Ojciec PIO

Działanie Ducha Świętego w naszym życiu

 

grudzień 2018


Katecheza

Życie Ojca Pio było kierowane przez Ducha Świętego. Duch Święty, który zamieszkiwał w kapłańskim sercu Ojca Pio, będąc źródłem jedności i komunii, sprawiał, że ?ludzie z każdego języka i narodu? mogli gromadzić się wokół charyzmatycznego spowiednika, by otrzymać dar miłości przebaczającej. 

Dar czytania w duszy

Święty Ojciec Pio posiadał dar czytania w duszach. Nie można było nic przed nim ukryć, co przynosiło ulgę wielu penitentom, którzy przystępowali do spowiedzi. On przypominał grzechy ich życia, nawet te całkowicie zapomniane. Często te spowiedzi były początkiem nawróceń. 

Przykładem może być pewien adwokat, znany mason, który, przyjąwszy zakład,  udał się pewnego dnia do San Giovanni Rotondo. Ojciec Pio rozmawiał z kilkoma osobami. Na widok adwokata zostawił rozmówców i podszedł do niego, mówiąc: ?Jak to? Pan tutaj? Przecież pan jest masonem!?. Kiedy mężczyzna to potwierdził, Ojciec Pio zapytał: ?A jakie zadanie ma masoneria?? ? ?Zwalczać Kościół? ? padła odpowiedź. I nagle adwokat odczuł w sobie miłość Boga do oddalonych od Niego. Wyspowiadał się i rozpoczął nowe życie.

Dar bilokacji

Od 1916 roku Ojciec Pio nigdy nie opuścił San Giovanni Rotondo, a jednak był widziany w wielu miejscach na świecie, nawet w Kalifornii... Wiele świadectw mówi o jego umiejętności przebywania w dwóch miejscach jednocześnie, czyli o bilokacji. Przytoczmy tylko jedno wydarzenie.

W czasie II wojny światowej pewien generał z bazy lotniczej w pobliżu Bari, Bernardo Rossini, dowiedziawszy się, że magazyn wojskowy znajduje się tuż obok San Giovanni Rotondo, zorganizował wypad, by go zniszczyć. Stanął na czele eskadry, lecz przybywszy w pobliże celu, ujrzał wznoszącego się z ziemi zakonnika z podniesionymi rękoma, który zabraniał mu wstępu. Radiostacje samolotów nie odpowiadały. Bomby spadły w inne miejsce, samoloty zaś zawróciły do bazy. Po jakimś czasie ów niewierzący generał usłyszał o mnichu z klasztoru w San Giovanni Rotondo, który dokonywał cudów. Postanowił się tam udać, aby go zobaczyć i rozpoznał w nim zakonnika, którego widział w górze. Ojciec Pio położył mu rękę na ramieniu, mówiąc dobrodusznie: ?A więc to ty chciałeś nas wszystkich zabić??. Generał był zaskoczony, lecz zwyciężyło go spojrzenie Ojca Pio. Nawrócił się.

Dar uzdrawiania

Ojciec Pio posiadał ponadto charyzmat uzdrawiania. Zawsze powtarzał: ?To nie ja uzdrawiam, lecz Pan. Ja się tylko modlę? albo: ?To nie moja sprawa, lecz Matki Bożej?. Jego pokorna modlitwa była w szczególny sposób wysłuchiwana. 

W 1939 roku urodziła się Gemma de Giorgi. Dziewczynka nie miała źrenic, była więc skazana na to, że nigdy nie będzie widzieć. Miała 6, a może 7 lat, kiedy jej rodziców odwiedziła ciocia zakonnica. Poradziła im, by udali się do Ojca Pio, a sama napisała do niego list. Zakonnik odpisał: ?Droga córko, zapewniam cię, że będę się modlił za to dziecko?. Do San Giovanni Rotondo dziewczynkę zabrała babcia. Po mszy świętej obydwie udały się do spowiedzi. Była to pierwsza spowiedź wnuczki i babcia chciała, aby przystąpiła ona także do I Komunii Świętej. Marzenie babci zostało spełnione. Podczas ceremonii Ojciec Pio uczynił dziewczynce znak krzyża na oczach. W czasie podróży powrotnej do domu Gemma zauważyła, że widzi. Gdy udano się z nią do lekarza, stwierdził, że dziecko widzi, nie mając źrenic! Nie potrafił tego wyjaśnić. Później Gemma ukończyła studia i podjęła pracę.

To jeden z wielu cudów uzdrowienia dokonanego dzięki wstawiennictwu Ojca Pio.

Inne dary


Wśród innych charyzmatów Ojca Pio można przytoczyć dar proroctwa ? wiele wskazuje na to, że widział w biskupie Karolu Wojtyle przyszłego papieża ? a także dar niewidzialności, niejako przeciwieństwo daru bilokacji (zdarzało się, że goście przybywający do niego z niegodziwą intencją, mijali go, nie dostrzegając). Miał on też często kontakt z duszami w czyśćcu. Przychodziły prosić, aby modlił się o ich uwolnienie. Zdarzało mu się pocieszać osoby niespokojne o los zmarłego. Mówił im, że ich bliski jest zbawiony lub przebywa w chwale nieba.

 

 

 

Adhortacja " Gaudete et exultate

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA NOWY 2019 ROK

Styczeń, 2019

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej