy i śpiewając na cześć Jezusa naszego Pana i Króla. Po Mszy przejdziemy na rynek gdzie będzie  JARMARK KOGUCI  i tam będzie konkurs na najdłuższa i najładniejszą palmę. W ramach  JARMARKU  będzie prezentacja zwyczajów wielkanocnych, potraw i ozdób.
11.    W Niedziele przyszłą podejmujemy Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, formularze są zamieszczone w Gazecie Parafialnej i wyłożone przy gazetach.
12.    W Niedziele przyszłą ? spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 15:30.
13.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 12:00 do 13:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
14.    Dziś można też złożyć imienne ofiary na potrzeby naszego kościoła. Do odnowienia został dany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
15.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć  świece Caritas ? Paschaliki w cenie 15 zł. Można również otrzymać baranka paschalnego ? ciastko ? i ofiarą wesprzeć wakacyjny wypoczynek dzieci z grupy Promyki Miłosierdzia.
16.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
17.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
18.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00  modlimy się w miesiąc po śmierci za zmarłych: + Janina Lorenc; + Jadwiga Tutka; + Feliks Skonieczny; + Franciszek Nowacki. W tygodniu  tym zmarli : + Walery Skrzypacz; + Anna Skibińska; + Ryszard Winiarski; + Waldemar Wróbel; +Józefa Jackiewicz. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie.
Filie:  Msza i Droga Krzyżowa: Tursk i Żubrów ? czwartek o godz. 16:30; Ostrów ? piątek o 16:30.  DPS
                  ? piątek o 16:00.


IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 11.03.2018.


1.    Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    Dziś rozpoczynamy rekolekcje, które poprowadzą ojcowie Redemptoryści z Krakowa. Porządek rekolekcji mamy na kartkach kolorowych, chciejmy je zabrać ze sobą dla siebie i dla swoich sąsiadów.
3.    We wtorek przeżywać będziemy rekolekcyjny dzień spowiedzi i  uczestniczyć w inicjatywie Ojca św. Franciszka 24 godziny dla Pana od godz. 8:00 do 21:00 będzie okazja do Spowiedzi i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończymy Apelem Maryjnym. Jest to dzień wyboru na stolicę Piotrową papieża Franciszka, którego wspieramy naszymi modlitwami.
4.    Z racji trwających rekolekcji nie będzie w poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św. a w środę Adoracji mężczyzn.
5.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka.
6.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas II  Gimnazjum ? w czwartek o godz. 17:30 w kościele św. Henryka.
7.    W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30. Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,  na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce. Prosimy tez o zapisywanie się do udziału w EDK na stronie internetowej.
8.    W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów. Spotkanie w kościele św. Mikołaja. Natomiast na godz. 16:00 zapraszamy młodzież i starszych na spotkanie OAZY.
9.    Trwa Kurs Przedmałżeński  w naszej Parafii, następne spotkania w dniach 17,24 marzec, jeszcze dwie soboty od godz. 10:00 do 14:00. Rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
10.    Osoby dorosłe pragnące przyjąć Sakrament Bierzmowania, zapraszamy w sobotę o godz. 12:00
do kancelarii Parafialnej.
11.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 12:00 do 13:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
12.    Od dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć  świece Caritas ? Paschaliki w cenie 15 zł. Można również otrzymać baranka paschalnego ? ciastko ? i ofiarą wesprzeć wakacyjny wypoczynek dzieci z grupy Promyki Miłosierdzia.
13.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
14.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
15.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00  modlimy się w miesiąc po śmierci za zmarłych: + Grzegorz Sztrauch i + Franciszka Bieniek. W tygodniu  tym zmarli : + Ewa Magolan i + Bogdan Wołek. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie.
Filie: Spowiedź na Filiach ? w środę - pół godziny przed Msza św., w Żubrowie godzinę.
                Msza i Droga Krzyżowa: Tursk i Żubrów ? czwartek o godz. 16:30; Ostrów ? piątek o 16:30.  DPS

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 04.03.2018.


1.    Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    Jak zwykle w pierwszą Niedziele miesiąca po każdej Mszy św. jest wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą o uzdrowienie.
3.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00
 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
4.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
5.    W środę o godz. 19:30 zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny.
6.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka; W czwartek dzień Kobiet, modlimy się w intencji wszystkich kobiet w czasie Mszy porannej i wieczornej i w czasie Różańca za miasto. 
7.    Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII ? w czwartek o godz. 17:30 w kościele św. Henryka.
8.    Zespół muzyczny ?Bene Vestri? zaprasza  chętnych na próby w czwartki o godz. 18:00.
9.    W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, w najbliższy piątek pójdziemy do kościoła w Tursku. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30. Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, , na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce.
10.    W piątek  jest w Kościele prowadzona inicjatywa Ojca św. Franciszka 24 godziny dla Pana . My z racji rozpoczynających się w najbliższą Niedziele Rekolekcji Wielkopostnych, przeniesiemy to wydarzenie na wtorek 13 marca od godz. 8:00 do 21:00 będzie okazja do Spowiedzi i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończymy Apelem Maryjnym.
11.    W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów. Spotkanie w kościele św. Mikołaja. Natomiast na godz. 16:00 zapraszamy młodzież i starszych na spotkanie OAZY.
12.    W najbliższą Niedzielę rozpoczną się Rekolekcje wielkopostne i  będą trwały do  środy. Program jest na ławkach bocznych, prosimy o podanie programu rekolekcji dla swoich sąsiadów i znajomych.
13.    Najbliższy Kurs Przedmałżeński będzie w naszej Parafii w dniach 10, 17,24 marzec, trzy soboty od godz. 10:00 do 14:00. Rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
14.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 12:00 do 13:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
15.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
16.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
17.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00  modlimy się w miesiąc po śmierci za zmarłych: + Marek Grotek; + Henryk Napierała; + Zenon Ostrowski; + Maria Kochańska. W tygodniu  tym zmarli : + Stanisława Jacewicz; + Stanisława Kozdrowicka; + Kazimiera Stępniewska; + Kazimiera Pęczkowska; + Jan Burdzy; + Maria Mach. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie..
Filie: Msza i Droga Krzyżowa: Tursk i Żubrów ? czwartek o godz. 16:30;
                                                      Ostrów ? piątek o 16:30.  DPS ? piątek o 16:00.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 25.02.2018.


1.    Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    Dziś Niedziela Ad Gentes ? Zbieramy do puszek ofiar na cele misyjne.
3.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00
 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
4.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
5.    W środę o godz. 19:30 zapraszam na spotkanie Zespół Synodalny.
6.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka;
7.    Zespół muzyczny ?Bene Vestri? zaprasza  chętnych na próby w czwartki o godz. 18:00.
8.    W tygodniu tym pierwszy  Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.  W czwartek Adoracja w intencji powołań przez cały dzień w kościele św. Henryka, w piątek okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17:00, w sobotę wyjazd do Międzyrzecza by przejść  do Rokitna w pielgrzymce wynagradzającej. Zapisy do środy w zakrystii. Wyjazd o 6:30 w sobotę.
9.    W czwartek 1-go marca ? Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Obchody powiatowe od godz. 16:00 w Krzeszycach. Zapraszamy.
10.    W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, w najbliższy piątek pójdziemy do kościoła w Żubrowie. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30. Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, , na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce.
11.    W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów. Spotkanie w kościele św. Mikołaja. Natomiast na godz. 16:00 zapraszamy młodzież i starszych na spotkanie OAZY.
12.    Najbliższy Kurs Przedmałżeński będzie w naszej Parafii w dniach 10, 17,24 marzec, trzy soboty od godz. 10:00 do 14:00. Rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
13.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 12:00 do 13:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
14.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
15.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
16.    W tygodniu  tym zmarli :+ Janina Lorenc; + Jadwiga Tutka; + Feliks Skonieczny; + Franciszek Nowacki. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie..
Filie: Msza i Droga Krzyżowa: Tursk i Żubrów ? czwartek o godz. 16:30;
                                                      Ostrów ? piątek o 16:30.  DPS ? piątek o 16:00.


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 18.02.2018.
1.    Dziś NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALÓW  z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
2.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00
 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
3.    Poniedziałek 19 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dział przy nim powstałych, w czasie Mszy o godz. 18:00.
4.    W środę od 2000  do 20:30  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
5.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka;
6.    W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach po każdej Mszy św.  dla dorosłych a dla dzieci o 16:30 w kościele św. Mikołaja. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy też chętnych na Drogę Krzyżową w terenie, w najbliższy piątek pójdziemy do kościoła w Ostrowie. Rozpoczęcie przy kościele św. Henryka o godz. 19:30. Zapraszamy przygotowujących się do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, , na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce.
7.    Biuro Radia Maryja będzie pomagać w wypełnianiu wniosków o przekazanie 1 %  na Radio Maryja i TV TRWAM,  w każdą sobotę  lutego i marca od godz. 12:00 do 13:00 w biurze parafialnym. Ten 1% możemy przekazać tez na Caritas naszej Diecezji, ulotki są przy wyjściu. Również na pomoc dla Oddziału Paliatywnego w naszym szpitalu można przeznaczyć swój 1 %.
8.    Dziś trzecia niedziela miesiąca, zbieramy imienne ofiary na potrzeby naszego kościoła.
9.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
10.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
11.    W piątek w czasie Mszy wieczornej modlimy się w miesiąc po śmierci za:
    +  Katarzyna Płomińska; + Tadeusz Janus. W tygodniu  tym zmarli :+ Grzegorz Staruch; + Franciszka Bieniek. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie..
Filie: Msza i Droga Krzyżowa: Tursk i Żubrów ? czwartek o godz. 16:30;
                                                      Ostrów ? piątek o 16:30.  DPS ? piątek o 16:00.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
 28.01.2018.


1.    Dziś : Po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca Św.; o godz. 14:00 Spotkanie Apostolatu Maryjnego a o godz. 15:00  Spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca, w salce katechetycznej.
Dziękujemy wszystkim Chórom, które wzięly udział w kolejnym XX Wspólnym Koledowaniu. Było dziewięć Zespołów Chórowych: z Zielonej Góry z Parafii Św. Jadwigii i z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ze świebodzina, z MIedzyrzecza, z Gorzowa z parafii Św. Wojciecha, Z Ośna Lubuskiego Schola i Chór, z Sulęcina Biały Orzeł i parafialny chór ARKA , gospodarz tego spotkania. Dziękuje też wszystkim którzy  uczesniczyli w tym pieknym uwielbieniu Boga śpiewem kolęd. Bóg zapłać.
2.      Spotkanie Grupy Synodalnej będzie 2 lutego , piątek, o godz. 20:00, rozpoczęcie
w kościele św. Henryka.
3.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
4.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
5.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka; o godz. 17:30 Spotkanie przed Bierzmowaniem kl. III Gimnazjum;
6.    W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego ?Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy porannej i wieczornej poświęcenie świec. Jest to tez dzień życia konsekrowanego, ofiary przeznaczone są na Zakony Kontemplacyjne.
7.    Zapraszamy chętnych do Żywego Różańca. Niech modlitwa, o którą prosiła Matka Boża, przy każdym objawieniu staje się wsparciem i ratunkiem dla nas wzajemnie.
8.    W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna będzie w środę i czwartek od 10:00 do 12:00 i w sobotę od 10:00 do 12:00. Natomiast Nauki przed chrztem będą w tę i następną  Niedziele o godz. 14:00 w salce parafialnej.
9.    Spotkanie dla mężczyzn i Spotkanie dla kobiet, które poprowadzą Bill i Rose MOYER odbędzie się 30 stycznia w Kostrzynie n/O. Bliższe informacje są w gablocie.
10.    Porządek Odwiedzin Duszpasterskich w tym tygodniu, od godz. 15:30:
- Poniedziałek ? Os. Kopernika 3, 4 i ul. Wojska Polskiego 16,
- Wtorek ? Oś. Kopernika 5,6 i  ul. Krótka,
- Środa ? Oś. Kopernika  7 i Skłodowskiej-Curie,
- Czwartek -  Park Bankowy  i  kolęda uzupełniająca,/ po zgłoszeniu/;
11.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
12.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
13.    W piątek w czasie Mszy wieczornej modlimy się w miesiąc po śmierci za:
      + Zenon Biernacki i + Józef Cuprych. W tygodniu  tym zmarli : + Józef Jasiewicz; + Katarzyna  Płomińska; + Tadeusz Janus. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie..III NIEDZIELA ZWYKŁA
 21.01.2018.

1.    Dziś - XX Wspólne Kolędowanie, od godz. 15:00 w kościele św. Mikołaja. Będą zaproszone chóry ale serdecznie zapraszamy  parafian, bo to śpiewanie jest dla nas a nie dla samych zespołówa. chórowych.
2.    : Misyjne powołanie Parafii Również dziś jest kolejna 3 Niedziela Synodalna pod hasłem:  Misyjne powołanie Parafii.  Spotkanie Grupy Synodalnej będzie 2 lutego ? piątek ? o godz. 19:00, w salce parafialnej.
3.    W poniedziałek przypada  32 rocznica śmierci sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty.
4.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00
 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
5.    We wtorek 23 dzień miesiąca, po Mszy wieczornej Nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Ojca PIO. Intencje do modlitwy można napisać i składać
w kaplicy Matki Bożej.
6.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
7.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka; o godz. 17:30 Spotkanie przed Bierzmowaniem kl. III Gimnazjum;.
8.    W Niedzielę przyszłą o godz. 15:00 będzie wspólny Opłatek Róż Żywego Różańca, w salce katechetycznej.
9.    Zapraszamy chętnych do Żywego Różańca. Niech modlitwa, o którą prosiła Matka Boża, przy każdym objawieniu staje się wsparciem i ratunkiem dla nas wzajemnie.
10.    W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna będzie w środę i czwartek od 10:00 do 12:00 i w sobotę od 10:00 do 12:00. Natomiast Nauki przed chrztem w tym czasie będą w Niedziele o godz. 14:00 w salce parafialnej.
11.    Spotkanie dla mężczyzn i Spotkanie dla kobiet, które poprowadzą Bill i Rose MOYER odbędzie się 30 stycznia w Kostrzynie n/O. Bliższe informacje są w gablocie.
12.    Porządek Odwiedzin Duszpasterskich w tym tygodniu, od godz. 15:30:
- Poniedziałek ? ul. Reymonta, Miodowa, Wojska Polskiego, Paderewskiego, Sienkiewicza,
- Wtorek ? Prusa i Orzeszkowej,
- Środa ? ul. Kochanowskiego i Konopnickiej;
- Czwartek -  Okopowa, Spokojna i Cicha;
- Piątek ? Malinowskiego, Dikusa Ekkela, Zielone Wzgórze, Ogrodowa;
- Sobota ? od godz. 10:00 Emilii Plater; od godz. 15:00 Os. Kopernika 1,2,
13.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
14.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
15.    W piątek w czasie Mszy wieczornej modlimy się w miesiąc po śmierci za:
      Tadeusz Kościółek; + Stanisława Ściak.. W tygodniu  tym zmarli : + Ryszard Demko; + Janusz Skała. Modląc się za zmarłych wołajmy: Dobry Jezu, a nasz Panie..II NIEDZIELA ZWYKŁA
 14.01.2018.

 

1.    Dziś - zapraszamy małe dzieci z rodzicami na Nabożeństwo przy żłóbku, o godz. 14:30 w kościele św. Mikołaja, przy dużej Szopce.
2.    Dziś zapraszamy wszystkich zapisanych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, na godz. 17:00 do salki katechetycznej.  Mamy jeszcze dwa miejsca wolne. Zapraszamy.
3.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00
 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
4.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
5.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka; o godz. 17:30 Spotkanie przed Bierzmowaniem kl. II Gimnazjum;.
6.    W piątek, trzeci miesiąca, zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej w terenie. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kościele św. Henryka.
7.    W piątek 19 dzień miesiąca ? modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę w intencji Ojczyzny i Radia Maryja, w czasie Mszy o godz. 18:00.
8.    Za tydzień 21 stycznia będzie XX Wspólne Kolędowanie, od godz. 15:00 w kościele św. Mikołaja. Będą zaproszone chóry ale serdecznie zapraszamy  parafian, bo to śpiewanie jest dla nas a nie dla samych zespołówa. chórowych.
9.    Zapraszamy chętnych do Żywego Różańca. Niech modlitwa, o którą prosiła Matka Boża, przy każdym objawieniu staje się wsparciem i ratunkiem dla nas wzajemnie.
10.    W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna będzie w środę i czwartek od 10:00 do 12:00 i w sobotę od 10:00 do 12:00. Natomiast Nauki przed chrztem w tym czasie będą w Niedziele o godz. 14:00 w salce parafialnej.
11.    Porządek Odwiedzin Duszpasterskich w tym tygodniu, od godz. 15:30:
- Poniedziałek ? Pl. Czarneckiego, Pineckiego, Traugutta,
- Wtorek ? ul. Żeromskiego, Batorego, Wąska, Mariańska i Krótka,
- Środa ? ul. Kilińskiego, Szkolna, Pl. Mickiewicza 1,2,3;
- Czwartek -  Pl. Mickiewicza 4,5,6,7,8;
- Piątek ? Oś. Słoneczne 1,2,3,4;
- Sobota ? od godz. 10:00 Oś. Słoneczne 5,6,7; od godz. 15:00 Os. Słoneczne 8,9,10,
12.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
13.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
14.    W piątek w czasie Mszy wieczornej modlimy się w miesiąc po śmierci za:
      + Zofia Hass; + Antoni Mizera; + Stanisław Nowogran;  + Marek Szczepański;
+ Anna Majka; + Irena Lipowska.. W tygodniu  tym zmarł : Wiesław Juszczak. Polecający zmarłych Boga  i wołajmy:  Dobry Jezu, a nasz Panie, ??.
OBJAWIENIE PAŃSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
06.01.2018; 07.01.2018.

 

1.    Dziś - Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie Kredy, kadzidła i wody. Ofiary z tej Mszy przeznaczone są na cele misyjne.
2.    Jutro Niedziela Chrztu Pańskiego, w czasie każdej Mszy Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, prosimy o przyniesienie ze sobą świec, które zapalimy jak w chwili chrztu św., od Paschału.. Msze św. o godz. : 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30,18:00. Informujemy, że już od jutra nie będzie Mszy o godz. 16:00 w kościele św. Mikołaja,  z racji małej  frekwencji. Stałych uczestników tej Mszy zapraszamy na inne godziny.
3.    Jutro, jak w każda pierwszą Niedzielę miesiąca, po Mszy o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwa wstawienniczą.
4.    W poniedziałek spotkanie grupy Odnowy w Duchu św. w czasie Mszy o godz. 18:00 i po Mszy dalsze spotkanie w salce katechetycznej.
5.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
6.    W czwartek : o 17:00 Różaniec za miasto, od kościoła św. Henryka; o godz. 17:30 Spotkanie przed Bierzmowaniem kl. VII; o godz. 19:00 Spotkanie Grupy Ojca Pio.
7.    W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna będzie w środę i czwartek od 10:00 do 12:00 i w sobotę od 10:00 do 12:00. Natomiast Nauki przed chrztem w tym czasie będą w Niedziele o godz. 14:00 w salce parafialnej.
8.    Nowa szopka już jest w kościele, w całej okazałości. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli wpłacając na poszczególne figury.
9.    Porządek Odwiedzin Duszpasterskich w tym tygodniu, od godz. 15:30:
- Poniedziałek ? ul. Witosa i Fabryczna
- Wtorek ? ul. Aleja Ostrowska, Szpitalna, Moniuszki, Chopina i Wieniawskiego
- Środa ? ul. Miła, Oś. Miła: Kwiatowa, Malinowa, Różana, Wiśniowa, Morelowa;
- Czwartek -  Jana Paska;
- Piątek ? ul. Dudka, Przemysłowa, Jana Pawła II, Poznańska;
- Sobota ? od godz. 10:00 ul. Kościuszki ? nieparzyste, od godz. 15:00 Kościuszki ? parzyste.
10.    Zapraszamy czytania gazet : Gość Niedzielny, Niedziela, Gazeta Parafialna.
11.    Przypominamy, że są jeszcze CEGIEŁKI  jako pomoc w odbudowie Katedry Gorzowskiej, zachęcamy do pomocy w tym wielkim dla naszej Diecezji dziele.
12.    W piątek w czasie Mszy wieczornej modlimy się w miesiąc po śmierci za:
      +  Eugeniusza Janicki; + Hermenegilda Gajewska; + Adam Sławiak. W tygodniu  tym zmarli : Zenon Biernacki; + Józefa Cuprych; + Wiesława Pławska; + Andrzej Rutyna; + Zbigniew Smagór; + Tadeusz Otypko; + Alfred Skuszka. Polecający zmarłych Boga  i wołajmy:  Dobry Jezu, a nasz Panie, ??.Adhortacja " Gaudete et exultate

TYDZIEŃ POWOŁAŃ

Kwiecień, 2018

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej