Historia kościoła św. Henryka


 


Obiekt ten wzniesiony został w 1862 r. przez miejscowych katolików, którzy już w 1853 r. wybudowali w mieście szkołę katolicką. Kościół katolicki konsekrowany został 15 lipca 1862 r. W 1870 r. świątynia ta otrzymała status parafii. Na przełomie XIX i XX w. do kościoła dobudowano plebanię. W czasie II wojny światowej kościół ten nie ucierpiał i już 15 sierpnia 1945 r. można było tu odprawić Mszę. W tym samym roku organista Konstanty Sadowski uruchomił miejscowe organy.
W latach 60-tych z polecenia ks. Jana Makowskiego wykonano przebudowę wnętrza kościoła. Później przez długi czas w kościele mieściły się salki katechetyczne.
Staraniem obecnego proboszcza, ks. Piotra Mazurka, plac przykościelny został uporządkowany, a sama świątynia została gruntownie wyremontowana.

Adhortacja " Gaudete et exultate

PIELGRZYMKA MĘŻCZYZNA DO KALISZA - 07.03.2019

Luty, 2019

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej