Tydzień papieski

Przyglądamy się życiu Jana Pawła II w kontekście hasła 11. Dnia Papieskiego: Jan Paweł II - człowiek modlitwy.
Patrząc się na świętość Jana Pawła II chcemy zobaczyć świętych, na których wzorował się młody Karol Wojtyła.

Święci młodego Karola Wojtyły:
     
św. Jan od Krzyża Maryja - ikona z Kalwarii Zebrzydowskiej św. Ludwik Maria Grignon de Monfort

Matka Boża
pustkę po utracie matki młody Karol zapełnił obecnością Matki Bożej. Codziennie odmawiał różaniec. Wiele razy pielgrzymował do Kalwarii Zebrzydowskiej.

św. Jan od Krzyża

młody Wojtyla zafascynował się dziełami tego mistyka hiszpańskiego żyjącego w XVI w. Młodego Karola w świat św. Jana od Krzyża wprowadził Jan Tyranowski. Pasję Chrystusa przyszły papieź rozważał każdego dnia. Codzienie odprawiał drogę krzyżową.

św. Ludwik Maria Grignon de Monfort

to od niego kard. Karol Wojtyła zaczerpnął motto swojego pontyfikatu: Totus tuus ergo sum et omnia mea tua sunt (Cały twój<jestem Maryjo> i wszystko moje jest twoje). Papież zawierzył swój pontyfikat Maryi, tak jak to zrobił, gdy dojrzewał do decyzji o kapłaństwie.

Zapatrzenie w czystość Maryi i piękno życia świętych uczyniły z Jana Pawła II ostoją Kościoła na przełomie XX i XXI w.Bł. Jan Paweł II uczy nas modlitwy i znoszenia cierpienia. 
Adhortacja " Gaudete et exultate

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA NOWY 2019 ROK

Styczeń, 2019

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej