Modlitewna mapa Polski

"Dzieło modlitwy za Polskę" to inicjatywa Stowarzyszenia Nowa Ewangelizacja. Podejmując modlitwę w intencji Ojczyzny można włączyć się w tworzenie modlitewnej mapy Polski.

 

- Wierzymy, że wzorem biblijnych dziesięciu sprawiedliwych, gromadząc minimum 10 proc. Polaków, tj. modlitewną dziesięcinę narodu - ok. 6 milionów osób żyjących w Ojczyźnie i poza jej granicami - zmienimy na trwale życie Polaków w każdej jego sferze, na zgodne z prawem Bożym - podkreślają organizatorzy "Dzieła modlitwy za Polskę".
Wszyscy chętni do wzięcia udziału w "Dziele modlitwy za Polskę" mogą to uczynić poprzez stronę internetową Stowarzyszenia Nowa Ewangelizacja
www.nowaewangelizacja.pl
Inicjatywie towarzyszą słowa: "Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty Ojcze we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał" (J 17,20-21). - Inicjatywa ma również wymiar ekumeniczny. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę zapraszamy również chrześcijan innych wyznań - mówi Mirosław Topolski członek Rady Stowarzyszenia Nowa Ewangelizacja.
Stowarzyszenie Nowa Ewangelizacja działa na terenie archidiecezji częstochowskiej i erygowane zostało przez abp Stanisława Nowaka metropolitę częstochowskiego. Patronem Stowarzyszenia jest św. Paweł Apostoł.
Stowarzyszenie organizuje m.in. kursy, rekolekcje, dni skupienia, sesje, szkoły modlitwy i duchowości chrześcijańskiej, ewangelizację uliczną oraz ewangelizację multimedialną poprzez audycje i programy radiowe, telewizyjne, serwisy internetowe, prasę, książki, czasopisma , filmy. Stowarzyszenie organizuje również festiwale i marsze ewangelizacyjne.

Adhortacja " Gaudete et exultate

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Grudzień, 2018

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej