Ogłoszenia parafialne - archiwum


IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2015.

1. Kończymy dziś Rekolekcje Adwentowe, które prowadził nam Ks. Piotr Grabowski z parafii św. Jakuba w Ośnie Lubuskim. Dziękujemy bardzo, za poprowadzenie nas w zamyśleniu nad Łaską Miłosierdzia Bożego. Łaska ta jest jednocześnie zaproszeniem do miłosiernego rozglądania się wokół siebie i dostrzegania drugiego człowieka w jego potrzebie ciała i duszy. Dziękujemy za to podzielenie się doświadczeniem wiary żywej miłosierdziem i życzymy Ks. Piotrowi szczególnego błogosławieństwa w nadchodzącym czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2016.
2. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, chcemy by to narodzenie  działo się w naszych sercach, w naszym życiu, dlatego zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 800 do 900 i od godz. 1700 do 1800 w kościele    św. Mikołaja. 
3. Dzisiaj odnawianie przyrzeczenia Chrztu św. dla wszystkich, którzy byli ochrzczeni w grudniu, na wszystkich Mszach św. Osoby ochrzczone w Sulęcinie mogą sprawdzić datę swojego chrztu w katalogach chrztu, które są w kaplicy Matki Bożej. Są tam spisy od 1945 roku do 2012. 
4. Dziś ? jak mamy od kilku lat ? na rynku o godz. 1500  spotkanie Wigilijne, przekazanie Światełka Betlejemskiego ? światełka pokoju.
5. Msze Roratnie, o godz. 1630 w poniedziałek i wtorek.
6. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną w poniedziałek, będziemy modlić się razem z ks. Dariuszem, który świętuje swoje imieniny, aby wypraszać mu potrzebne łaski.
7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka do wtorku włącznie a po świętach od poniedziałku 28 grudnia.
8. Do chorych, do których nie chodzimy zwykle w pierwsze soboty, pójdziemy w środę od godz. 1000 .
9. W środę  23 dzień miesiąca  w czasie Mszy św. wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca PIO, intencje do modlitwy przez jego wstawiennictwo i podziękowania możemy składać na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej. Również w środę od 2000  do 2030  Adoracja w intencji naszej Parafii. Zapraszamy szczególnie mężczyzn.
10. W czwartek dzień imienin Ks. Bpa Adama Dyczkowskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
11. W czwartek nie będzie Mszy św. porannej i spowiedzi.
12. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. W dniu tym zachowujemy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Konferencja Episkopatu Polski, zgodnie z postanowieniami II Polskiego Synodu Biskupów zachęca do zachowania wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
13. Msze św. nocne - Pasterki o godz. 2200 i 2400. W czasie Pasterki taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.
14. W piątek  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 730. 900, 1030, 1200 i 1800 a w kościele św. Henryka o godz. 1100 i 1230 ? chrzcielna.
15. W sobotę drugi dzień świat ? św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1800, w kościele św. Henryka o godz. 1100 i 1230.
16. Niedziela przyszła ? w oktawie Bożego Narodzenia, świętujemy jako Niedzielę świętej Rodziny ? jest to patronalne święto rodzin katolickich, w czasie każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i dlatego prosimy małżonków aby razem uczestniczyć we Mszy św.
17. Jest  Gościu Niedzielny, Niedziela i nasza Parafialna Gazeta na Grudzień. 
FILIE: - Spowiedź w poniedziałek od 1600 do 1630 DPS w środę od 1000.
 - Pasterki na Filiach o godz. 2200.

III NIEDZIELA ADWENTU
13.12.2015.

1.    Dzisiaj rocznica Stanu Wojennego ? módlmy się w intencji naszej Ojczyzny a szczególnie tych, którzy w tamten czas bardzo ucierpieli.
2.    Rekolekcje Adwentowe, to zawsze czas refleksji ale i nadziei, że można w nowy sposób popatrzeć na swoje życie, zaangażowanie, zwłaszcza w dzieło Miłosierdzia. To nadzieja, którą daje nam dziś Bóg w słowach Jana Chrzciciela, że będziemy zanurzeni w Duchu Świętym, ogarnięci ogniem, który  oczyści i odsłoni to co najpiękniejsze w nas, w naszym działaniu, w naszych nadziejach. A wszystko po to by nawet nieliczne ziarna bliskości naszej z Bogiem, przyniosły wielokrotny owoc świętości.  Spowiedź rekolekcyjna będzie w dniach: czwartek, piątek i sobota od godz. 1700 w kościele św. Mikołaja. Również  w godzinach przedpołudniowych w kościele św. Henryka od 800 do 1400 w ramach spowiedzi która jest dla dzieci i młodzieży. Pozwólmy aby Bóg objął nas swoim Miłosierdziem w sakramentach świętych, zwłaszcza w Sakramencie Pokuty.
3.    Jak ogłaszaliśmy, chcemy w tym roku bardziej zatrzymać się na Sakramencie Chrztu i darach, którymi zostaliśmy obdarowani o raz zadaniach, które podjęliśmy jako rodzice czy chrzestni. Zapraszamy też do odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych w trzecią niedziele miesiąca, szczególnie dla tych, którzy w tym miesiącu byli ochrzczeni. W przyszłą Niedzielę zapraszamy tych, którzy byli ochrzczeni w grudniu i prosimy te osoby o przyniesienie ze sobą świecy i tzw. białą  szatę np. bluzka, sweter, szalik, czapka, przepaska na głowie, biała chusteczka. Proszę poszukać, przypomnieć sobie datę swojego chrztu. Osoby ochrzczone w Sulęcinie mogą to sprawdzić od dziś przez cały rok w katalogach chrztu, które są w kaplicy Matki Bożej. Są tam spisy od 1945 roku do 2012, natomiast najmłodszych można sprawdzić w zakrystii przed lub po Mszy św.
4.    Msze Roratnie, o godz. 1630 od poniedziałku do piątku, w kościele św. Mikołaja.
5.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja w intencji naszej Parafii. Zapraszamy szczególnie mężczyzn.
6.    Spotkanie przed Bierzmowaniem: Poniedziałek kl. III a we wtorek o  1915  kl. I Gimnazjum.
7.    W piątek kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodych. Spotkanie w kościele św. Henryka o godz. 1915.
8.    W sobotę 19 dzień miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych w czasie Mszy o godz. 1800 , zbieramy też ofiar na to dzieło. Modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę.
9.    Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze. Pamiętajmy tez w modlitwie o starszych księżach ? emerytach.
10.    O Sakramencie i Roku Miłosierdzia czytamy w  Gościu Niedzielnym, Niedzieli. Jest też nasza Parafialna Gazeta na Grudzień. Pamiętajmy - chociaż jedna katolicka gazeta w domu.
11.    W piętek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po  śmierci za + Alicję Zielińską. W tygodniu tym zmarła + Irena Darmograj. Polećmy ich Bogu Miłosiernemu: Wieczny Odpoczynek, racz im dać Panie?.
II NIEDZIELA ADWENTU
ODPUST  ku czci  ŚW. MIKOŁAJA
06.12.2015.

1.    Trwają Rekolekcje Adwentowe, które głosi Ks. Piotr Grabowski, proboszcz Parafii św. Jakuba w Ośnie Lubuskim. Rekolekcje będą głoszone przez cztery Niedziele Adwentu i tylko w Niedziele i tylko w kościele św. Mikołaja w Sulęcinie w czasie każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam do udziału.
2.    Temat tego Roku Duszpasterskiego : Nowe życie w Chrystusie  zaprasza nas do odkrywania naszego Chrztu. Dlatego w pierwsze Niedziele miesiąca Akt pokutny będzie przez pokropienie wodą święconą. Natomiast w trzecią Niedziele miesiąca ? w czasie każdej Mszy Św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez osoby, które zostały ochrzczone w danym miesiącu. Teraz w grudniu, 20 ? go zapraszamy by osoby, które były ochrzczone w tym miesiącu aby przyszły na Msze św. z jakimś białym znakiem tzw. białą  szatą np. bluzka, sweter, szalik, czapka, przepaska na głowie, biała chusteczka. Chcemy wspólnie dziękować za łaskę chrztu ochrzczonych w danym miesiącu. Proszę poszukać, przypomnieć sobie datę swojego chrztu. Osoby ochrzczone w Sulęcinie będą mogły to spraw2dzić przed lub po Mszy w przyszłą Niedziele w zakrystii ? w księdze chrztu.
3.    Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie.
4.    Msze Roratnie, o godz. 1630 od poniedziałku do piątku, w kościele św. Mikołaja.
5.    We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W dniu tym Ojciec Święty Rozpoczyna JUBILEUSZOWY ROK MIŁOSIERDZIA. W diecezji rozpocznie się w  niedziele 13 grudnia w katedrze i kościołach stacyjnych, w których tez można zyskać odpust. Dla nas najbliższymi kościołami stacyjnymi  są: Gorzów Wlkp. ? katedra, Międzyrzecz ? Sanktuarium Pierwszych Męczenników, Świebodzin ? Sanktuarium Miłosierdzia. Od stycznia w druga Niedziele miesiąca będziemy organizowali wspólny wyjazd do Kościołów stacyjnych. W Styczniu do Katedry w Gorzowie, w lutym do Świebodzina, w marcu do Międzyrzecza. O Zapisach będziemy powiadamiali.
6.    W środę o 1900 w salce ? Spotkanie chętnych do Grupy Ojca PIO a od 2000  do 2030  Adoracja w intencji naszej Parafii. Zapraszamy szczególnie mężczyzn.
7.    Spotkanie przed Bierzmowaniem: Poniedziałek kl. III a w czwartek o  1915  kl. I Gimnazjum.
8.    W sobotę o godz. 1200 Spotkanie Grupy Wiara i Światło.
9.    Za chwilę poświęcimy opłatki, które będą rozniesione do naszych domów, na stół wigilijny od tego tygodnia.  Również od dziś rozprowadzamy świece w ramach Wigilijnej Pomocy Dzieciom.
10.    O Otwarciu Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego ? Roku Miłosierdzia czytamy w  Gościu Niedzielnym, Niedzieli. Chociaż jedna katolicka gazeta w domu. Jest też nasza Parafialna Gazeta na Grudzień.
11.    W piętek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po  śmierci: + Wilhelm Tombrik; +Andrzej Grześkowiak. W tygodniu tym zmarli: + Dorota Bińkowska; + Leonid Kotowicz; + Józef Kochański;
+ Janusz Witczak. Polećmy ich Bogu Miłosiernemu: Wieczny Odpoczynek, racz im dać Panie?.I NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2015.

1.    Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które głosi Ks. Piotr Grabowski, proboszcz Parafii św. Jakuba w Ośnie Lubuskim. Rekolekcje będą głoszone przez cztery Niedziele Adwentu i tylko w Niedziele i tylko w kościele św. Mikołaja w Sulęcinie w czasie każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam do udziału.
2.    Dziś po Mszy o godz. 900 Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
3.    Temat tego Roku Duszpasterskiego : Nowe życie w Chrystusie.  Temat zaprasza nas do odkrywania naszego Chrztu, łask  otrzymanych i nowego zanurzenia w miłości Boga.
4.    Od jutra rozpoczynamy Msze Roratnie, o godz. 1630 od poniedziałku do piątku, w kościele św. Mikołaja.
5.    Jutro w liturgii czcimy św. Andrzeja Apostoła, Ks. Andrzej obchodzi imieniny, chcemy z nim się modlić w czasie Mszy o godz. 180. 
6.    W środę od 2000  do 2030  Adoracja w intencji naszej Parafii. Zapraszamy szczególnie mężczyzn.
7.    W tygodniu tym przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych, przez cały dzień w kościele św. Henryka. W Piątek po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Jezusowego, w Sobotę odwiedzimy chorych w domach / proboszcz w piątek przed południem/.I jak zwykle zapraszamy do pieszej pielgrzymki z Międzyrzecza do Rokitna. Zapisy na wspólny wyjazd do czwartku, w zakrystii.
8.    Mamy w kościele Wystawę Misyjna na temat pomocy Misjonarzom w zdobyciu środków transportu, który  może być bardzo różny. W środę w czasie Mszy porannej, wieczornej i roratniej, misjonrz, który do nas przyjedzie ? opowie jak być pomocnym w tym dziele.
9.    W Niedziele przyszłą na Sumie poświęcimy opłatki, które będą rozniesione do naszych domów, na stół wigilijny.  Również od przyszłej Niedzieli będziemy rozprowadzali świece w ramach Wigilijnej Pomocy Dzieciom. W związku z tymi zapraszam na spotkanie Radę Parafialną i Ekonomiczną ? w czwartek na godz. 1900.
10.    O Adwencie, Przygotowaniach do 1050 rocznicy Chrztu Polski ?  dużo informacji i  okazji do refleksji w  Gościu Niedzielnym, Niedzieli. Chociaż jedna katolicka gazeta w domu. Kiedy ostatnio czytałeś? To co mamy w kościele powinno być zachętą do osobistej prenumeraty  by w twoim domu zawsze była katolicka , bieżąca gazeta. Zachęcam do  adwentowych postanowień.
11.    W piętek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po  śmierci: + Marian Mielcarek, + Zeslav Neubauer. Polećmy ich Bogu Miłosiernemu: Wieczny Odpoczynek, racz im dać Panie?.NIEDZIELA XXXIV TYGODNIA ZWYKŁEGO
CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
22.11.2015 r.
1.    Dziś:
    - Święto patronalne  naszego Seminarium Duchownego w Gościkowie ? Paradyżu,
- przypada również święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży,
- można zyskać Odpust Zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi / odmówimy wspólne przed błogosławieństwem/
- rozpoczynamy przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania będą w Niedziele o godz. 1700 w salce pod plebanią.
2.    W poniedziałek 23 dzień miesiąca, modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca PIO, w czasie Mszy o godz. 1800, prośby można pisać i składać w kaplicy Matki Bożej.
3.    Spotkania przed Bierzmowaniem: w Poniedziałek ? kl. III Gimnazjum o 1900 .
4.    W piątek o godz. 1900 spotkanie przed Światowymi Dniami Młodych.
5.    Najbliższy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w piątek i sobotę 27 ? 28 listopada w naszej Parafii, rozpoczęcie o godz. 1830 w kościele św. Henryka.
6.    W Niedziele przyszłą rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe, które w tym roku będą w cztery Niedziele Adwentu ? tylko w Niedziele i tylko w kościele św. Mikołaja. Chętnych zapraszamy do udziału we Mszach  św. w kościele  św. Mikołaja w rytmie: 730, 900, 1030, 1200, 1330 ? dla dzieci, 1600 ? dla młodzieży i o 1800. Po Mszy o godz. 900 Zmiana Tajemnic Różańca.
7.    Sulęciński Klub ? Gazeta Polska? zaprasza na spotkanie autorskie z dr Witoldem Pronobisem, byłym dziennikarzem Radia Wolna Europa. W środę o godz. 1800 w restauracji Hetman.
8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej ?Gazety Parafialnej? na miesiące Listopad, ?Gościa Niedzielnego? i ?Niedzieli? i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty ? o Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się od  I Niedzieli Adwentu, czyli za dwa tygodnie i o 1050 rocznicy Chrztu Polski.
9.    W piątek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po śmierci za:+ Stanisław Siudak; + Jadwiga Szatyńska; + Leon Butkiewicz. W tym  tygodniu zmarli: +Teresa Wysoczańska; + Ryszard Kuchno . Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie?NIEDZIELA XXXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO

15.11.2015 r.


 

1.    Dziś:
    - wspieramy modlitwami i ofiarami nasze Seminarium Duchowne w Gościkowie ? Paradyżu,
- o godz. 900 modlimy się z Ks. Marcinem przez wstawiennictwo jego Patrona,
- Natomiast przed Mszą o godz. 1200 Młodzież przedstawi program  przygotowany na Dzień Niepodległości :  Dla tej miłości warto żyć. Zapraszamy.
2.    Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Przyjmujemy po każdej Mszy św. w Niedziele i w tygodniu.
3.    Spotkania przed Bierzmowaniem: w Poniedziałek ? kl. III Gimnazjum o 1900  a we wtorek o godz. 1900 kl. II Gimnazjum, w kościele św. Henryka.
4.    W piątek o godz. 1900 spotkanie przed Światowymi Dniami Młodych, temat: róbcie raban.
5.    W Sobotę o godz. 1200 Msza św. i spotkanie grupy Wiara i Światło.
6.    Przypominamy, że przy Parafii działa Szkoła dla Rodziców ? zajęcia psychoedukacyjne , których celem jest poprawa relacji w rodzinie. Zapraszamy chętnych ? piątek od godz. 1900 do 2100, w salce katechetycznej. Plakat jest w gablocie.
7.    Z radością informujemy, że od niedawna, działa Parafialna Akademia Sportowa BOSKO i zaprasza dzieci z klas od I do IV na zajęcia sportowe. Plakat z  informacjami jest wywieszony w gablocie.
8.    Od przyszłej Niedzieli, 22 listopada, rozpoczynamy przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania będą w Niedziele o godz. 1700 w salce pod plebania. Taca Niedzieli przyszłej jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży.
9.    Najbliższy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w dniach 27 ? 28 listopada w naszej Parafii.
10.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej Gazety Parafialnej na miesiące Listopad, Gościa Niedzielnego i Niedzieli i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty ? o Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się od  I Niedzieli Adwentu, czyli za dwa tygodnie i o 1050 rocznicy Chrztu Polski.
11.    Pragniemy poinformować, że Rekolekcje Adwentowe w tym roku będą w trochę innym rytmie. Będą w cztery Niedziele Adwentu ? tylko w Niedziele i tylko w kościele św. Mikołaja. Chętnych zapraszamy do udziału we Mszach  św. w kościele  św. Mikołaja w rytmie: 730, 900, 1030, 1200, 1330 ? dla dzieci, 1600 ? dla młodzieży i o 1800.
12.    Kończy się w naszej Diecezji czas Nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Gdyby ktoś zechciał napisać swoje przeżycie tego czasu i jak owocuje  to Nawiedzenie w życiu jego czy jego rodziny to bardzo proszę o dostarczenie tekstów do przyszłej niedzieli. Można się podpisać imiennie lub opisowo np. małżeństwo z 2 dzieci.
13.    W piątek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po śmierci za:+ Stanisław Stańczyk; + Stanisława Czerna; + Teresa Tumaszyk; + Stanisława Nowak; + Małgorzata Krawczyk. W tym  tygodniu zmarła +Wilhelm Tombrink; + Andrzej Grześkowiak; + Alicja Zielińska . Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.
NIEDZIELA XXXII TYGODNIA ZWYKŁEGO

08.11.2015 r.1.    Dziś przypada Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się i wspieramy ofiarami Kościół w Syrii. Można też do Grudnia wysłać SMS
2.    Dziś w czasie każdej Mszy św. Modlimy się w intencji  zmarłych polecanych w Wypominkach.
3.    Jutro przeżywamy Święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie ? Matki wszystkich kościołów. Módlmy się w intencji Ojca Świętego Franciszka.
4.    W środę  11 listopada ? przypada Święto Narodowe. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1030. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
5.    W środę wspominamy w Liturgii Św. Marcina z Tours, jest on patronem Ks. Marcina, z którym pomodlimy się w niedziele przyszłą w czasie Mszy o godz. 90.
6.    W piątek przypada Święto Patronów naszej Diecezji Św. Męczenników z Międzyrzecza. W dniu tym rozpoczyna się Synod Diecezjalny wykładem o godz. 1700 i Msza św. o godz. 1800. Z racji wypominek List na ten temat przeczytamy w przyszłą Niedzielę. W tym dniu przypada też 70 ? rocznica powołania Administracji Kościelnej ? Gorzowskiej.
7.    Od dzisiaj przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Przyjmujemy po każdej Mszy św. w Niedziele i w tygodniu.
8.    Spotkania przed Bierzmowaniem: w Poniedziałek ? kl. III Gimnazjum o 1900  a w czwartek o godz. 1915 kl. I Gimnazjum, w kościele św. Henryka.
9.    Od tego piątku Działa przy Parafii Szkoła dla Rodziców ? zajęcia psychoedukacyjne , których celem jest poprawa relacji w rodzinie. Zapraszamy chętnych ? piątek od godz. 1900 do 2100, w salce katechetycznej. Plakat jest w gablocie.
10.    Od Niedzieli 22 listopada rozpoczynamy przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania. Spotkania będą w Niedziele o godz. 1700 w salce pod plebania.
11.    Najbliższy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w dniach 27 ? 28 listopada w naszej Parafii.
12.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej Gazety Parafialnej na miesiące Listopad, Gościa Niedzielnego i Niedzieli i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty  o Mocy Różańca i Synodzie.
13.    W piątek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Janina Waldun; + Bernarda Pilczuk; + Bogdan Błażejak.. W tym  tygodniu zmarła Marianna Mielcarek. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.NIEDZIELA XXXI TYGODNIA ZWYKŁEGO
UROCZYSTOŚĆ WSZSYTKICH ŚWIĘTYCH
01.11.2015 r.
1.    Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. dzisiaj o godz. 730, 900 , 1030, o 1300 na cmentarzu, o 1800 i w kościele św. Henryka o godz. 1100.  O godz. 1900 w będzie Różaniec na cmentarzu.  Aby ułatwić dojazd  w tym dniu do cmentarza Gmina podstawi darmowe autobusy. Program kursowania autobusów jest na kartkach, na bocznej ławce.
2.    Losowanie świętych  jak zwykle, przy wyjściu z cmentarza otrzymamy obrazek ze świętym, który niech będzie naszym dodatkowym  patronem na ten rok, chciejmy go też poznać bliżej i prosić o wstawiennictwo.
3.    A w Dzień Zaduszny ? jutro - Msza św. o godz. 90) będzie w kościele a o godz. 1800 będzie na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na  terenie naszej Parafii.
4.    Na filiach ? Tursk, Ostrów, Żubrów - jutro Msze o godz. 1600 .
5.    W dniach 1 i 2 Listopada można zyskać Odpusty zupełne, które mogą być ofiarowane tylko za zmarłych przy nawiedzeniu kościoła  odmawiając Ojcze nasz i Wierzę  oraz Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego. Od 1 do 8 XI. przy nawiedzeniu cmentarza i modlitwach za zmarłych , można ofiarować za jedną dusze cierpiącą w czyśćcu, dziennie, pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi aby zyskać Odpust zupełny, codziennie przed Msza św. wieczorną.
6.    Modlitwy wypominkowe za zmarłych z naszych rodzin będą w tygodniu po Mszy porannej i o godz. 1730 z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W Niedziele przyszłą podczas każdej Mszy św. 
7.    Są jeszcze cebulki żonkili w ramach akcji Pola nadziei -  zbiórka na pomoc Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.  Można je nabyć w zakrystii.
8.    W tygodniu tym Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek modlimy się o powołania ? modlitwa przez cały dzień w kościele św. Henryka; w Piątek okazja do spowiedzi od godz. 1700 a po Mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu, w Sobotę pójdziemy do chorych przed południem.
9.    W pierwszą sobotę zapraszamy do pójścia w pieszej pielgrzymce z Międzyrzecza do Rokitna, zapisy na wyjazd  do czwartku w zakrystii.
10.    Dziękuję wszystkim uczestnikom KOROWODU ŚWIĘTYCH, za piękne przebrania, radosny udział. Dziękuje Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie, Cukierni MONIKA za  ciasto dla uczestników. Dziękuję też katechetom za przygotowanie całego Korowodu. Bóg zapłać.
11.    Najbliższy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w dniach 27 i 28 listopada w naszej Parafii.
12.    Intencje Mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od przyszłej Niedzieli, po każdej Mszy św.
13.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej Gazety Parafialnej na miesiące Listopad, Gościa Niedzielnego i ?Niedzieli i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty  o Mocy Różańca i Synodzie.
14.    W piątek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po śmierci za: +Mieczysław Sokołowski; + Jadwiga Malińska; + Szymon Goliński. W tym  tygodniu zmarli: + Jadwiga Szatyńska i  + Leon Butkiewicz. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.

Filie:
Wszystkich Świętych : Tursk i Żubrów ? na cmentarzu o godz. 1000 w DPS też o godz. 1000.
W Dzień Zaduszny ? Msze na filiach o godz. 1600.


NIEDZIELA XXX TYGODNIA ZWYKŁEGO
ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
25.10.2015 r.


1.    Dzisiaj Rocznica poświęcenia własnego kościoła. Kościół Św. Mikołaja został poświecony w 1951 roku po zniszczeniach wywołanych podpaleniem w 1945 r. Natomiast kościół św. Henryka został uroczyście poświęcony ? konsekrowany 29 listopada 2003 r. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy się w tej świątyni modlili, za tych, którzy ją budowali, remontowali i dziś podejmują radość odnowienia kościoła. Pomyślmy, co trzeba odremontować, odnowić w naszym życiu  aby stawało się ono piękną budowlą głoszącą obecność i zwycięstwo Boga, który Jest Miłością.
2.    Dziś Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy św. o godz. 900.
3.    Dziś dzień wyborów parlamentarnych, pamiętajmy by wziąć udział w  głosowaniu, to obowiązek i zadanie odpowiedzialności za Ojczyznę.
4.    Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 1630 w kościele św. Mikołaja, dla młodzieży w piątek o godz. 1900 w kościele św. Henryka, dla dorosłych codziennie o godz. 1730, w kościele św. Mikołaja.
5.    Są jeszcze cebulki żonkili w ramach akcji Pola nadziei -  zbiórka na pomoc Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.  Można je nabyć w zakrystii.
6.    W środę dzień imienin Bpa Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
7.    Zapraszamy chętnych do udziału w Światowych Dniach Młodych Kraków 2016. Najbliższe spotkanie piątek 30 października o godz. 1900  w kościele św. Henryka.
8.    KOROWÓD ŚWIĘTYCH  zapraszamy wszystkich na I korowód Świętych, który będzie w dniu 31 października /sobota/. Rozpoczniemy o godz. 1600 przy kościele św. Henryka i idziemy do kościoła św. Mikołaja. Zapraszamy do przebrania się za  swojego ulubionego świętego. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Chcemy przeżywać radość Dania Wszystkich Świętych.
Osoby prawdziwie wierzące nie powinny uczestniczyć w Halloween, nawet w formie zabawy, a rodzice i wychowawcy powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem" - wyjaśnia arcybiskup Jędraszewski, dodając, że dla niektórych "łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci".
9.    W niedziele przyszłą przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze będą w kościele o godz. 730, 900 , 1030, o 1300 na cmentarzu, o 1800 i w kościele św. Henryka o godz. 1100.  O godz. 1900 w przyszłą Niedziele będzie Różaniec na cmentarzu. A w Dzień Zaduszny Msza o godz. 1800 w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na  terenie naszej Parafii.   Aby ułatwić dojazd  w tym dniu do cmentarza Gmina podstawi darmowe autobusy. Program kursowania autobusów jest na kartkach, na bocznej ławce.
10.    Losowanie świętych  jak zwykle, przy wyjściu z cmentarza otrzymamy obrazek ze świętym, który niech będzie naszym dodatkowym  patronem na ten rok, chciejmy go też poznać bliżej i prosić o wstawiennictwo.
11.    W dniach 1 i 2 Listopada można zyskać Odpusty zupełne, które mogą być ofiarowane tylko za zmarłych przy nawiedzeniu kościoła  odmawiając Ojcze nasz i Wierzę  oraz Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego. Od 1 do 8 XI. przy nawiedzeniu cmentarza i modlitwach za zmarłych , można ofiarować za jedną dusze cierpiącą w czyśćcu, dziennie, pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi aby zyskać Odpust zupełny, codziennie przed Msza św. wieczorną.
12.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej ?Gazety Parafialnej? na miesiące październik, Gościa Niedzielnego i Niedzieli i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty . o Mocy Różańca i Synodzie.
13.    W piątek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po śmierci za: +Stanisława Tesz; + Małgorzata Pietrzak; +Tomasz Sutor. W tym  tygodniu zmarł: + Stanisław Stańczyk; + Stanisława Czerna; + Teresa Tumaszyk; +Stanisława Nowak; +Małgorzata Krawczyk; + Stanisław Siudak. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.

Filie:
Wszystkich Świętych : Tursk i Żubrów ? na cmentarzu o godz. 100) w DPS też o godz. 1000.NIEDZIELA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO
18.10.2015 r.


1.    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, modlimy się i wspieramy ofiarami z tacy, Dzieło Misyjne Kościoła. Z tej racji gościmy tez Ks. Adama Jaworskiego, który mówi o dziele misyjnym swojego Zgromadzenia Księzy Oblatów NMP i rozprowadza kalendarze misyjne, zbierając ofiary na potrzeby swojego Zgromadzenia.
2.    Dzisiaj o godz. 9.00 Modlimy się z dziećmi w intencji Pokoju. Jest to nasze włącznie się w międzynarodowe dzieło  Milion dzieci modli się na Różańcu o pokój.
3.    Modlimy się w intencji Synodu Biskupów w Rzymie i  z racji miesiąca Różańcowego  odmówimy po każdej Mszy Dziesiątek Różańca.
4.    Jutro 19 dzień miesiąca, w czasie Mszy o godz. 18.00 modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy można złożyć ofiarę na Radio Maryja i zapraszamy na spotkanie do Salki  pod plebanią.
5.    Różaniec: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30; dla młodzieży w piątek o godz. 19.l00 w kościele św. Henryka  połączony ze spotkaniem przygotowującym do Światowych Dni Młodych; dla dorosłych codziennie o 17.30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W Niedziele  tak jak dzisiaj po każdej Mszy , Dziesiątek Różańca.
6.    Spotkania przed Bierzmowaniem kl. III Gimnazjum w poniedziałek o 19.00 w kościele św. Henryka.
7.    Dalej  rozprowadzamy cebulki żonkili w ramach akcji Pola nadziei -  zbiórka na pomoc Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., przy wyjściu z kościoła można je nabyć.
8.    Na ławkach z przodu rozłożone są kartki na Wypominki na Msze niedzielne 8, 15, 22 listopada i na pierwszy tydzień listopada. Kartki mają określone dni i godziny,  starajmy  się zaplanować  obecność na tej Mszy, przyjęcie Komunii św. w intencji swoich zmarłych polecanych w modlitwie Wspominkowej.
9.    Jeszcze w poniedziałek trwa akcja Caritas naszej diecezji - zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: zużyte i zepsute : pralki, lodówki, telewizory, komputery, ?Można ten sprzęt składać na podwórku plebanii.
10.    W czwartek w liturgii wspominamy Św. Jana Pawła II.
11.    W piątek, 23 dzień miesiąca w czasie Mszy wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Intencje do modlitwy można wpisywać i składać w kaplicy Matki Bożej.  Po Mszy w kościele będzie spotkanie osób pragnących tworzyć Grupę Modlitewną Ojca Pio.
12.    Zapraszamy chętnych do udziału w Światowych Dniach Młodych Kraków 2016. Najbliższe spotkanie pt. "Uczta - podano do stołu! czyli dla tych, którzy chcieliby poczuć się jak w niebie" w najbliższy piątek 23 października o godz. 19:15 w kościele św. Henryka.
13.    Spotkanie wspólnoty Wiara-Światło w sobotę 24 października. Tym razem udajemy się do Piły na jubileusz tamtejszej wspólnoty. Wyjazd o 9.30 spod kościoła.
14.    KOROWÓD ŚWIĘTYCH  zapraszamy wszystkich na I korowód Świętych, który będzie w dniu 31 października /sobota/. Rozpoczniemy o godz. 16.00 przy kościele św. Henryka i idziemy do kościoła św. Mikołaja. Zapraszamy do przebrania się za  swojego ulubionego świętego. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Chcemy przeżywać radość Dania Wszystkich Świętych.
15.    Jak w latach ubiegłych, w dniu Wszystkich Świętych będzie Msza o godz. 13.00 na naszym Cmentarzu. Aby ułatwić dojazd  w tyj dniu do cmentarza Gmina podstawi darmowe autobusy. Program kursowania autobusówa.   jest na kartkach  na bocznych ławkach i będzie wywieszony w wielu miejscach miasta.
16.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej  Gazety Parafialnej  na miesiące październik, Gościa Niedzielnego i Niedzieli  i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty  o Mocy Różańca i Synodzie.
17.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18.00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: +Zofia Komar; + Wiesław Kowalski; + Danuta Sroka. W tym  tygodniu zmarł: + Bogdan Błażejak. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.


NIEDZIELA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO
11.10.2015 r.


1.    Dzisiaj ? Dzień Papieski,  zatrzymujemy się przy nauczaniu Ojca św. Jana Pawła II i ofiarami wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Między Mszami możemy wsłuchać się w fragmenty nauczań Papieża z wizyty w Polsce.
2.    Modlimy się w intencji Synodu Biskupów w Rzymie i  z racji miesiąca Różańcowego ? odmówimy po każdej Mszy Dziesiątek Różańca.
3.    Różaniec: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 1630; dla młodzieży w piątek o godz. 1900 w kościele św. Henryka ? połączony ze spotkaniem przygotowującym do Światowych Dni Młodych; dla dorosłych codziennie o 1730 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W Niedziele ? tak jak dzisiaj ? po każdej Mszy ? Dziesiątek Różańca.
4.    Spotkania przed Bierzmowaniem w kościele św. Henryka:  Kl. III Gimnazjum ?w poniedziałek / jutro/ na 1900; kl. II Gimnazjum we wtorek na 1900.
5.    W środę  14 października Dzień Edukacji Narodowej ? modlimy się w intencji nauczycieli a o godz. 1200 na Cmentarzu będzie odsłonięta tablica upamiętniająca zmarłych nauczycieli Ziemi Sulęcińskiej. Natomiast Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli będzie w  czwartek o godz. 1800.
6.    W piątek przypada XXXVII  rocznica wyboru  na Stolicę Piotrową, Jana Pawła II. W czasie różańca modlimy się  o obfite łaski za jego wstawiennictwem.
8.    Od 11 lat jest prowadzona akcja modlitwy Różańcowej pod hasłem Milion dzieci . W Niedziele przyszłą o godz. 900 jest ta światowa modlitwa dzieci na Różańcu. Zapraszamy wszystkie dzieci ? z rodzicami na godz. 900 ? jeśli będzie pogoda to na placu przy kościele św. Mikołaja będziemy się  modlić z milionami dzieci na całym świecie. Przynosimy ze sobą różańce.

7.    Dalej  rozprowadzamy cebulki żonkili w ramach akcji Pola nadziei -  zbiórka na pomoc Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., Przy wyjściu z kościoła można je nabyć. Akcja potrwa jeszcze przez dwa tygodnie. Niech w twoim domu zakwitnie kwiat pomocy cierpiącym i umierającym. Podpowiedź jest taka aby ofiar nie były niższe niż 2 zł.
8.    Na ławkach z przodu rozłożone są kartki na Wypominki na Msze niedzielne 8, 15, 22 listopada. Kartki  na dni powszednie będą rozłożone w przyszłą niedziele. Kartki mają określone dni i godziny,  starajmy  się zaplanować  obecność na tej Mszy, przyjęcie Komunii św. w intencji swoich zmarłych polecanych w modlitwie Wspominkowej.
9.    Zostały założone kolejne witraże w oknach, kilka pół zostało zabranych do poprawienia. Bóg zapłać za ofiary a zwłaszcza fundatorom poszczególnych witraży. Pozostało jeszcze okno nad drzwiami wejściowymi, tam zaplanowany jest witraż Św. Mikołaja, pozostaje tez okno w kaplicy Matki Bożej i w kruchcie kościoła, ale to już mniejsze przestrzenie do zagospodarowania.
10.    Następną inwestycją, na którą wielu z nas czeka to nowe ławki do kościoła św. Mikołaja. W projekcie będą podobne do ławek w kościele św. Henryka. Koszt jednej ławki to 3 tysiące zł. Zachęcam do  ufundowania przez rodzinę, ulicę, blok, grupę modlitewną. Na danej ławce będzie wypisane, kto jest sponsorem. Mam nadzieję, że chętnych nie zabraknie i że przez zimę uda się nam zrealizować to dzieło. 
11.    W niedziele przyszłą będziemy gościli w naszej Parafii Ks. Adama Jaworskiego,  który tak jak w poprzednich latach  będzie rozprowadzał kalendarze misyjne swojego Zgromadzenia Ks. Oblatów NMP.
12.    Caritas naszej diecezji prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: zużyte i zepsute : pralki, lodówki, telewizory, komputery, ?Można ten sprzęt składać na podwórku plebanii do środy.  Jest to akcja prowadzona przez Caritas : Podaruj ciepło  na zimę.
13.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
14.    W piątek w czasie Mszy o godz. 1800 modlimy się w miesiąc po śmierci za: + Mieczysław Kotwica; + Janina Wysoczańska; +
NIEDZIELA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO
18.10.2015 r.


1.    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny, modlimy się i wspieramy ofiarami z tacy, Dzieło Misyjne Kościoła. Z tej racji gościmy tez Ks. Adama Jaworskiego, który mówi o dziele misyjnym swojego Zgromadzenia Księzy Oblatów NMP i rozprowadza kalendarze misyjne, zbierając ofiary na potrzeby swojego Zgromadzenia.
2.    Dzisiaj o godz. 9.00 Modlimy się z dziećmi w intencji Pokoju. Jest to nasze włącznie się w międzynarodowe dzieło  Milion dzieci modli się na Różańcu o pokój.
3.    Modlimy się w intencji Synodu Biskupów w Rzymie i  z racji miesiąca Różańcowego  odmówimy po każdej Mszy Dziesiątek Różańca.
4.    Jutro 19 dzień miesiąca, w czasie Mszy o godz. 18.00 modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy można złożyć ofiarę na Radio Maryja i zapraszamy na spotkanie do Salki  pod plebanią.
5.    Różaniec: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30; dla młodzieży w piątek o godz. 19.l00 w kościele św. Henryka  połączony ze spotkaniem przygotowującym do Światowych Dni Młodych; dla dorosłych codziennie o 17.30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W Niedziele  tak jak dzisiaj po każdej Mszy , Dziesiątek Różańca.
6.    Spotkania przed Bierzmowaniem kl. III Gimnazjum w poniedziałek o 19.00 w kościele św. Henryka.
7.    Dalej  rozprowadzamy cebulki żonkili w ramach akcji Pola nadziei -  zbiórka na pomoc Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp., przy wyjściu z kościoła można je nabyć.
8.    Na ławkach z przodu rozłożone są kartki na Wypominki na Msze niedzielne 8, 15, 22 listopada i na pierwszy tydzień listopada. Kartki mają określone dni i godziny,  starajmy  się zaplanować  obecność na tej Mszy, przyjęcie Komunii św. w intencji swoich zmarłych polecanych w modlitwie Wspominkowej.
9.    Jeszcze w poniedziałek trwa akcja Caritas naszej diecezji - zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: zużyte i zepsute : pralki, lodówki, telewizory, komputery, ?Można ten sprzęt składać na podwórku plebanii.
10.    W czwartek w liturgii wspominamy Św. Jana Pawła II.
11.    W piątek, 23 dzień miesiąca w czasie Mszy wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Intencje do modlitwy można wpisywać i składać w kaplicy Matki Bożej.  Po Mszy w kościele będzie spotkanie osób pragnących tworzyć Grupę Modlitewną Ojca Pio.
12.    Zapraszamy chętnych do udziału w Światowych Dniach Młodych Kraków 2016. Najbliższe spotkanie pt. "Uczta - podano do stołu! czyli dla tych, którzy chcieliby poczuć się jak w niebie" w najbliższy piątek 23 października o godz. 19:15 w kościele św. Henryka.
13.    Spotkanie wspólnoty Wiara-Światło w sobotę 24 października. Tym razem udajemy się do Piły na jubileusz tamtejszej wspólnoty. Wyjazd o 9.30 spod kościoła.
14.    KOROWÓD ŚWIĘTYCH  zapraszamy wszystkich na I korowód Świętych, który będzie w dniu 31 października /sobota/. Rozpoczniemy o godz. 16.00 przy kościele św. Henryka i idziemy do kościoła św. Mikołaja. Zapraszamy do przebrania się za  swojego ulubionego świętego. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe. Chcemy przeżywać radość Dania Wszystkich Świętych.
15.    Jak w latach ubiegłych, w dniu Wszystkich Świętych będzie Msza o godz. 13.00 na naszym Cmentarzu. Aby ułatwić dojazd  w tyj dniu do cmentarza Gmina podstawi darmowe autobusy. Program kursowania autobusówa.   jest na kartkach  na bocznych ławkach i będzie wywieszony w wielu miejscach miasta.
16.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: naszej  Gazety Parafialnej  na miesiące październik, Gościa Niedzielnego i Niedzieli  i do wzięcia gazeta Chrystus i Ty  o Mocy Różańca i Synodzie.
17.    W piątek w czasie Mszy o godz. 18.00 modlimy się w miesiąc po śmierci za: +Zofia Komar; + Wiesław Kowalski; + Danuta Sroka. W tym  tygodniu zmarł: + Bogdan Błażejak. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu, wołając:  Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie.
 

Adhortacja " Gaudete et exultate

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Październik, 2018

Czytaj więcej

OGŁOSZENIA


Ogłoszenia parafialne

Intencje mszalne - kościół św. Henryka

Intencje mszalne - kościół św. Mikołaja

Intencje mszalne - filie

Komunikaty


Transmisja na żywo z kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie - OGLĄDAJ

Po przejściu na stronę KAMERY LIVE należy w oknie logowania zaznaczyć ANONIMOWY i kliknąć LOGOWANIEPolecamy na WIELKI POST 2017CODZIENNA LITURGIA SŁOWA
CZYTELNIA

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO
PENITETCJARIA APOSTOLSKA URBIS ET ORBIS DEKRET o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego. Ponieważ J. Eminencja Kardynał Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego poprosił niedawno Penitencjarię Apostolską, aby zgodnie ze zwyczajem określone zostały warunki dla zyskania daru...

Czytaj więcej