Chrzty


Sakrament chrztu udzielany jest w naszej parafii
w niedziele podczas Mszy św. o godz. 10:30 
i w soboty w czasie Mszy św. o godz. 19:00.

Nauki przedchrzcielne (obowiązują 4) udzielane są
w każdą Niedzielę o godz. 14.00 w salce katechetycznej pod plebanią
(w czasie kolędowym - w każdą niedzielę o godz. 16.00).


Jakie kroki należy podjąć przed chrztem swojego dziecka?

1. Przynajmniej jeden z rodziców udaje się do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania wraz z świadectwem urodzenia dziecka.

2. W kancelarii zostaje spisany formularz, z którego dane po chrzcie zostaną wpisane do Księgi Chrztów.

3. Przed przyjściem do kancelarii należy wybrać matkę i ojca chrzestnego (podać: nazwisko i imię, stan cywilny, wiek, datę i miejsce ślubu kościelnego oraz miejsce zamieszkania).

4. Rodzice chrzestni mieszkający poza terenem naszej parafii są zobowiązani przynieść z swoich parafii zaświadczenia, że są wierzącymi praktykującymi katolikami - takie zaświadczenie wydaje zawsze kancelaria parafialna, w której się mieszka. W przypadku nie dostarczenia takiego zaświadczenia osoba może zostać nie dopuszczona do godności matki czy ojca chrzestnego.

5. Rodzice i chrzestni są zobowiązani do uczestnictwa w naukach przedchrzcielnych, chyba że udokumentują uczestnictwo w tych naukach w ciągu ostatnich czterech lat.

6. Rodzice i chrzestni, jeżeli brak ku temu przeszkód, powinni przed chrztem skorzystać z sakramentu pokuty (nie mogą skorzystać z sakramentu pokuty osoby żyjące ze sobą na sposób małżeństwa, ale nie mające ślubu kościelnego ( a więc osoby żyjące z sobą tylko po ślubie cywilnym czy też w tzw. konkubinacie)

Kto może zostać rodzicem chrzestnym?

Ten kto:

- ukończył 15 rok życia

- przyjął sakrament bierzmowania

- posiada zaświadczenie ze swojej parafii, że jest osobą wierzącą i praktykującą (dotyczy tylko osób mieszkających poza terenem naszej parafii)

- nie żyje w związku nie sakramentalnym (na ślubie cywilnym czy w konkubinacie)

Adhortacja " Gaudete et exultate

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZNA DO KALISZA - 07.03.2019

Luty, 2019

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej